Вся правда про торгівлю акціями, торгових чатах і трансляціях торгівлі - соціальний трейдинг

Якщо ви вважаєте, що після того як ви потрапите в чат трейдерів або торговий зал ваша торгівля стане прибутковою, як у трейдерів з Уолл-стріт, то не спокушайтеся. У даній статті спробуємо розібратися, що потрібно робити новачкові насправді.

Переважна більшість тих хто вперше відкриває графіки для торгівлі і починають онлайн торгівлю перебуваючи вдома, починають активно шукати в інтернеті чати і торгові трансляції для торгових сигналів по акціями і іншими фінансовими інструментами. Вони докладають усіх зусиль для того щоб знайти "центр розуму", де можна було б почерпнути інформацію про акції від досвідчених професійних дейтрейдерів.

Коли початківець трейдер має мізерними знаннями про трейдингу, але впевнений в одному: грааль для будь-якого новачка - це відеозапису зі стрічкою виконання ордерів від досвідчених трейдерів. Пізніше до новачка приходить розуміння, що це було наївно, часом навіть фатально наївно. Але це - типовий випадок. Починаючі трейдери цілком очікувано шукають того, хто б їх направляв, на жаль, найчастіше такими "направляючими" для них стають ті хто не зміг створити власної ефективної торговельної системи.

Початок шляху трейдера

На самому початку своєї торгівлі мало новачків щось вміє. Навіть прочитавши безліч книг з торгівлі і відвідавши кілька семінарів, вони як і раніше не розуміють, що роблять. Добре якщо новачок розуміє, що йому потрібна практика, щоб підвищити впевненість у власних угодах. Це вкрай необхідно для всіх. Дуже часто збитки для них стають звичайним явищем. А пошук виправдань найкращим і єдиним другом. Кожен трейдер на початку своєї торгівлі після відкриття сесії переживав відчуття, що проводить операцію на серці, не пройшовши навчання в медінституті.

Більшість новачків не можна назвати багатими людьми. Тому їм потрібно отримувати прибуток в кожній угоді, інакше дуже скоро їх може спіткати жахливий маржін-колл. Можна сказати, що вони торгують "в темряві". Це все одно, що принести в казино заощадження всього свого життя і випробовувати долю.

Очевидно, що якесь підтвердження з тематичного торгового чату з відбору акцій або вході в папір в тому ж напрямку може приносити новачкові душевний спокій, навіть незважаючи на те, що більшість інформації там надходить від інших трейдерів, що сидять кожен у себе вдома в халаті і тапочках.

Після старанних пошуків, більшість стикається з жорстокою реальністю коли не знаходить реальних трансляцій торгівлі онлайн. Під реальними трансляціями онлайн маються на увазі ті, в яких під час торгової сесії можна в режимі реального часу спостерігати, за тим як трейдери виконують угоди. Всі чати, які вдається знайти, найчастіше сповнені амбітними початківцями трейдерами, дії яких дуже далекі від роботи хлопців з Уолл-стріт.

У більшості випадків, в своїх пошуках початківець трейдер натикається на так званих гуру а не реальних дейтрейдерів. Ці "викладачі" для демонстрації свого професіоналізму показують угоди вже після того, як трейд завершено. Іншими словами, вони розбирають формації в минулому, вдаючи, ніби змогли передбачити розворот тренда або увійти в позицію і зловити хороший рух в торгівлі імпульсу після пробою.

На превеликий жаль, подібна практика отримала в мережі широке поширення. Більшість новачків концентруються на чистих заробітках і співвідношенні прибутку і збитків в таких чатах, не усвідомлюючи, що мають справу з чимось неврегульованим і показовим. Трейдери, які хочуть знайти знання, повинні більше звертати увагу не на результати трейдера ведучого трансляцію або дає сигнали в режимі онлайн, а на те, як працює його торгова система. Ось чому починаючому трейдеру необхідна попередня формальна підготовка по конкретній торговельній системі, щоб оцінити трансляцію або платний торговий чат.

Необхідність підготовки до правильного використання інформації очевидна. Однак, більшості новачків ніколи займатися професійною підготовкою, вони занадто сильно горять бажанням отримати швидкий і постійний заробіток, маючи мінімальні навички.

Більшість гуру, будь то подоба брокера або одиночний трейдер, для досягнення своїх меркантильних цілей використовуються факт того, що типовий початківець трейдер більше звертає увагу на результати торгівлі, а не на вивчення системи в цілому. Це робить новачків легкою здобиччю шулерів-одноденок.

Виходячи з вищесказаного, будь-який новачок повинен спочатку знайти опис системи, а потім докази її ефективності, перш ніж приступати до реальної торгівлі. Ще кілька років тому неможливо було знайти для навчання реальних дейтрейдерів, які б проводили групове навчання або тренінги один на один.

Шкодуючи або не маючи грошей на навчання дейтрейдинг, трейдери найчастіше збираються в пошуках знань в різного роду чатах присвячених трейдингу. Головний критерій для них це те, що чат безкоштовний. Там можна поділитися своїм розчаруванням від непередбачуваності ринку або похвалитися прибутковим трейдом. У чаті також можна знайти підтвердження правильності своїх поточних позицій. Цілком ймовірно, що кожен, хто читає цю статтю відвідував такі чати, і знає, як там ведеться діалог: "Звіт повинен бути хорошим, враховуючи запуск нового продукту, який підірве індустрію.. Хороший звіт означає, що акція піде вище", ну і т.п. Але чи справді це так? Цілком ймовірно, що Уолл-стріт вже погнала ціну вгору перед звітом, щоб продати акцію використовуючи вихід хороших новин у своїй торгівлі.

Будь стабільно заробляє трейдер, який пройшов цей шлях іронічно посміхнеться, коли згадає про подібні аргументи в чатах, які він відвідував. Більшість з таких чатів виявлялися лише джерелом небезпечної дезінформацією, похвала майбутнього компанії через запуску нового продукту. А кількома годинами пізніше можна було стати свідком стрімкого падіння ціни на цю акцію.

Не секрет, що багато людей підозрюють Уолл-стріт в таємних задумах. Однак, ніяких задумів не було, як немає і зараз. Просто потрібно знати рівні підтримки і опору вашої акції і дотримуватися діючої системи. Головне, що чати - це не більше, ніж просто чати.

Якщо в більшості угод ви терпите збитки або досягаєте всього лише рівня беззбитковості, пора покинути такий торговий чат. Насправді, у вас є лише два варіанти: зробити розумну інвестицію у власне навчання або припинити торгівлю, тому що ви даремно витрачаєте гроші. Дивно, наскільки швидко зникає капітал, коли торгуєш "в темряві".

У книзі "Правда про торгівлю акцій всередині дня" є дуже хороша глава "Новости - це шум". Основна думка полягає в тому, що, якщо ви попалися на вудку інформаційної кампанії, то в цей час ви втрачаєте реальні угоди, які виконують всередині дня справжні трейдери Уолл-стріт. Єдиним вірним рішенням для починаючого трейдера є те, що йому потрібно припинити підлаштовуватися під думки та угоди інших людей, тому що те, що працювало для них, не підходить йому.

В чатах можна знайти інтелектуальні дискусії з приводу фундаментальної інформації про будь-яку компанію, а деякі торговельні чати показують дійсно гарні торговельні формації. Але набагато важливіше зосередитися на технічному аналізі графіків і власних прийомах торгівлі при виконанні реальних угод. Вся справа - у визначенні вами цінових рівнів акцій: поточних і історичних рівнів підтримки і опору. Потрібно відчувати пульс вашої акції і не піддаватися впливу балаканини в інтернеті.

