Що таке ринкова перекупленность і перепроданність?

перекупленность и перепроданность на Forex Поняття "перекупленності" (overbrought) і "перепроданості" (oversold) були і залишаються актуальними для сучасного технічного аналізу ринку Форекс та інших бірж. Що ми знаємо про ці ринкових станах? Які індикатори дають достовірні сигнали про це? Коли входити в угоду? Отже, сьогодні ми будемо вести розмову про перекупленності і перепроданості.

Суть ринкової перекупленности і перепроданості

Перекупленим називають ринок, коли ціна підскочила занадто швидко і високо, тобто ми очікуємо її зниження.

Перепроданим називають ринок, коли ціна впала занадто швидко і низько, тобто ми очікуємо її підвищення.

Будь-який стиль торгівлі має на увазі орієнтацію на ці стратегічно важливі рівні, оскільки саме вони показують, куди далі рушить ціна. Для розуміння процесу формування станів перекупленности і перепроданості, потрібно добре розуміти фундаментальний аналіз (формування попиту і пропозиції). Нам потрібно виявити момент, коли інтереси покупців і продавців зрощуються, тоді дані групи гравців діють однонаправлено. Торговельна активність в таких умовах буде укладена в досить вузькі рамки. При цьому виходить ринковий дисбаланс, що виснажує одну зі сторін, а далі починає діяти цінова механіка, що сприяє якоїсь однієї з груп - тієї, що переважує в даний момент.

Індикатори для визначення перекупленності і перепроданості

Найчастіше це осцилятори: MACD, Stochastic, Momentum, RSI і ін. Нам дуже подобається використовувати смуги Боллинджера (Bollinger Bands, ВВ). На скріншоті видно, що при накладенні на графік ВВ з 20-денний смугою свічки іноді виходять за її межі, що можна використовувати для отримання профіту.

перекупленность форекс

рис.1

Завдяки смугах Боллинджера ми будемо більш якісно аналізувати ринок, отримуючи ранні сигнали для відкриття позиції. Також варто пам'ятати, що багато чого залежить від використовуваного таймфрейма (тимчасового періоду). На малюнку ми бачимо, що окремі розвороти - це прості відкати в період дії основного тренда. Інші розвороти являють собою важливі руху ціни, що може допомогти з визначенням точки для входу в ринок.

Важливо порівнювати свою торгівлю з періодом утримання позиції. Короткостроковий ринок є більш складним для прогнозування в плані визначення рівнів перекупленності і перепроданості, оскільки такий ринок є більш мінливим в порівнянні з ринком на Н4, наприклад. На великих таймфреймах торгують ігркоі з великим капіталом, тому варто торгувати на Н1 і вище, а не на, скажімо, М5. Якщо ви визначаєте рівні перекупленності і перепроданості на одному ТФ, а граєте на іншому - існує ймовірність втратити більшу частину прибутку. Намагайтеся робити аналіз і торгувати на одному і тому ж ТФ.

Стохастік і рівні перекупленності і перепроданості

Класичний варіант для визначення даних рівнів - використання індикатора Stochastic. Як не дивно, багато трейдерів не вміють правильно зрозуміти його сигнали. Тут важливо визначати дані рівні на ранніх стадіях. Для цього потрібно підключити використання графічних моделей, наприклад, подвійної вершини або подвійного дна. Якщо ви - прихильник Price Action, то патерни також можуть служити додатковим фільтром і сигналом.

Ідеальний сигнал від Stochastic - поява більш високого мінімуму або максимуму, після чого маємо початок сильного руху в протилежному напрямку.

рыночная перекупленность и перепроданность

рис.2

Стану ринкової перекупленности і перепроданості зустрічаються рідко. Найчастіше ринок знаходиться в середньозважений стані, тобто ціна ходить між максимумом і мінімумом. Якщо після тривалого руху по тренду даний діапазон збільшується, саме тоді і з'являються сигнали про ринкові перекупленности і перепроданості. Але ми не повинні сприймати даний факт як сигнал до відкриття угоди - скоріше, це попередження про можливість швидкого настання переломного моменту.

Якщо ж ціна рухається від одного рівня до іншого, а далі бачимо свічку розширення, то на даному сигналі краще швидко виходити з ринку.

RSI і рівні перекупленності і перепроданості

Перевага індексу відносної сили (RSI) в тому, що він аналізує широкі цінові діапазони. Осцилятори довго може довго перебувати на даних рівнях. Позицію краще утримувати до моменту отримання сильного сигналу від RSI на зміну. Усі значимі сигнали формуються близько ліній перекупленности і перепроданості, які трейдер може варіювати, підлаштовуючи під свої стратегії і переваги.

график перекупленности

рис.3

Так само потрібно пам'ятаємо, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!