Чому не працюють торгові стратегії. Урок №2

Коли ситуація з шаблонами більш-менш вирішилася, і стало зрозуміло, що треба оцінювати ситуацію комплексно, а не один конкретний момент - трейдер стикається ще з одним етапом: зацикленість. Це означає що побачивши якийсь сигнал, увага фокусується на ньому, і трейдер більше нічого не бачить. Це може стосуватися певного сигналу, або ж навіть тренда. Розберемо приклад:

Ми бачимо досить сильний тренд вгору на ES (не розбирати інші ТФ, мова зараз не про "глобальне бачення"). Ви розумієте, що раз ціна зростає, причому зростає і на дрібному ТФ і на старшому, то треба шукати покупки.

Але якщо ви розумієте що відбувається на ринку, то ви побачите, рівні підтримки пробиваються один за іншим. Пробивається другий за значимістю рівень, а ви все ще в пошуках вхід в лонг. Можна пробувати ловити розворот до повної втрати депозиту. А можна швидко зорієнтуватися і чекати сигнал на продаж (або чекати покупки нижче). Не так важливо що показували графіки останні кілька днів, тижнів. Набагато важливіше поточний настрій ринку. Навіть якщо ви торгуєте старші ТФ, і ви скажете що на цьому графіку ще не змінився глобальний тренд вгору, і тут можна купувати - я все одно буду проти покупок. Тому що купувати треба з ринком. Коли ринок готовий рости, ви повинні шукати покупки. Але не в той момент, коли переважає настрій продавати. У чому сенс фрази "торгуй по тренду"? Адже на кожному ТФ може бути свій тренд. Сенс цієї фрази в тому, що ви повинні зрозуміти ПОТОЧНЕ настрій ринку. Дивитися що відбувається Зараз І навіть якщо ви торгуєте старші ТФ і там є тренд вгору, а на молодших ТФ ринок летить вниз, то немає сенсу купувати поки на молодшому ТФ чи не з'явиться "бичаче настрій". Зміну тренда на старшому ТФ ви швидко не помітите. Мине багато часу, поки ви це зрозумієте. Підказка Визначте для себе рівень, який на поточний день буде ключовим для вибору напрямку (ціна вище - купуємо, нижчий - продаємо), так ви зможете вчасно зупинитися і не наробити багато зайвих трейдів.

Звичайно, не варто доходити до абсурду, і після входу в трейд перемикатися на невеликий ТФ для пошуку виходу. Якщо ви увійшли по часовіку, то і вихід повинні робити на ТФ не нижче часовіка. Інакше вам буде дуже складно досидіти до мети. Але для підтвердження входу, це прийнятно. Навіщо купувати за рівнями h1, якщо ви бачите що ринок сильно падає, на дрібних ТФ стрімко пробиваються всі рівні підтримки? Дочекайтеся сильних покупців, ви повинні побачити їх на графіку. І причому не просто у вигляді появи великих обсягів. Тільки якщо ринок зреагує належним чином на обсяг, у вас буде точка входу. (За певних умов ви можете працювати і проти тренда, але це вимагає додаткових знань і досвіду).

Що треба для визначення ринкового настрою? тільки графік ціни.

Перед входом в позицію, запитайте себе: "а що хоче ринок? ", "Чи готовий ринок рости/падати?", Адже ринку не цікаві ваші бажання, ринок не підлаштується під вас. Але якщо ви зможете підлаштуватися під ринок, тоді ви будете діяти відповідно до ринкових настроєм і зможете заробити.