Початківець трейдер може відчути внутрішнє осяяння тільки тоді, коли його торгівля стане більш послідовною. Навіть якщо його торгова система ще не налагоджена, він вже стає ближче до успіху. Необхідно почати концентруватися на невеликому списку акцій і торгувати їх кожен день, навіть якщо торгівля буде здійснюватися лотами всього по 100 акцій.

Професійні дейтрейдер щодня працюють з одним і тим же списком акцій, торгуючи їх відповідно до свого індивідуального порогом ризику. Їх рішення не ґрунтуються на чатах або торгових залах інших компаній.

Навіщо новачкові потрібна жива торгівля професіонала?

Будь-якому новачкові властиво хотіти отримати доступ до трансляції живий торгівлі реальної поважної фірми. Приємно бачити, як інші стабільно отримують прибуток із більшості угод. Крім того, багато новачків намагаються аналізувати торгові моделі на історії. Але потрібно розуміти, що використовувати трансляції торгівлі потрібно з розумом, в іншому випадку їх використання може завдати серйозної шкоди торгового рахунку.

Якщо успішна фірма або одиночний трейдер-професіонал вирішили увійти в акцію на певному ціновому рівні, це не означає, що вам слід робити те ж саме. Вкрай важливо пам'ятати, що не можна вивчити торговельну систему (навіть найнадійнішу і перевірену), просто дивлячись на графіки і тестуючи входи/виходи на історії. Тому що кожен трейдер має власний поріг ризику і власний розмір торгового капіталу (купівельну спроможність). Наприклад, якщо досвідчений трейдер може заробити в угоді, увійшовши за тією ж ціною, що і ви, то у вас може спрацювати стоповий ордер, перш ніж ціна досягне цільового прибутку. Професіонал зможе дозволити собі далі піти в мінус, тобто тримати позицію довше вас. Крім того, завжди є більш низькі рівні підтримки і більш високі рівні опору, щоб повторно увійти в позицію, якщо ціна продовжить рух проти вас. Ви повинні знати, які рівні початкового входу працюють найкраще для ваших обмежень по капіталу і вашого управління ризиками.

Торгова система, яка працює для вас

Розглянемо приклад, коли професіонал торгує рівні всередині дня, але також займається і свінг-трейдингом. Його система є сплавом двох цих стратегій. Тому його журнал угод призведе в замішання будь-якого, хто не знайомий з обома системами. Для ілюстрації використаємо стратегію свінг-трейдингу (рисунок 1).

При визначенні рівнів підтримки і опору професійним трейдером застосовані 5% цінові діапазони. Це означає, що, якщо його система передбачає початковий (або поточний) рівень підтримки на ціні 177. 77 $, то він буде знаходити всі рівні в межах 8.90 $ (0.05 * 177.77) нижче першої підтримки, яку можна назвати "першим шаром".В даному прикладі 177.77 $ - це перший шар в діапазоні 5% від четвертого шару на 169.58 $.

Малюнок 1

Якщо ціна йде проти після початкового входу від рівня першого шару на 177. 77 $, професіонал може добирати акції на кожному з трьох, що залишилися нижніх шарів в межах 5% діапазону. Його торгова стратегія і капітал можуть дозволяти йому зробити те, що призведе новачка до ліміту денних втрат.

Якщо ви стежите за трансляцією торгівлі професійного трейдера і входите на тих же рівнях, що і він, то краще мати уявлення про те, що ви робите. Ще більш важливо мати достатній капітал на випадок, якщо ціна піде проти вас. Ось чому торгові трансляції професіоналів не так корисні, як можна подумати з самого початку, але якщо ви знайомі з використовуваної стратегією ситуація докорінно змінюється і трансляція угод в переважній більшості випадків допоможе під час торгової сесії.

