Де і як шукати ідеї для свого майбутнього бізнесу?

Вітаю! Річард Бренсон якось сказав, що домігшись успіху в одному виді бізнесу, Ви обов'язково досягнете успіху і в будь-якому іншому. Але стартувати в будь-якому випадку доведеться з першого "млинця". Який, як відомо, не завжди виходить ідеально круглим.

Як знайти ідею для свого бізнесу? Спробуємо розібратися ...

Насправді, способів "намацати" класну ідею для першого бізнесу - сотні. Питання в тому, чи буде вона вдалою. Але ж з чогось починати все одно доведеться. Для себе я виділив три простих, але ефективних способу знайти свою перспективну бізнес-ідею.

Шукаємо в Інтернеті

Тут все просто: заходимо в Google або Яндекс і вбиваємо в пошуковому рядку "ідеї для бізнесу". Пошук бажано звузити чимось на зразок "в 2016 році", "для маленького міста", "з мінімальними вкладеннями", "з швидкою окупністю", "для відкриття стартапу" і так далі. Вибирайте, що Вам ближче.

тематичних сайтів і форумів на цю тему - вагон і маленький візок (втомитеся вивчати). З усього цього океану ідей я раджу вибрати не більше десяти.

Орієнтуватися варто на:

 • Особистий інтерес і знання в цій сфері (скажімо, якщо Ви нічого не розумієте в дітях, то навряд чи варто відкривати дитячий розвиваючий центр або магазин іграшок)
 • Специфіку Вашої цільової аудиторії (наприклад , населення маленьких міст байдуже сприйме 90% новаторських ідей для мегаполісу)
 • Розмір початкових вкладень і період окупності з урахуванням Вашої фінансової ситуації
 • Деталізацію опису (будь-який проект можна описати і парою рядків, і десятком сторінок з розрахунками, діаграмами і графіками ).

До речі, заявлені цифри в Інтернеті, найчастіше, не відповідають дійсності. Спробуйте прорахувати бізнес-план самостійно: знайдіть ціни на обладнання, дізнайтеся вартість оренди приміщення, подивіться середній рівень зарплат в сегменті і так далі.

Окремо варто ознайомитися з пропозиціями щодо франшизам. Мені здається - це відмінний варіант для першого бізнесу. Бренд розкручений, всі нюанси відпрацьовані до дрібниць - бери і користуйся.

Рішення чужих проблем

Просто подумайте, з якими проханнями до Вас звертаються найчастіше. Перевстановити Windows? Допомогти організувати ювілей? Порекомендувати цікаві книги, фільм або спектакль? Поділитися смачними рецептами? Скласти резюме або текст комерційної пропозиції? Поворожити на картах таро?

Люди ніколи не звертаються повторно за порадою і допомогою, якщо отриманий раніше результат їх не влаштував! Так, може, варто перетворити свої сильні сторони в маленький, але процвітаючий бізнес?

До речі, багато новачків абсолютно марно орієнтуються на "класику": салон краси, ларьок з пиріжками або СТО. Сьогодні гроші заробляють не тільки на фізичних товари і послуги. Мільйони приносить продаж ... цінною для покупця інформації! І повірте, щомісячний дохід розкручених коучів, бізнес-тренерів та консультантів виливається в дуже кругленькі суми.

Припустимо, є тема, в якій Ви добре розбираєтеся. Гарантую - знайдуться люди, готові заплатити гроші за те, що Ви поділитеся з ними знаннями і досвідом! Хіба що "Ваша" тема зовсім вже специфічна.

Мої спостереження показують, що сьогодні в Росії на піку популярності такі ніші:

 • Здоровий спосіб життя (правильне харчування, вегетаріанство, йога)
 • Всі товари з приставкою "еко" (продукти харчування, хенд-мейд, дитячі іграшки, біжутерія, косметика, відпочинок)
 • консультації на тему особистих фінансів та інвестицій (в форматі від вебінарів до індивідуального навчання).Сюди ж можна віднести і всілякі бізнес-тренінги
 • Розваги будь-якого формату (від квестів і прокату роликів в парку до організації сплавів по гірській річці)
 • Прикладна езотерика. Я маю на увазі не довгий і довгий шлях до духовного просвітлення, а якісь окремі працюючі "фішки". Щось на зразок "Залучення грошової енергії в своє життя", "Плетіння оберегів для всієї родини" або "Ефективна робота з чакрами з нуля"

Так ось, якщо якусь з цих тем Ви довго вивчали особисто для себе, то отримані знання і досвід можна (і потрібно!) Переробити в платну авторську методику. Правда, є одне "але"! У темі потрібно розбиратися - на банальності і переказі чужого відео далеко не заїдеш.

Копайте тунель з двох кінців

Щоб краще розуміти потреби майбутньої цільової аудиторії, потрібно дізнатися думки двох учасників угоди: і клієнта, і продавця.

 • Більше спілкуйтеся зі своїми друзями-підприємцями (вони зараз є у всіх). Бізнесмени (особливо, дрібні) люблять поговорити про своє дітище. Вони із задоволенням розкажуть про проблеми та успіхи, про примхливих клієнтів і жодних постачальників

А найголовніше, що всі їх історії зазвичай закінчуються фразою: "Я ось давно хочу таку штуку провернути - класна тема, люди часто запитують. Шкода, все руки не доходять ". От саме про цю-то "штуці" Вам і варто задуматися. Боїтеся самі - запропонуйте одному партнерство (саме за цим напрямком).

 • Подумайте, яких товарів або послуг Вам, як покупцеві, не вистачає в Мережі / країні / в місті / в найближчому супермаркеті. Про те ж можете запитати знайомих. Та й просто уважно прислухайтеся до розмов людей на вулиці

Кажуть, творець першого агрегатора знижок (типу нашого Купонатор) просто почув в метро, ​​як одна дівчина скаржилася інший, що у неї йде купа часу на перегляд знижок від різних компаній.Так і виникла ідея сервісу, який об'єднав в собі всі актуальні пропозиції всіх купонних сайтів за категоріями.

А де Ви знаходите перспективні бізнес-ідеї? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на найцікавіші пости з друзями в соціальних мережах!