Чому не варто забувати про співвідношення ризику і прибутку?

В наші дні засоби масової інформації говорять про те, що будь-яка біржова торгівля є високоприбуткової. При цьому вважається, що будь-який новачок зможе отримати прибуток без будь-яких складнощів в кілька разів перевищує розмір його депозиту. Однак ЗМІ замовчує про те, що торгівля на валютних і фондових ринках ще і досить ризикована в фінансовому плані діяльність.

Джерелами, які розміщують подібну рекламу, є, перш за все, дилінгові центри, оскільки їх прибуток безпосередньо залежить від кількості залучених клієнтів. Їм абсолютно не важливо, отримає трейдер будь-який дохід чи ні, вони в будь-якому випадку будуть мати відсоток від угоди, будь вона хоч збитковою, хоч прибутковою.

Тим, хто не має спеціальної підготовки і досвіду торгівлі на біржі, але бажає швидко примножити свої фінанси, варто добре подумати, перш ніж ставати трейдером. Ризики тут дуже високі. Тому щоб отримувати прибуток, а не збитки, необхідно вчитися і бути дуже обережним.

У той же час високий рівень ризику компенсується високою прибутковістю активу і можливістю отримання великих прибутків. Тому ті, хто хоче отримати багато, ризикує своїм капіталом більшою мірою, ніж ті, хто не женеться за великими грошима.

Торгівля на валютній і фондовій біржах дійсно дозволяє отримувати значний прибуток, якщо діяти грамотно і мати вагомий депозит. Однак істотна сума грошей на рахунку - це додатковий фінансовий ризик для трейдера, оскільки ризикувати маленькими грошима значно простіше. У разі невдало проведеної операції втрати не так боляче вдарять по кишені, але в той же час і можливостей для високоризикованих і дохідних маневрів буде менше.

Кожен трейдер повинен вибирати самостійно комфортне та оптимальне для себе співвідношення величини прибутковості і ризику. Це дозволить отримати в довгостроковій перспективі на біржі прибуток, оскільки торгівля в психологічно комфортному діапазоні вбереже від зайвих помилок і непродуманих рішень і дій.

Приклади заробітку при дотриманні співвідношення ризику до прибутку

Співвідношення ризику і прибутку, по суті, доносить до трейдера інформацію, наскільки багато він зможе отримати і як багато втратити в конкретно взятій угоді.

Ось один із прикладів: перший трейдер має 72% прибуткових угод, а другий лише 34%. Хто з них більш успішний? Природно однозначної відповіді дати неможливо, оскільки невідомо як багато кожен з них заробив на прибуткових угодах і як багато втратив через неприбуткових. Саме тому величина, яка говорить про відсоток успішних угод, не настільки показова. Природно, будь-який трейдер хоче, щоб більшість проведених ним операцій були прибутковими. Однак для того щоб дійсно досягти успіху і заробити бажані гроші, потрібно враховувати саме показник ризик/доходність.

Наприклад, якщо трейдер ризикує 200 пунктами, а хоче заробити 400, то цей показник буде дорівнює 1/2. Іншими словами, він ризикує одним пунктом заради двох.

Припустимо, що для конкретно взятого трейдера дане співвідношення є прийнятним. Тоді якщо він відкриває угоду з рівнем ризику в 25 пунктів, то take-profit йому слід встановити на рівні в 50 пунктів. А stop-loss ставити якомога ближче до значення ордера відкриття, коли ціна зрушиться на 25 пунктів, тобто пройде половину шляху на користь трейдера. Нехай трейдер купив лот при ціні 1. 2700 і поставив stop-loss на рівні 1.2675, то його ризик якраз складе 25 пунктів.

Одним словом, при торгівлі на біржі дуже важливим фактором стає вміння трейдера правильно і вчасно оцінювати всі можливі ризики, наскільки б велика нагорода за них не була.