З чого я починав

Не буду почитати на лаври Андрія, так як писати статті у нього виходить майстерно (минуле редактора), я ж просто спробую пояснити всім хлопцям, які задають мені купу питань в ЛС, ВК і скайпі з приводу торгівлі.

Накидав міні-статті з питань зі своїх же відповідей. Мабуть це буде перша в рубриці "Вічне питання":)

Найбільш популярне питання - що ти вивчав і яку літературу почитати Зазвичай я шлю відразу на.. форум) Тут інформації на рік при ретельному вивченні, але людина у нас ледачий, хоче все і відразу, від того і задає дурні питання в пошуках якихось секретів. Відразу скажу, секретів ніяких немає, принаймні у мене. Рекомендації з читання так само лежать на цьому форумі.

Але не кожен розуміє, що читати мало, потрібно освоювати матеріал. Кожен питає мене про прайс екшен, толком не розуміючи принцип торгівлі. Я думаю, що методи price action підходить тим, хто розуміє суть ринку і ціноутворення. А початківцям рекомендую для початку освоїти технічний аналіз, торгівлю з основними індикаторами і вже плавно переходити до методів PA.

У цьому допоможуть на найближчий час (сто раз вже обмусолівалі):

  • Reuters. Технічний аналіз для початківців;
  • Джек Швагер, Серія з технічного аналізу;
  • Технічний аналіз. Керівництво по вивченню;
  • Технічний аналіз. Повний курс;
  • Для володіють англійською мовою ще дуже буде непогано прочитати книгу Edwards & Magee. Technical Analysis of Stock Trends (ред. AMACOM).

Під час читання працювати з графіком, опрацьовуючи кожну главу + використовувати керівництво по вивченню при роботі з книгою Швагера. Книга велика, вистачить на місяці вивчення і закладе необхідний фундамент в торгівлі.

Далі вже в залежності від підходу до торгівлі, якщо він виробився.

В принципі тут два шляхи - працювати з індикаторами або працювати по PA. Причому друге не означає відсутність першого. За індикаторами так само купа матеріалу, від цілої книги присвяченій смугах Боллинджера до хмар Ишимоку і хвилями Еліота. Все це працює при правильному використанні.

Я ж вивчав Ніссон, Фуллера, Бегс і інші. Якщо так цікавить робота по РА - в розділ з книгами PA, все є.

Найбільш важливий крок у розвитку себе як трейдера - робота з психологією. Саме вона, як я думаю, становить більшу частину в трейдингу. Раджу зробити великий акцент на цьому. Почитати відповідну літературу в відповідному розділі, створити свій торговий план з підходом в торгівлі і мані-менеджментом і тримати його постійно перед носом. Доречно туди вкорячіть якусь розумну фразу з розумної книжки (наприклад, як в моєму ТП)

Головне потрібно зрозуміти, що в трейдингу швидких грошей немає, не поспішайте заливати депозити заради зливу. Вчіться, шукайте і задавайте розумні питання.