Що таке біржовий геп (gap)?

Геп (від англійського gap ) - це так званий «розрив» котирувань на торговому графіку, який може виникнути, коли відбувається дуже швидке, різка зміна торгових цін. На Форекс геп проявляється як сильний «ривок» торгової ціни в якусь сторону, внаслідок якого з'являється помітний зазор між рівнями закриття одного періоду і відкриття чергового. Геп можна спостерігати, тільки використовуючи режим відображення торгового графіка - відрізки-бари або японські свічки.

Виникнення гепа

Найчастіше Gap можна побачити після вихідних , коли після закриття п'ятниці, відкриття торгового дня понеділка по будь-якої валютної пари сильно відрізняється від попереднього. Наочно, це виглядає як «розрив» ціни. Сенс в тому, що на вихідних, біржі припиняють свою роботу, а банки, обмінники і підприємства продовжують її і всім потрібно валюта. Після вихідних днів ринок Форекс відкривається різким стрибком цін валют, ці ціни формуються за вихідні і це називається геп .

Геп, також, може виникнути і не тільки після вихідних днів, а на одній з торгових сесій, це можна побачити при вельми значущих Forex новинах, таких як ВВП, інфляція та звичайно ж, оголошення рішення по процентній ставці.

В різних напрямках аналізу ринку Форекс існує думка, що ринок після певного часу закриває геп , тобто повертається до торгової ціною закриття попереднього, "догепового", тимчасового періоду.

Використання гепа

Часто геп представляється не тільки наслідком сильної торгової тенденції, але і є сигналом , що підтверджує її. Наприклад, якщо відкриття нового торгового періоду відбулося помітно нижче за закриття попереднього, це може вказувати нам на можливу тенденцію котирувань до зниження. Подивіться на малюнок нижче. Після гепа вниз знижує рух торгових котирувань пішло далі в тугіше сторону.

Протилежна ситуація - якщо відкриття чергового торгового періоду відбувається помітно вище закриття попереднього, «розрив» відображає тенденцію торгових котирувань до сильного росту. Після гепа вгору часто трапляється помітне зростання цін. Так і сталося, в наступному прикладі на малюнку нижче, де існував зростаючий торговий тренд, після виникнення помітного розриву, ця торгова тенденція тільки посилилася, котирування ціни вийшли на нові максимуми.

У багатьох випадках на ліквідному ринку гепи перекриваються так званими відкатами - тобто закриваються. Це означає, що рано чи пізно, але торговельні ціни повернуться до рівня закриття, що передує гепу, і тільки після того як це відбудеться, трапляється збільшення існуючої торгової тенденції руху цін.

Висновки

З перерахованих особливостей гепа можна зробити наступні висновки: можна виставляти відкладені торгові ордера Limit і Stop на рівень закриття періоду, що передує розриву. Наприклад, якщо трапився геп вгору, виставляємо ордер Buy Limit на рівень закриття попереднього торгового періоду як, показано на малюнку: