Ваш путівник по торгівлі в сезон звітів

"Без дій найкращі наміри в світі так і залишаться намірами. "

Трейдери, ось і настав той день, коли пора відкинути всі ваші сумніви і якщо ви хочете почати заробляти на фондовому ринку - адже кращого моменту для цього годі й чекати - найбільші банки США JPMorgan Chase, Wells Fargo і Citigroup щойно відзвітували, а це значить, що новий сезон звітів офіційно відкритий і нас чекає кілька тижнів безкрайніх можливостей!

Минулий сезон був першим після вступу Трампа на посаду президента і тоді все ще вірили в неминуче зростання завдяки обіцяним реформам і підраховували свої майбутні прибутки, ринки спочатку не могли визначитися з напрямком і непогано працювали закриття гепапов або ред ту гріни, даунтренди і відскоки на 2й- 3-й день, потім ринок став у аптренд, і досить багато було непоганих трендів об 11 годині і на Клоуз в сильних скл.

Але як ми бачимо зараз картина вже не така райдужна, і інвестори по всьому світу сильно занервували після того, як стало ясно, що скасування Obamacare, першого указу Трампа після вступу на посаду, провалена, і він не знаходить тієї підтримки в Конгресі, на яку розраховував, а значить все подальші реформи знаходяться під великим питанням - а все це і було драйвером найпотужнішого ралі останніх місяців на ринку, а значить, якщо ситуація не почне змінюватися на краще, аналітики почнуть переоцінювати прогнози прибутків компаній в гіршу сторону, ч про потягне ринок вниз, і ми може побачити велику кількість агресивних продажів - хороших даунтрендов, закриттів гепапов і тд.

Але поки це лише гіпотези, а виправдаються вони чи Трамп розжене ринок на ще більші висоти, ми дізнаємося зовсім скоро, але щоб не пропустити найцікавіше - підключайтеся, і дивіться нашу трансляцію, де ми всі це обговорюємо і знаходимо самі працюють на даний момент формації, і беріть бика за роги, хоча в нашому випадку це буде, мабуть, ведмідь, адже волатильність вже штурмує багатомісячні максимуми, а ринок все більш страхітливо нависає над прірвою, а падати йому дуже навіть є куди, адже перекупленность накопичилася величезна, а тут ще і ФРС зібрався скидати свої активи, що стане ще одним головним болем для ринку, і все це означає, що ринок буде вдвічі цікавіше, адже чим більше волатильності - тим більше заробляємо ми, дейтрейдер!

У цьому пост е ви дізнаєтеся:

  • Трохи теорії
  • Research в сезон звітів
  • Специфіка роботи в сезон, фішки
  • Що робити якщо не виходить

-трохи теорії-

При оцінці компанії будь-який інвестор дивиться на фундаментальні показники - прибуток, виручка, борги і тд, тому звіт завжди залишається найважливішою новиною на компанію, відповідно викликає і найсильнішу реакцію і руху акцій, тому завжди в пріоритеті для нас торгівля саме звітів. Статистика говорить проте ж, майже всі кращі місяці у більшості трейдерів випадають на сезони звітів за дуже рідкісним винятком. Ще 10 років тому, коли я тільки починав торгувати, нас відразу ж вчили, що трейдери повинні заробляти 4 рази на рік - в сезон звітів, так було, є і, напевно, буде завжди, відбувається це тому, що всі публічні компанії пройшли лістинг на біржі зобов'язані 4 рази на рік публікувати квартальний звіт. Сезони звітів проходять в січні-лютому, квітні-травні, липні-серпні і жовтні-листопаді.

Традиційно початком сезону звітів вважався день, коли випускала свій звіт компанія Alcoa, але тепер ця компанія вже давно здала свої позиції, була виключена з індексу Dow Jones, а з недавніх пір і вовсем випускає звіт в середині сезону, тому тепер відкриттям сезону вважається день, коли звітують перші найбільші банки JPMorgan, Wells Fargo і Citigroup. Триває сезон зазвичай 3-4 тижні, але зимовий сезон є винятком - він розтягнутий майже на півтора місяця.

Документ про звіт надається в SEC (Security Exchange Comission) і називається форма 10-Q при квартальному звіті і 10-K при річному звіті. Компанія зобов'язана надати його протягом 45 днів після закінчення кварталу - це великий документ з декількома десятками сторінок, містить величезну кількість тексту і чисел, нам, звичайно ж, не потрібно вникати в усі ці деталі, але є кілька найважливіших показників, таких як EPS і Revenue.

EPS (Earnings per share) - фінансовий показник, що дорівнює відношенню чистого прибутку компанії, доступною для розподілу, до середньорічного числа звичайних акцій, тобто скільки компанія заробила прибутку на кожну акцію.

