Коли переходити з демо на реальний рахунок?

Вітаю всі читачів нашого форекс блогу! Невід`ємною частиною торгівлі є використання демо-рахунку, принаймні на початкових етапах. Але, врешті-решт, який сенс заробляти віртуальні долари? Адже це просто циферки… Після практики на демо, потрібно переходити до торгівлі на реальному рахунку з реальними грошима, а ось коли і як це правильно зробити, ви дізнаєтеся прочитавши цю статтю.

Почати хотілося б з того, що демо від реального рахунку технічно не відрізняється практично нічим. Хіба що виконання ордерів на демке трохи краще. Але якщо ви не відкриваєте угоди кожну хвилину з метою в пару пунктів, то особливої ролі швидкість виконання ордерів не зіграє.

Тому вирішальним фактором у відмінності торгівлі на демо і на реальному рахунку є психологія: ті самі страх і жадібність, про які так багато пишуть. При роботі з реальними грошима, все це відчувається в рази сильніше, ніж «на фантики». І якщо ви заробляєте на демо-рахунку, але програєте на реальному, то повірте: ніякої підстави тут немає, вся справа в вас самих.

2 групи трейдерів

Але зараз розмова про інше. Що стосується переходу з демонстраційного рахунку на реальний, то тут можна виділити 2 групи людей: 1) тих, хто переходить на реал занадто пізно; 2) тих, хто переходить на реал занадто рано.

Ті, хто тягне кота за хвіст

Я знаю деяких людей, які сидять на демо-рахунку вже рік-два і торгувати на реалі навіть не пробували. Причому у них є стабільний фінансовий результат, опрацьована система, ризик-менеджмент і контроль емоцій. На питання «Чому ви не торгуєте на реалі?» Вони відповідають розпливчасто, щось на кшталт «Треба все перевірити, виділити суму з бюджету, розрахувати ризики і взагалі… ».

Вже не знаю, як це називається з психологічної точки зору, але подібна боязнь дій, боязнь помилитися, нерішучість, присутній у багатьох. Велика кількість людей мріють коли-небудь відкрити свій бізнес, читають книжки, форуми, вигадують якісь схеми, ідеї, але свій бізнес так і не починають. Навіть не намагаються. Так само і з демо-рахунком: багато на ньому застряють і вважають за краще думати, що перейдуть на реал «коли-небудь».

На мій погляд, тут потрібно просто вирішиться і зробити. По іншому ніяк.

Ті, хто біжать попереду поїзда

Також існує і протилежність «мрійникам» - комерсанти, які закривши пару успішних угод, відразу лізуть на реал.

Я сам таким був) Пам`ятаю відкрив демку, повісив на графік MACD і бачу начебто падає все, треба продавати!? Відкрив ордер на продаж, причому розмір лота розраховував так щоб побільше доларів при мінімальному русі було. Дивлюся: якийсь плюс є, треба закривати! За пару годин таки чином заробив 50 доларів і радісний побіг відчиняти реал, вирішивши що «поперло, їй Богу поперло!». Зараз звичайно смішно згадувати. Так, на реалі я звичайно ж програв, - закривав угоди при першому ж мінімальному русі проти моєї позиції, боявся… )

Так ось, справа в тому, що я такий не один «торопига». Дуже багато хто, побачивши маленьку прибуток на демке, тут же лізуть на реальний рахунок, деякі навіть не всі кнопки в Metatradere навчилися натискати…

Знайте: ринок від вас нікуди не втече! І всі можливі помилки краще зробити на демо, тому що на реальному рахунку за них доведеться платити з власної кишені. Тому спочатку варто пройти форекс навчання, підібрати під себе систему або виробити власну стратегію, набратися досвіду на демо і тільки потім переходити на реал.

3 ознаки, що вам пора переходити на реал

1. Прибуткових угод більше ніж збиткових

Ви повинні навчитися отримувати прибуток з ринку, причому робити це стабільно. І не так важливо скільки доларів ви заробили, набагато важливіше який відсоток від усіх ваших угод складають прибуткові. Тут все звичайно залежить від конкретної стратегії, співвідношення середньої прибутку / збитку і т.п., але в цілому 6-7 угод з 10 у вас повинні бути успішними.

2. Ви дотримуєтеся грамотне управління капіталом

Управління розміром позиції - один з головних чинників успіху. Не існує форекс стратегії, дає 100% прибуткових угод. Обов`язково будуть періоди, коли ви будете отримувати збитки, по-іншому ніяк. Тому нам потрібно підібрати розмір торговельного лота так, щоб в разі збиткових угод, не програти занадто багато, а в разі вдалих позицій заробити стоїть уваги прибуток. Саме це і є метою будь-якої з методик управління ризиками. Що стосується, конкретних цифр, я б не радив нікому ризикувати більше ніж 5% від депозиту в одній угоді.

Матеріали з управління розміром позиції:

  • Управління капіталом на основі розміру осідання
  • Розрахунок ризику в% від депозиту
  • Секретна формула DDSMM

3. Ви контролюєте свої емоції

Що б не говорили, але емоції грають дуже важливу роль в трейдингу. І вам варто навчитися з ними впоратися. Звичайно ж на реальному рахунку емоції проявляються сильніше ніж на демо (адже на кону реальні гроші), але певний досвід виробити все одно можна.

Ви повинні спокійно ставитися до втрат, адже ви знаєте що втрати - це частина торгівлі, головне щоб прибуткових угод було більше. Але і до прибутків ви повинні ставитися теж спокійно: не впадати в ейфорію, зберігати тверезість суджень в аналізі ринку. Зайвий оптимізм часто призводить до неправильних рішень і відкриття угод на порожньому місці.

Як домогтися спокою при збитках і прибутки? Дуже просто: трейдинг повинен для вас перетворитися на рутину, звичайну роботу, за виконання якої ви отримаєте зарплату.

Скільки часу варто торгувати на демо?

Переходячи до питання про час, потрібно розуміти, що мета торгівлі на демо-рахунку - це отримання досвіду. Вам необхідно виявити всі стандартні і нестандартні моменти у вашій стратегії, а для цього вам потрібно зробити значну кількість угод.

Тому для різних тактик, час, потрібний для набору досвіду буде відрізнятися. Погодьтеся, при торгівлі на годинних графіках за тиждень ви отримаєте набагато більше сигналів, ніж на денних.

Але якщо називати якісь конкретні цифри, то вийде наступне:

  • Торгівля на годинних графіках і нижче - 2-3 тижні мінімум
  • Торгівля на 4-х годинних і денних графіках - орієнтовно 3 місяці.

Альтернатива Демо-рахунках

Хорошою альтернативою демо є центових рахунку. З депозитом всього лише в якісь 20-30 доларів, які не шкода втратити, ви отримаєте можливість торгувати реальними грошима із застосуванням точного управління капіталом. Багато ви з цих копійок природно не заробите, але це буде хорошим тренуванням в «бойових» умовах.

Дізнатися докладніше про центових рахунках