Звідки у apple інновації?

Останнім часом Кремнієва долина буквально блищить. Батьківська компанія Google займається створенням автономних транспортних засобів, ліків, що продовжують жізнm, а також жівотноподобних роботів. Facebook розробляє так званих інтернет-дронів і шоломи віртуальної реальності, а Microsoft недавно представили публіці голографічні окуляри і супроводжуючий їх прорив в перекладацькому програмному забезпеченні. Крім того, останні досягнення IBM в області штучного інтелекту дадуть фору будь-якому шахового гросмейстера.

На тлі всіх цих гучних інновацій компанія Apple веде себе відносно тихо. У 2015 році Apple витратили всього 3. 5% ($ 8.1 млрд.) Свого $ 233-мільярдного бюджету на дослідження і розробки. Згідно з даними порівняльного аналізу Bloomberg, це найнижчий відсоток серед усіх великих технологічних корпорацій США. Для порівняння, Facebook виділили на дослідження і розробки близько 21% ($ 2.6 млрд.), Виробники чіпів Qualcomm - 22% ($ 5.6 млрд.), А Alphabet - 15% ($ 9.2 млрд.).

Однак успіхи компанії Apple породжують сумніви в тому, що провідна технічна компанія обов'язково повинна реінвестувати більшу частину своїх продажів в сферу досліджень і розробок. По крайней мере, самі Apple ніколи не дотримувалися такої філософії. У 1998 році Стів Джобс сказав, що "інновація не має нічого спільного з тим, скільки мільярдів доларів ви вкладете в дослідження і розробки". У своїх виступах він часто нагадував про те, що в день, коли світу був представлений Mac, IBM витрачали на дослідження в 100 разів більше, ніж Apple.

Професор бізнес-школи філадельфійського Темпльського університету Рам Мудамбі вважає, що під керівництвом нинішнього генерального директора Apple Тіма Кука компанія спирається, головним чином, на критично важниt технології, такі як провідники, а в іншому покладається на досягнення своїх фірм-постачальників. Мудамбі також заявив, що вивчення успішних компаній з низькими витратами на дослідження привело його до висновку, що розміри Apple спонукають постачальників передавати в їх розпорядження свої найбільші прориви і досягнення.

Адже саме перспектива оснастити новим чипом, дисплеєм або камерою майбутні моделі iPhone є найкращим інструментом для присвоєння Apple досліджень інших компаній. У минулому році компанія продала більше 230 млн. Своїх смартфонів і в цьому році планує витратити $ 29. 5 млрд. На придбання таких компонентів як чіпи, дисплеї, модулі камер і графічні процесори. Для порівняння, в минулому році Apple виділили для цих цілей $ 24.5 млрд. "Постачальники конкурують між собою за можливість поставити Apple свої технології, і саме це спонукає їх витрачати ще більше на дослідження і розробки", - заявив Мудамбі.

Apple впевнені в тому, що завжди і у всьому можуть покластися на своїх постачальників. Проте, за останні три роки компанія значно збільшила витрати на цю область до $ 8. 1 млрд. В 2015 році. У 2013 і 2014 роках ця сума становила $ 4.5 млрд. І $ 6 млрд. Відповідно. Одним з найбільших вкладень за цей час стало придбання інноваційних напівпровідникових матеріалів для нових моделей iPhone і iPad. Наприклад, новітній чіп А9, розроблений для iPhone 6S і iPad Pro, на даний момент є найшвидшим чіпом на ринку.За останні кілька років Apple також збільшили робочий персонал: 20 листопад компанія створила 135 робочих вакансій, пов'язаних з виробництвом чіпів. Збільшення виділяється на дослідження бюджету покликане підживити майбутні продукти компанії, наприклад, гучний Apple Car.

Однак справа не тільки в дослідженнях. У 2015 році Apple мали обладнанням на загальну суму в $ 11. 2 млрд. Різні фінансові витрати, до яких включено і витрати на будівництво величезної штаб-квартири компанії, з вигляду схожою на космічний корабель, в 2016 році досягнуть $ 15 млрд. Засновник дослідницької компанії Asymco Горацій Дедіу заявляє, що "в той час як багато компаній оприлюднять більшу частину своїх проектів, Apple воліє працювати таємно. Така політика фірми продиктована, перш за все, кон'юнктурою ринку".

Подібна економія поширюється не тільки на дослідження, а й на проведення рекламних кампаній. За останні 4 квартали Apple витратили на різні види реклами всього $ 3. 5 млрд., В той час як Google лише за 3 квартали виділили на це $ 8.8 млрд. Тім Свіфт - професор філадельфійського Університету Святого Йосипа вважає, що великі вкладення в область досліджень і розробок не завжди виправдані, оскільки технології, над якими ведеться робота в лабораторії, ніколи не покидають її."Здебільшого успіху на ринку продукти Apple зобов'язані, перш за все, структурованим і зваженим поведінкою компанії на ринку", - заявив Свіфт.