Що таке таймфрейм?

Що таке таймфрейм?

Таймфрейм (англ. Time-frame, проміжок часу) - інтервал часу для угруповання цінових котирувань будь-якого інструменту для створення мінімального елемента цінового графіка. З мінімальних елементів, найчастіше барів, будується відображення цінового руху.

Які таймфрейме бувають в MetaTrader 4?

Стандартні таймфрейме для терміналу MetaTrader 4 включають:

 • 1 хвилину - M1
 • 5 хвилин - M5
 • 15 хвилин - M15
 • 30 хвилин - M30
 • 1 годину - H1
 • 4 години - H4 1 день - D1 або Daily
 • 1 тиждень - W1 або Weekly
 • 1 місяць - MN або Monthly
 • в інших терміналах ви можете зустріти

таймфрейме в інший розбивці: M10, M20, H2 , Y (рік) та інші. Найменування таймфрейма позначає величину його мінімального елемента. Елементи старших таймфремах складаються з елементів молодших.

Для порівняння, на малюнку приведена динаміка ціни в парі EUR / USD за годину з 9. 00 до 10. 00 на таймфреймах М15 і Н1. У цьому випадку одна свічка таймфрейма Н1 відповідає чотирьом свічок на таймфремах М15.

Порівняння динаміки ціни на різних таймфреймах

Головне розуміти, що

таймфрейм - це набір мінімальних елементів, а не повні дані за вказаний період.

Як налаштувати таймфрейм в MetaTrader 4?

Для того, щоб налаштувати відображення потрібного таймфрейма в терміналі MetaTrader 4 необхідно увійти в меню Вид - Панелі інструментів і поставити галочку навпроти рядка Період графіка.

Налаштування періоду графіка

Після цього на панелі терміналу будуть доступні кнопки стандартних таймфреймів.

Стандартні таймфрейме терміналу MetaTrader 4

Як правильно вибрати таймфрейм для торгівлі?

Вибір таймфрейма

в роботі трейдера дуже важливий і залежить від стилю торгівлі і кількість здійснюваних торгових операцій. Короткострокові руху проглядаються на невеликих, молодших тимчасових інтервалах, довгострокові - на старших. Серед форекс трейдерів прийнято наступний розподіл часових інтервалів, в залежності від типу торгівлі:

Таймфрейм М1 до Н1 - торгівля в середині або дейтредінг, а також скальпинг. Хараткерізуется великою кількістю угод протягом торгового дня. Як правило, всі угоди закриваються в день їх відкриття і на наступні торгові добу не переносяться.

 • Таймфрейм від Н1 до Н4 - середньострокова торгівля. Час життя угод коливається від декількох годин до декількох днів.
 • Таймфрейм від Н4 до MN - довгострокова торгівля. Угоди можуть бути відкриті кілька тижнів.
 • При виборі тимчасового інтервалу для торгівлі слідують врахувати, що на молодших таймфреймах сигнали будуть з'являтися частіше, угод буде більше, проте, як правило, прибуток по одній угоді становить кілька пунктів. При цьому, торгівля на молодших таймфреймах вимагає постійної присутності трейдера у терміналу і пов'язана з високою емоційним навантаженням і підвищеними ризиками.

Торгівля на старших таймфреймах характеризується меншою кількістю торгових сигналів і відкритих угод, однак прибутковість однієї угоди буде набагато вище, ніж при торгівлі на молодших тимчасових інтервалах.

Чому таймфрейме так важливі для торгівлі на Форекс?

Грамотний трейдер ніколи не приймає рішення на вхід в ринок тільки по одному часового інтервалу, а аналізує динаміку обраної валютної пари на декількох таймфреймах і відкриває угоду тільки тоді, коли сигнал на вхід в ринок (а індикатори, пробій рівня підтримки / опору, відпрацювання фігури технічного аналізу) підтверджуються на всіх тимчасових інтервалах.Один з варіантів такого аналізу описаний доктором Олександром Елдером і отримав назву «Система трьох екранів Елдера».

Для комфортного аналізу різних таймфреймів розроблено безліч інформаційних індикаторів, що відображають показання ціни (напрямок тренда, сила тренду) з різних таймфреймів, а також форекс індикатори, що працюють в мультіфреймовом режимі, тобто, що виводять показання з обраного таймфрейма. Такі індикатори, як правило, мають у своїй назві приставку MTF (multi-timeframe).

Детальніше про вибір таймфрейма для торгівлі

Час - гроші: обираємо оптимальний таймфрейм для торгівлі

 • Детальніше про систему «Три екрану Елдера»

Система 3 екранів Олександра Елдера

 • Детальніше про нестандартні таймфреймах

як створити нестандартний таймфрейм в терміналі MetaTrader 4