Яку стратегію інвестування в нерухомість вибрати інвесторові?

Я знову радий вітати всіх своїх постійних читачів, а також тих, хто зацікавився можливостями збільшення своїх доходів за рахунок вдалих вкладень в різні активи. Швидше за все, практично кожен з вас неодноразово міг бачити в російськомовному сегменті інтернету такі кричущі заголовки, як: "100 стратегій інвестування в нерухомість".

І це зовсім недалеко від істини, оскільки на сьогоднішній день існує безліч способів заробити достатньо значний прибуток на певних операціях в даній області. Маючи відповідні знання та необхідний капітал, можна домогтися істотних результатів і створити стабільне джерело доходів, що в свою чергу забезпечить кожному інвестору фінансову незалежність.

Як і будь-які капіталовкладення, інвестиції в об'єкти нерухомості пов'язані з певними ризиками. Залежно від обраної вами стратегії, їх можна максимально мінімізувати.

Нерухомість, як потенційне джерело постійного доходу

Варто зауважити, що вкладення коштів саме в нерухомість користується рекордної популярністю в наші дні. І це стосується не тільки великих інвесторів. Найголовніше - це чітко визначитися зі своїми кінцевими цілями і, найголовніше, конкретними способами їх досягнення. На дану тему зараз можна знайти величезну кількість всілякої інформації.

Одним з найбільш актуальних та дієвих варіантів управління нерухомістю можна з повною впевненістю назвати методику Роберта Кіосакі.

Він в своїй книзі визначає інвестування, як один з чотирьох джерел доходу і пропонує найбільш ефективні способами управління активами, в які вкладені кошти. В якості одного з варіантів автор пропонує оформити іпотечний кредит, а нерухомість зробити рентної, тобто, здавати її в найм. При цьому, рентна плата повинна перевищувати щомісячний внесок.

В результаті, не тільки створюється позитивний фінансовий потік, але також, в результаті, сам актив виявляється у вашій власності практично безкоштовно.

Однак, варто враховувати цілий ряд нюансів, пов'язаних з початковим внеском, який вимагають банки. Іншими словами, без грошей в достатній кількості здійснити описаний задум буде неможливо.

Я не відкрию вам величезної таємниці, друзі мої, якщо констатую той факт, що багато гігантів сучасного бізнесу змогли, якщо не сколотити свій капітал саме на операціях з нерухомістю різних категорій, то, як мінімум, істотно його примножити.

Наприклад, легендарний мільярдер Дональд Трамп по праву вважається самим справжнім монстром (в хорошому сенсі цього слова) в обговорюваному нами сегменті ринку. Ще в студентські роки разом зі своїм батьком Дональд став власником житлового комплексу, який налічує 1200 квартир, який був відреставрований і розпроданий. А мільярдні статки йому принесли кілька більш ніж успішних угод з нерухомістю в Нью-Йорку.

Основні способи інвестування

Сьогодні кожен з вас може на просторах всесвітньої павутини зустріти, як їх називають, забійні стратегії, розроблені для потенційних інвесторів, охочих вкладати кошти в житлову або комерційну нерухомість.Ось деякі з них:

  • Рентні житлові приміщення. Цілком заслужено даний спосіб інвестування можна назвати одним з найбільш вигідних, оскільки прибутковість визначається двома факторами - зростанням ринкової вартості кожного квадратного метра, а також орендними платами. Багато розцінюють оренду, як самостійний і основне джерело доходу
  • Вкладення в ринок вторинного житла. Прибутковість в даному випадку визначається з ростом вартості об'єктів нерухомості. Однак, варто враховувати і потенційні ризики, пов'язані з можливим пониженням ціни. Для отримання максимальної вигоди необхідно зробити покупку на піку зниження
  • Інвестиції в об'єкти нерухомості на стадії їх будівництва. Існує таке умовне поняття, як фаза "котлован". Будь-яка нерухомість набагато дешевше обійдеться потенційному покупцеві саме до остаточної здачі в експлуатацію.

Саме з цієї причини така стратегія інвестування може принести великий прибуток. Але, не все так вже й просто! Вам в обов'язковому порядку слід врахувати ряд обставин, які зможуть стати вкрай негативними. Йдеться про зрив термінів забудови, відсутності всіх необхідних документів у забудовника, банкрутство основного інвестора та інше

  • Стратегія, яка отримала практично офіційна назва "Купив - Відремонтував - перепродати". На сьогоднішній день - це, мабуть, найпопулярніший спосіб заробітку на нерухомості, доступний навіть початківцям інвесторам. Його суть можна зрозуміти з назви. За великим рахунком, навіть ті з вас, хто перед продажем своєї квартири робив в ній косметичний ремонт, мимоволі слідував цій стратегії.

Найбільш широко і успішно вона застосовується у Великобританії, де понад 50 відсотків домовласників підвищують вартість свого житла саме за рахунок реконструкцій.

На окрему увагу заслуговує стратегія, звана фліппінгом. Відразу ж хочу вас попередити - вона найбільш ризикована, в порівнянні з усіма іншими. Для її здійснення використовуються і новобудови, і вторинне житло. Більшість інвесторів розглядають вкладення в нерухомість, як довгострокові.

В ситуації з фліппінгом справа йде зовсім навпаки тому, що об'єкти перепродуються в рекордно короткі терміни. З одного боку такі дії пов'язані з великим ризиком і вимагають певного досвіду. З іншого - їх результатом може стати швидке отримання прибутку, що досягає 35 відсотків від суми вкладень в покупку.

На цьому наш огляд стратегій, на жаль, завершений, але я сподіваюся, що він був інформативний і корисний для вас. Бажаю всім вам успіхів у всіх ваших комерційних починаннях і вже діючих проектах і до швидких зустрічей, друзі!