Revenue - виручка від продажів від основної діяльності компанії за звітний період.

Самі по собі ці цифри мало про що говорять, головне те, наскільки ці цифри збіглися з консенсусом за очікування аналітиків, і навіть якщо, наприклад, виручка зросла, але виявилася все одно нижчим за очікування аналітиків, то реакція на такий звіт швидше за все буде негативною, тому для нас найбільш цікаві ситуації де найбільші розбіжності між фактичними цифрами і очікуваннями - там можливі найбільш сильні рухи. Але не варто занадто захоплюватися цими цифрами, звітів буде дуже багато, часу дуже мало, тому якщо ще й заглиблюватися в читання цих звітів - то нічого неможливо буде встигнути.

Ще один дуже важливий момент, це Guidance - прогноз самої компанії, вони можуть його давати як разом зі звітом, так і в будь-який інший день. Guidance часто є навіть більш важливим, ніж сам звіт, адже в ньому йдеться про те, що компанія очікує в майбутньому, а звіт відображає події, які вже відбулися.

-RESEARCH В СЕЗОН звітів-

Research ми зазвичай проводимо на сайті Briefing, в розділі Earnings calendar. Щоб переглядати календарі потрібно пройти реєстрацію, вона безкоштовна. Обов'язково дивимося і сьогоднішні звіти, і вчорашні після закриття - адже основні обсяги проходять під час основної сесії, і відповідно ті звіти, що були випущені вчора після закриття, більшість трейдерів буде торгувати сьогодні. Для зручності ви можете скопіювати список токарів з сайту прямо в вотчліст (натискаєте ctrl і виділяєте список токарів, є тільки в браузері Mozilla Firefox), також можна скопіювати і прогнати їх через Скринер Finviz або Stock-watcher, з налаштованими фільтрами, щоб відразу відсіяти то, що вам не підходить для торгівлі, а звідти вже скопіювати в термінал, щоб не переглядати всякий непотріб, пенністакі, неліквід і тп.

Основне на що ми дивимося перед відкриттям - це реакція на aftermarket і premarket сесії, а також ключові рівні на денних графіках.

-специфіка РОБОТИ В сезон-

Торгівля в сезон звітів дуже цікава, ймовірність заробити набагато вище, адже in play акцій дуже багато, рівні відпрацьовуються набагато краще, патернів більше.

Спочатку потрібно сказати про те, що до сезону звітів ви повинні підходити в повній бойовій готовності, в хорошому настрої і повними сил, тому, бажано, не мати тривалих збиткових серій, великих мінусів, а в ідеалі потрібно мати якусь подушку, адже це дуже сильно впливає на впевненість, тому в міжсезоння будьте дуже уважні з точки зору ризиків, які не копайте собі яму, з якої потрібно буде вибиратися. Відбиватися завжди набагато складніше, ніж заробляти, трейдер, який торгує в плюсі, або в мінусі - це два різних трейдера.

Структура сезону звітів

Кожен сезон звітів можна умовно розділити на 3 частини. Спочатку йде, можна сказати, розминка, цей період займає близько тижня-півтора, коли звітує ще не так багато компаній і в основному, не надто цікаві для торгівлі, такі як великі банки. Цей період потрібно проходити з обережністю, тому що багато трейдерів думають так, що раз сезон почався потрібно тиснути і заробляти, але це не так, це час для того, щоб постаратися набрати невелику подушку невеликими плюсами, щоб до основної частини сезону у нас була можливість підвищувати ризики, ліміти і обсяги, але це складно робити, якщо цієї подушки немає.

А основні зусилля треба спрямувати на наступну, найактивнішу частину сезону, де то через тиждень-півтори після звіту найбільших банків, коли починає виходити найбільша кількість цих самих звітів в компаніях трохи менше. У найспекотніші дні ми побачимо по 200-300 звітів, Research буде займати величезну кількість часу, в такі дні рухів настільки багато, що ви зможете знайти акції і патерни на будь-який смак, а часу відпочити практично не буде.

І потім починається найнебезпечніший період сезону звітів, його закінчення, коли цих звітів ще досить багато, але все більше стає всякого сміття, small-caps, неліквіду. Плюс, чим ближче закінчення сезону звітів, тим більше інформації в інвесторів по вже вийшли зі звітами, тому, швидше за все, багато очікувань вже будуть в ціні. Дуже важливо помітити цей момент, коли потрібно різко знизити обороти, це як з'їхати з великого автобану на путівець, якщо ви не знизите вчасно швидкість можна засадити дуже багато грошей, особливо якщо вийшло непогано заробити, що не викидайте гроші на вітер, вони ще дуже знадобляться.

