Що таке маржинальна торгівля форекс

marzhinalnaya-torgovlya

Практично всім початківцям трейдерам відомо, що робота на валютному ринку Форекс заснована на принципі маржинальної торгівлі, але далеко не всі знають, що саме мається на увазі під цим поняттям.

Маржинальна торгівля з`явилася в кінці 1986 року, вона являє собою виконання операцій з валютами за допомогою позикових грошей, які трейдер отримує під заставу певного депозиту (маржі).

Маржа на ринку Форекс є запорука, що дозволяє трейдеру отримати кредит для укладення угод.

Маржинальна торгівля. Основні принципи

Основний принцип маржинальної торгівлі полягає в здійсненні операцій з валютними парами, які не здійснюючи її обмін. Операції для отримання доходу за рахунок різниці між курсами валют звуться валютний арбітраж. Суть подібного методу торгівлі відрізняється простотою, після завершення угоди трейдер зобов`язаний провести обмін валюти в іншому напрямку. Таким чином, якщо ви в якийсь момент купуєте валюту, то після закриття ордера вам доведеться її продати в тому ж об`еме.Маржінальная торгівля дає можливість збільшити обсяги здійснюваних операцій на валютному ринку. При торгівлі на Форекс стандартний обсяг лота становить сто тисяч доларів. Також існують міні лоти, розмір яких складає 0,1 від стандартного лота, а також мікро-лоти 0,01 від стандартного лота.

Зі зрозумілих причин далеко не кожен трейдер має необхідну кількість вільних грошових коштів для використання стандартних лотів, а при укладанні угод меншим обсягом, практично неможливо отримати істотний прибуток. Саме тому і була придумана маржинальна торгівля, що дозволяє трейдерам з невеликою кількістю вільних грошових коштів отримувати непоганий прибуток від ведення торгів.

Основним елементом маржинальної торгівлі є кредитне (маржинальне) плече. Воно відрізняється від звичного позики тим, що кредитна сума, яку надає трейдеру, може в кілька разів перевищувати суму застави (маржі).

Marzhinalnaja-torgovlja-Foreks

Для того, щоб розрахувати розмір маржі, яким ви повинні володіти для ведення торгів на валютному ринку Форекс, ви можете вдатися до допомоги такої формули:

Маржа = обсяг позиції / кредитне плече

Також існує і таке поняття як вільна маржа, яка представляє собою залишок грошових коштів на торговому депозиті, який не застосовується вролі застави під відкриті ордера. Вільна маржа являє собою різницю між розміром торгового рахунку і маржею, яка виступає в ролі застави під відкриті ордера. Цей показник застосовується для визначення того, скільки саме ордерів можна створити в даний момент часу.

Кредитне плече дозволяє трейдерам збільшувати власні оборотні кошти від десяти до тисячі разів. Завдяки цій можливості можна отримувати досить високий прибуток, не володіючи при цьому великою кількістю грошових коштів.

Більш докладно особливості використання кредитного плеча ми розглянемо на конкретному прикладі. Припустимо трейдер володіє сумою в розмірі сто доларів, він відкриває рахунок у компанії-брокера і вибирає кредитне плече в розмірі 1: 100. Таким чином, для створення угод він може використовувати грошову суму в розмірі десять тисяч доларів.

marzhinalnaya-torgovlya

Для того, щоб виключити швидке обнуління торгового депозиту, необхідно відповідально підійти до вибору підходящого розміру кредитного плеча. Успішні трейдери Форекс рекомендують підбирати кредитне плече відповідно до розміру вашого торгового рахунку. Так, наприклад, якщо ви володієте невеликою кількістю вільних грошових коштів і використовуєте занадто велике кредитне плече, то при несприятливому збігу обставин ви можете дуже швидко обнулити торговий депозит. Для того, що знизити ймовірність обнулення торгового рахунку, при відкритті кожної угоди необхідно в обов`язковому порядку встановлювати рівні стоп-лосс.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Основні регулятори маржинальної торгівлі

Прибуток і збитки від ведення торгів на валютному ринку прийнято називати варіаційної маржею. Значення цього показника зазвичай встановлюють компанії-брокери і якщо варіаційна маржа трейдера нижче встановленого рівня, то він вважається банкрутом.

Для того, щоб виключити втрати, компанії-брокери задають спеціальні рівні збитку, після перевищення яких брокер звертається до трейдеру з вимогою збільшити розмір застави. Таке звернення носить назву Margin Call. У ситуаціях, коли трейдер після надходження запиту не збільшує розмір депозиту, а його збитки продовжують зростати, брокер може закрити всі відкриті позиції трейдера. Подібні дії носять назву Stop Out.

Що таке Stop Out, необхідно розглянути на конкретному прикладі. Допусти трейдер володіє торговим рахунком розміром п`ять тисяч доларів. Він вирішив створити ордер на валютній парі євро / долар з лотом сто тисяч доларів, скориставшись кредитним плечем 1: 200. При створенні даного ордера розмір застави становить п`ятсот доларів. Якщо збитки по створеної угоди складуть чотири тисячі дев`ятсот доларів, то вона буде в автоматичному режимі закрита.

У розглянутому вище прикладі рівень Stop Out склав 20% від початкового розміру депозиту. Тому, як тільки залишок на рахунку склав сто доларів угода автоматично зачинилися.

З наведеного вище прикладу можна зробити висновок, що використання занадто великого кредитного плеча пов`язано з дуже високими ризиками.

marzhinalnaya-torgovlya Переваги маржинальної торгівлі

Основна причина популярності маржинальної торгівлі полягає в її доступності. Вона дозволяє проводити спекулятивні операції не тільки інвесторам, які мають велику кількість вільних грошових коштів, але і дрібним трейдерам, які мають невеликим капіталом.

Маржинальна торгівля Форекс дозволять трейдерам виконувати спекулятивні операції, має депозитом, що становить всього три відсотки від суми угоди. Завдяки величезній кількості учасників, істотно збільшується ліквідність ринку, що, в свою чергу, робить його більш стабільним.

Можливість застосування кредитного плеча дає можливість в рази збільшити розмір прибутку при здійсненні валютних операції, але при несприятливому збігу обставин кредитне плече прискорить швидкість обнулення депозиту.

Досвідчені трейдери радять при виборі розміру маржинального плеча, брати до уваги волатильність застосовуваних для ведення торгів валютних пар. Слід пам`ятати, що велика кредитне плече при веденні торгів на парах з високою волатильністю з одного боку може збільшити розмір прибутку, а з іншого стати причиною швидкого банкрутства.

Якщо ви є трейдером і не володієте необхідними оптом проведення аналізу валютного ринку, то вам краще всього використовувати мінімальну кредитне плече. Такий підхід не дозволить вам отримувати високий прибуток, але захистить ваш капітал від швидкого обнулення.

Сподіваюся, ця стаття допомогла вам розібратися в основах маржинальної торгівлі, що, в свою чергу, дозволить вам отримати високий прибуток і стати дійсно успішним трейдером.