Основними моментами в програмі навчання трейдингу для учнів крім торгових формацій повинна бути вичерпна інформація про те, як знаходити рівні на графіках і основи маніменеджмента, так як вони повинні самі знати свої обмеження по капіталу і порогам ризику. Розглянемо два сценарії з двома протилежними результатами. Кожен з них починається з одного і того ж входу в угоду на рівні 177.77 $ (в якості ілюстрації використовуємо малюнок 1).

Сценарій 1

Припустимо, що ви не знаєте, як працює система, але вирішили відкрити угоду на 177. 77 $, тому що трейдер провідний трансляцію стверджує, що там є рівень підтримки, і він буде входити в лонг, якщо ціна проб'є його вниз.

Ви можете не усвідомлювати, що трейдер входить на відстані 1. 00 $ від цього рівня підтримки, а також буде входити на всіх трьох додаткових шарах (три рівня підтримки), розташованих нижче 177.77 $, якщо ціна продовжить йти проти вас. Іншими словами, він готовий збирати позицію прийнятного для себе розміру на всіх чотирьох рівнях. Але якщо вашого капіталу вистачає тільки, щоб придбати 200 паперів даної акції, а ви вирішили увійти від 177 $, і ціна опускається до рівня 174.18 $ (другий шар), що вам робити?

Трейдер провідний трансляцію каже, що також буде входити на другому шарі 174. 18 $. У нього буде збільшена позиція за середньою ціною 174.98 $. Якщо ви також ввійдете на другому шарі, у вас не залишиться коштів для покупки на третьому і четвертому шарах. Але ви все одно входите, тому що це робить досвідчений трейдер, і по-іншому поступати ви не вмієте.

Той хто хоч одного разу відкривав угоду на реальному рахунку вже зрозумів про що йде мова в першому сценарії розвитку подій. У вас є власний поріг ризику, і він зовсім не такий як у професіонала ведучого трансляцію. Якщо ціна проходить 5 $ проти вас, то краще вийти з позиції. У даному сценарії ціна продовжує знижуватися до четвертого шару, а трейдер знову входить на відстані 1 $ після проходження рівня 168. 58 $. Ваша середня ціна вийшла 175.98 $, але вам довелося вийти з 170.98 $ (-5 $).

Вгадайте, що відбувається з позицією досвідченого трейдера? Він входив на всіх чотирьох рівнях і, після останнього входу на 168. 58 $, отримав середню ціну 172.60 $. В подальшому ціна опустилася ще на пару доларів. Потім вона виросла до 174.60 $. Він покрив свою позицію, забравши прибуток. А ви, тим часом, втратили. Ви обидва входили від одного рівня 177.77 $, але ви отримали збиток. Немає гарантії, що ви отримали б прибуток, якби продовжували утримувати позицію. З таким підходом можна гарантувати тільки те, що, якщо ви прямуєте таким планом, то довго в цій професії не втримається.

Сценарій 2

Припустимо, що цю ж трансляцію дивиться інший початківець трейдер. Але перш, ніж він спробує копіювати і імітувати угоди трейдера професіонала, він ознайомлюється з торговою системою, яка використовується в цій трансляції. Оскільки він знає систему, то чекає досягнення останнього шару (четвертого рівня підтримки на 169. 58 $), щоб увійти в угоду. Він входить за ціною 168.58 $ і незабаром після цього виходить по 170.58 $, забравши прибуток.

Зверніть увагу, що він може купити ще додати на наступному рівні за межами того ж 5% діапазону, якщо ціна продовжить падіння. Цей трейдер знає, з чим має справу, тому що пройшов теоретичну підготовку. Це дозволяє йому вижити.

Висновки

Два наведені сценарію - типовий випадок того, що може відбуватися в торгових трансляціях. Незважаючи на те, що розуміння того, як працює система, займає дуже багато часу її потрібно знати. Для того щоб працювати в ринку з підтримкою торгової трансляції треба зрозуміти з чим ми маємо справу, перш ніж намагатися застосовувати торгову систему досвідченого трейдера до своїх вимушеним торгових обмежень.