Акції якого цінового діапазону найкраще підходять для торгівлі?

Багато трейдерів шукають відповідь на питання: як можна поліпшити свою торгівлю або отримати додаткову перевагу? На це важке запитання немає універсальної відповіді. Кожен трейдер індивідуальний і має свій стиль торгівлі. Але кожному трейдеру можна порекомендувати знайти для себе відповідь на одне питання: В якому ціновому діапазоні найкраще купувати акції?

Іншими словами: чи потрібно купувати пенні-стаки (акції в діапазоні від 1 $ до 5 $, часто продаються на позабіржових майданчиках), дорогі акції або щось середнє?

Зустрічається інформація, що правила пайових фондів забороняють їм купувати акції дешевше 5 $. Деякі експерти радять уникати акцій дешевше 15 $, тому що інституціональних (пенсійні фонди, Хедж-фонди Пайові фонди і т. п.) не набирають такі акції в свої портфелі.Однак, законодавчої заборони інституціональних купувати акції дешевше 5 $ не існує. У деяких фірмах діє правило, що наказує консультанту не пропонувати клієнтові покупку акцій по 1 $ -2 $, якщо тільки клієнт сам не попросить про це, або якщо дослідний департамент не стежить за даною акцією.

Крім того, фонди можуть мати (або не мати) обмеження щодо покупки акцій нижче певної ціни. Чому це важливо? Уявімо, що ви хочете купити акцію. Ви воліли б зробити покупку до інституціональних або після ? З усією впевненістю можна сказати, що покупка раніше інституційних гравців дає суттєву перевагу. На курсі навчання дейтрейдинг від компанії United Traders можна навчитися використовувати цю перевагу в своєму повсякденному торгівлі.

Коли вони почнуть купувати, це може привести до зростання ціни, і ви отримаєте прибуток. Акція взагалі може "полетіти в небо".

За якою ціною найкраще купувати акції?

Для пошуку відповіді на це питання було проведено невелике дослідження, засноване на базі графічних моделей. Було проаналізований 1269 акцій на предмет 38 різних типів графічних моделей (таких як подвійне дно, клин, голова і плечі і т.п.) і виписані в журнал всі випадки зростання ціни після закриття дня перед пробоєм на остаточний High.

Під остаточним High ми маємо на увазі найвищу точку перед тим, як ціна впала не менше ніж на 20% або закрилася нижче дна графічної моделі (де, ймовірно, повинні спрацювати стопові ордера для закриття угод). З травня 1988 по червень 2015 року був знайдено 22940 графічних моделей, але не всі акції охоплювали цей період повністю. Якщо у акції бракувало даних для знаходження остаточного High, то просто використовувався найвищий High. Значення 20% взято, оскільки прийнято вважати, що ведмежий ринок починається, коли індекс Dow Jones Industrial Average (DJIA) закривається нижче 20% від свого піку. Цю ж концепція була застосована і до акцій.

Були переглянуті результати ведмежих ринків, бичачих ринків, а також виключені акції, в яких не вистачало даних для знаходження остаточного High. Результати були аналогічними, незалежно від того, виключалися ці дані чи ні.

Розглянуті в цій статті графіки містять всі дані як для бичачих, так і для ведмежих ринків. Ми використовували дані, скориговані з урахуванням сплитов. Чому? Тому що акція, куплена сьогодні за 50 $, може після спліта впасти до 25 $, і складеться враження, що більш дешеві акції - краще. Ми не робили поправку на дивіденди і комісії, а також не враховували збанкрутілі або з якоїсь причини пішли з біржі (наприклад, після злиття) компанії.

Результати дослідження

На рис. 1 показано частотний розподіл результативності акцій, відсортованих за ціною закриття в день перед пробоєм. Частотний розподіл - це як покопатися у власній кишені або гаманці і перерахувати, скільки монеток різного номіналу у вас є. В даному прикладі, роль монеток виконують випадки пробою ціни на остаточний High. Зірочкою відзначені бари, де вибірка склала менше 30 штук, тобто результат міг змінюватися.

Мал. 1. Частотний розподіл

Загальна середня прибуток для близько 23 000 угод склала 42%. Це показано червоною горизонтальною лінією. Вертикальні сині бари під цією лінією означають, що покупки за цією ціною дали результат гірше середнього. Графік демонструє, що акції ціною 20 $ і нижче перевершували за результативністю дорожчі. Акції ціною 5 $ і нижче суттєво перевершували за результативністю все дорожчі.

Оскільки великий відсоток прибутку може призводити до завищення загальної середньої значення, на рис. 2 показані відсотки невдач 5% і 10%, а також бари результативності з малюнка 1. Ці два набори червоних барів показують, як часто угоді після пробою не вдавалося досягти зростання хоча б 5% або 10%.

Мал. 2. Відсоток руху і відсоток невдач

Зверніть увагу, що відсоток невдач збільшується зі зростанням ціни пробою. Для акції, яка торгується по 5 $, є ймовірність 2% на те, що ціна не зможе вирости хоча б на 5% після пробою. Для акції ціною 80 $ ця ймовірність становить 17% - у вісім разів вище.

Для відсотка невдач 10% (темно-червоні бари) статистика ще більш тривожна. 10% акцій ціною 5 $ не зможуть зробити рух хоча б 10%. При покупці акції за ціною 80 $, кожна третя (36%) угода виявиться невдалою. Ці цифри відносяться до ідеальних операціях, тобто, коли покупка здійснюється за ціною закриття в день перед пробоєм, а продаж - за найвищою досягнутої ціною. Не варто очікувати, що ваші угоди зможуть повторити ці результати. Вони будуть гірше.

Можливість банкрутства - одна з причин, по якій варто уникати дешевих акцій, які коштують менше 1 $. Досить непоганим діапазоном цін є коридор від 5 $ до 20 $. Але можливо, на підставі даного дослідження, можна переглянути цей критерій. Коли хтось запитає вас, як отримати перевагу в торгівлі, покажіть йому це дослідження і скажіть: "Купуй дешеві акції".