Що таке торговельна стратегія "Снайпер" і як вона працює?

Вітаю вас, шановні читачі і передплатники! Ми не раз піднімали питання про те, чи можливо в короткі терміни створити значний капітал. В принципі, можливо все. Але не забувайте, що в армії служать сотні тисяч солдатів, а елітних снайперів можна порахувати на пальцях.

Сьогодні ми поговоримо про те, хто такі снайпери величезної армії форекс трейдерів і чим вони займаються. Торгова стратегія "Снайпер" спеціально для вас!

Грізна зброя форекс-снайперів

Автором системи вважається Павло Дмитрієв, хоча схожі принципи використовує і Олександр Герчик. Для їх розуміння, потрібно запам'ятати такі поняття:

 • Імпульсні рівні (будуються на 5-хвилинному графіку)
 • Тотальні імпульсні рівні (будуються на годинному графіку)
 • Мінімум і максимум минулого дня
 • Банківські рівні (закриття дня в 00-00 за Гринвічем)
 • Зони консолідації
 • Рівні різкої зміни тенденції

Імпульсні рівні характеризуються тим, що дійшовши до них, ціна може вести себе одним із способів:

 • відскакує від рівня
 • Пробиває рівень
 • Закріплюється за рівнем

Зони консолідації представляють собою вузькі коридори, де ціна здійснює тривалі коливання. Їх ширина зазвичай в межах 10-20 пунктів.

Вчорашні мінімум і максимум часто збігаються з зонами консолідації, т. К. Ціна зупиняється перед тим, як протестувати ці рівні на міцність.

Банківський рівень - рівень закриття дня за часом 00 год. за Гринвічем. Це важливий рівень, який можна використовувати для відкриття завтрашньої угоди або для фіксації прибутку. Після того, як цей рівень спрацював, його видаляють з графіка.

На рівнях різкої зміни тенденції ціна розгортається, утворюючи довгу тінь або шпиль:

Особливої ​​переваги по торгованих інструментів немає, але є деякі обов'язкові правила. Оскільки в ТС "Снайпер" на певному етапі застосовується закриття половини позиції, зване "сейфом", ні в якому разі не можна, щоб угода відкривалася мінімальним лотом.

Крім того, бажаний вибір брокера з якомога меншими спредами, т. К. Дуже важлива точна прив'язка до рівнів.

Угоди не відчиняються за 15 і менше хвилин до виходу новин. Якщо в цей день вже закрита прибуток хоча б в 40 пунктів, нові угоди також не відкриваються.

Робочий графік - 5 хвилин. Але, перш ніж відкривати угоду, слід оцінити ситуацію на годинному графіку і визначити на ньому тотальні імпульсні рівні. Це такі рівні, від яких неодноразово відскочила ціна.

При подальшому тестуванні рівня ціна пробиває його імпульсом і закріплюється вже за пробитим рівнем, деякий час тестуючи його із зворотного боку.

Правила відкриття та закриття угоди

Для відкриття угоди необхідним є дотримання однієї з умов:

 • Пробій імпульсного рівня і закріплення за ним
 • Помилковий пробою імпульсного рівня і відкат до попереднього
 • Пробій зони консолідації

при відкритті угод на пробій зони консолідації, потрібно відкласти ордера за межами цінового коридору не ближче, ніж в 6 пунктах від кордонів, а стоп-лосс встановити з протилежного боку цінового коридору:

Прибуткова угода зазвичай приносить 15-20 пунктів гарантованого прибутку.Тому якщо поточна прибуток вже досягла такої величини, половина лота закривається, а стоп-лосс для другої половини встановлюється на такій позначці, щоб в разі розвороту ціни загальний підсумок виявився в безубитка.

В авторському описі стратегії ані слова про жорстких правилах закриття угоди, тому можливі такі варіанти:

 1. Досягнення мінімуму або максимуму вчорашнього дня
 2. Досягнення банківського рівня
 3. Спрацювання стоп-лосс

В цьому прикладі мінімум і максимум вчорашнього дня використовуються як для закриття вже існуючих угод, так і для відкриття нових угод на відскік від рівнів.

Що це дає?

Відгуки трейдерів про ТС "Снайпер" найсуперечливіші. Справа в тому, що практичне освоєння цієї системи дається не всім і вимагає тривалого тренування. Але і результати вражають. Ось що пише відомий трейдер Віктор Самойлов:

На даний момент існує кілька версій ТС "Снайпер" Вони відрізняються ступенем опрацювання деталей і додатковими умовами. На ютубі багато навчальних матеріалів по кожній з версій. Ось, наприклад, вдалий навчальний фільм за версією 3. 0:

На деяких форумах пропонується завантажити повний опис ТС "Снайпер" і автоматичний радник. Але обсяг архіву становить 4 Gb, а його вірусна безпеку ніким не гарантована.

Післямова

ТС "Снайпер" тільки здається простою і доступною. На практиці виникає маса нюансів, осягнути які можна лише поступово, краще за допомогою досвідчених наставників. Але, як казав А. В Суворов, "важко в навчанні - легко в бою".

Підписуйтесь на оновлення блогу і вчіться з захопленням!

P. S. Якщо вам цікаві різні торгові стратегії, то обов'язково подивіться мої пости про Арбітражну стратегію і систему по Боллинджер.