Ризики в сезон звітів

Як вже говорилося, в початковій стадії сезону звітів, потрібно почати дуже акуратно, не тиснути і постаратися набити якусь подушку, торгуючи зі своїм звичайним лімітом.

В основній частині сезону, дуже важливо намагатися максимізувати, підвищувати ліміт тим, у кого є така можливість і брати великі, ніж зазвичай, позиції, але можливість така є не у всіх, тому, якщо ж ви не можете підняти собі ліміт, або результатів не дозволяють - намагайтеся реінвестувати прибуток за день, трохи плюсанул - збільште розмір позицій в хороших угодах, але, природно, в розумних межах, якщо зазвичай торгуєте 100 акцій - візьміть 200-300, торгуєте 300 - візьміть 500-600 і тд. Сезон звітів це не означає, що потрібно пхати і торгувати все підряд, це означає, що потрібно більше працювати, переглядати більше акцій, але все одно потрібно чекати зрозумілих, правильних ситуацій і бути готовими до того, що їх буде набагато більше, ніж в міжсезоння.

У сезон сильно зростає волатильність в акціях, тому намагайтеся підвищувати планку прибутку, якщо в звичайний день для вас непогано забрати 40-60 центів з акції, то в сезон потрібно бути готовим, що акції можуть рухатися доларами, тому потрібно намагатися висиджувати великі руху, але не забуваючи і фіксувати частина прибутку, добре б залишати частину позиції, щоб отримати бонусне рух, які в сезон бувають набагато частіше.

Як тільки закінчується основна частина сезону, ви бачите все менше цікавих акцій, ситуацій, патернів, відчуваєте, що заробити стає все складніше - це час коли потрібно різко загальмувати, зменшити ліміт і розмір позицій до вашого нормального розміру, але в ідеалі цей нормальний розмір повинен тепер стати для вас трохи більше, ніж був перед початком сезону, але тут все може бути індивідуально в залежності від ваших результатів.

У наших ризик-моніторах і офісі я бачу результати багатьох трейдерів, тому можна більш-менш об'єктивно оцінити якість ринку і завжди в нашій трансляції вам допоможу з цим, підкажу, коли треба натиснути, а коли зменшити оберти.

Що торгуємо

Якщо в міжсезоння ми торгуємо всі новини, upgrade/downgrade, злиття/поглинання, перестановки в керівництві, fda approval, техніку і тд, то в сезон звітів потрібно сфокусуватися практично тільки на звітах і guidance. Багато трейдерів, побоюючись цієї волатильності, починають шукати "безпечні" трейди з невеликим ризиком, і торгують абсолютно нецікаві акції зі слабкими рухами, але ж все гроші спекулянтів надходять саме в звітні акції, тому і заробляються гроші саме там, тому потрібно перебороти себе і взяти краще трохи менше акцій, трохи менше трейдів, але торгувати ті стаки, де є хороша волатильність.

Також обов'язково дивимося акції на другий день після звіту, тому що найчастіше в перший день акція може торгуватися дуже брудно, жорстко, витрушуючи всіх звідти, а на наступний день часто, коли увага трейдерів переключилася на інші новини, стає набагато більш технічні і чистіше, тому не забувайте про них і обов'язково залишайте в своїх вотчлістах. Головним критерієм для відбору таких акцій є закриття біля вчорашніх максимумів і мінімумів, а також пробиття важливих рівнів на денних графіках

Пара прикладів того, чому варто залишити вчорашні звіти:

Таймінг

Багато трейдерів поєднують роботу з трейдингом, але якщо є така можливість, обов'язково намагайтеся в сезон звітів приділяти максимальну час трейдингу, може бути варто навіть взяти відпустку на цей час, тому що в міжсезоння ми знаємо, що основні рухи відбуваються сутра і на закритті, а в обідній час найчастіше затишшя, в сезон же звітів все дуже непередбачувано і мінливе, акції можуть рухатися в будь-який час, в який то день вся двіжуха відбувається сутра, а на Клоуз нічого, в какой то день навпаки, а можуть бути і хороші движени в обід, тому потрібно намагатися знаходиться за моніторами весь день, роблячи тільки невеликі паузи і завжди бути напоготові. Також не забувайте, що звітів дуже багато тому і починати робочий день потрібно раніше, щоб встигнути якісно підготуватися.

Conference З all

Телефонна конференція, на якій менеджмент компанії коментує свої фінансові показники, розповідає про плани і періодично дає guidance. Природно, це може давати дуже потужні імпульси в акціях, і до того ж часто такі рухи можуть повертатися назад, тому розворотні патерни там працюють дуже добре. Якщо ж ви сидите в позиції, то є сенс подивитися у скільки проходить conference call все на тому ж сайті Briefing, щоб не потрапити в різкий винос.

Anticipation Move

Багато великих трейдерів і фонди, закладають свої очікування по тому, які показники будуть опубліковані в звіті і роблять на це ставку, плюс інсайдери, які знаю який звіт вийде, беруть позиції ще до виходу звіту, що може дати сильні рухи в день перед звітом. Якщо вам не вистачає акцій для торгівлі, можна протягом дня подивитися які акції звітують сьогодні після закриття або завтра перед відкриттям, і, побачивши там підвищені обсяги і ознаки формування тренда ми може включитися в цей рух.

Звіти всередині дня

Буває іноді, що відбувається витік інформації, і дані звіту стають відомими до офіційної публікації, це буває рідко, але потрібно за цим стежити, тому що тут може бути хороша можливість для угоди, поки ринок ще не встиг оцінити звіт. Такі акції з'являться на фільтрах, в твіттері або нашому чаті.

Кореляції

Під час сезону звітів, особливо в початковій його стадії, потрібно намагатися дивитися за акціями з секторів, де відзвітувала якась велика компанія, market-mover, тому що вони можуть потягнути за собою весь сектор, і часто буває, що компанії з його сектора торгуються чистіше і цікавіше, ніж сама відзвітувати компанія. Подивитися акції і сектор ви можете на сайті Finviz. Також є просто дуже скоррелировать пари з дуже схожими чартами, які часто торгуються майже ідентично, наприклад - LH і DGX, RCL і CCL.

"Фішка" сезону

Практично кожен сезон звітів потрібно з самого його початку намагатися знайти якусь загальну закономірність, властиву саме поточному сезону, може бути якийсь конкретний патерн, або якась повторювана ситуація, якісь ситуації на дейлі чарті, може бути таймінг. Наприклад, якщо ми помічаємо, що з дня на день зливають гепапи на хороших звітах, то ми можемо приділити їм найпильнішу увагу на наступний день і в решту сезону, якщо це продовжує працювати і дуже добре на цьому заробити, тому по можливості кожен день аналізуйте чарти, ваші записи і шукайте таку "фішку", чим раніше ви її знайдете, тим кращих результатів зможете досягти.

Що роблять, ЯКЩО НЕ ПОЛУЧАЕТСЯ-

На жаль, іноді буває і таке, потрібно бути готовим, що навіть в сезон звітів у кого то може не вийде, і це може бути дуже неприємно психологічно, але ви повинні розуміти, що періодично це трапляється у всіх, і це не означає, що все пропало, ви поганий трейдер і тп. Коли так зростає волатильність, купа движуху, то зростає ризик напхати де не треба, в спробі наздогнати що то, не пропустити трейд, ці багато погані звички вилазять ще більше і потрібно намагатися зберігати холодну голову, не дивлячись на те, що все рухається, зростає, падає, все заробляють. Не треба сприймати сезон як останню можливість заробити, зараз або ніколи, і ні в якому разі не намагайтеся надолужити "недозароблених", особливо в кінці сезону, інакше ви ризикуєте почати тиснути в самий невідповідний момент і в поганому настрої. Сезонів буде багато, різні події на ринку відбуваються регулярно і можливості заробити ще будуть, тому навіть якщо у вас не виходить - не перейматися, що не корите себе, робіть висновки, аналізуйте трейди, закономірності, помилки, надсилайте угоди на розбір і все вийде!

-P. S.-

Для тих, хто ще не розібрався у всіх переваги нашої трансляції - обов'язково подивіться цей пост, де наш сервіс описується докладно:

Все найцінніше і корисне по дейтрейдинг з нашого блогу і каналу ви завжди можете знайти в нашій бібліотеці Trading Floor

Підписуйтесь на наш телеграм-канал UT Trading Floor Де ми висвітлюємо найважливіші і цікаві події ринку США, даємо короткий огляд дня, як торгуються недавні IPO, в яких ми беремо участь і інші корисні статті:

Світ трейдингу це дикі джунглі - бики, ведмеді, небезпека на кожному кроці. Ось чому ми, Trading Floor, пишаємося званням кращих в своїй області. Ми професійні слідопити, які проведуть вас через торговельні нетрі. Досить торгувати поодинці, підключайтеся до нашої до нашої дружньої команди трейдерів в Trading Floor І Ви самі зможете побачити в прямому ефірі, як ми знаходимо акції, обговорюємо, торгуємо і заробляємо і робити це разом з нами. І ми завжди раді новим учасникам, адже

Більше людей - більше ідей!

І як завжди нагадую - у кого більше менш виходить - не сидіть на місці, використовуйте цей момент, сезон звітів, для свого розвитку і зростання, збільшуйте ризики і обсяги і піднімайте планку результатів, і всім удачі в цьому сезоні звітів!