Що таке індикатори price action

indikatory-price-action

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні ми з вами поговоримо про індикатори Price action, тобто про інструменти, які самостійно виявляють свічкові патерни. Звичайно ж, краще всього навчитися самостійно виявляти патерни, але новачкам складно впоратися з цим завданням, тому помічники їм не завадять.

Серед трейдерів існує думка, що вести торгівлю на основі індикаторів дуже небезпечно. Багато хто вважає, що індикатори не допомагають, а тільки шкодять зростання прибутку на вашому рахунку. Давайте розберемо, що ж таке індикатори? Це спеціальні алгоритми, які самостійно виконують обчислення або видають інформацію в більш зрозумілому вигляді. Саме про останні алгоритми ми і поговоримо сьогодні, вони не проводять ніяких обчислень на графіку, а просто здійснюють розмітку.

Індикатори Price action стануть прекрасними помічниками початківцям трейдерам. Вони не роблять прогноз зміни цінового рівня, не намагаються виявити закономірності, а просто виявляють на графіку патерни і вказують на них трейдеру.

Хочу відразу зазначити, що майже всі індикатори даного виду працюють за однаковим принципом, як правило, вони відрізняються тільки настройками.

Перевірені індикатори Price action

Перший найнадійніший індикатор Price action носить назву CPI. На наступній картинці ви можете побачити в дії п`яту версію даного інструменту.

indikatory-price-action

Отже, в код даного інструменту закладена програма для виявлення найважливіших свічкових комбінацій. Всього інструмент визначає понад тридцять комбінацій, перераховувати їх я не стану, так як алгоритм в змозі відшукати майже всі найважливіші патерни. Даний інструмент може бути використаний на будь-якому тайм-фреймі, але в зв`язку з тим, що патерни рекомендується шукати тільки на тимчасових інтервалах більше вартового, використовувати індикатор CPI на більш коротких тайм-фреймах недоцільно.

Індикатор CPI відрізняється також простотою в застосуванні. Пропоную вам розібрати тільки основні настройки:

  • «Show-Strong-Reversal-Patterns» - тут ви можете активувати пошук сильних свічкових комбінацій.
  • «Show-Weak-Reversal-Patterns» - тут ви можете активувати пошук слабких свічкових комбінацій.
  • «Show-Continuation-Patterns» - тут ви можете активувати пошук свічкових комбінацій, які підтверджують тренд.
  • «Show-Unclassified» - тут ви можете активувати пошук додаткових свічкових комбінацій.

Другий індикатор Price action

Другим за популярністю індикатором Price action є candlestick. Головний мінус даного алгоритму полягає у вузькій сфері його використання. Це пов`язано з тим, що алгоритм в стан здійснювати пошук лише основних свічкових комбінацій, але все одно ці сигнали можна використовувати.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Зовні цей алгоритм практично нічим не відрізняється від попереднього інструмента. Головна відмінність полягає в тому, що у candlestick в параметрах можна включити відображення на екрані горизонтальних ліній, на яких з`явився сигнал. На наступній картинці ви можете побачити інструмент candlestick в дії.

indikatory-price-action

Відображення ліній і можна прибрати в налаштуваннях індикатора, але на мій погляд робити цього не варто, так як в цьому головна особливість цього алгоритму. Звичайно ж, розмітку можна і самостійно здійснювати, але якщо раптом закриється робоче вікно, то всю роботу доведеться повторити. Не забувайте при цьому, що основним призначенням цих інструментів є економія часу трейдера.

Тепер прийшла пора поговорити і про мінуси індикаторів Price action. На жаль, вони видають велику кількість хибних сигналів.

Завантажити індикатор Price action ви можете за посиланням, розташованій нижче.

Встановлюється він як і будь-який інший індикатор. Просто завантажуєте архів, зберігаєте його в каталог даних вашої торгової платформи, після чого перезапускаєте її. Далі вибираєте підходящу валютну пару, тайм-фрейм і переносите індикатор з вікна «Навігатор» на відкритий графік.

Так як при веденні торгів по price action трактування одержуваних сигналів повинна бути однозначною, то все патерни, які нам вдалося виявити за допомогою розглянутих сьогодні інструментів, мають співпадати. Актувати на графіку інструменти candlestick і CPI ви можете замінити, що значну частину часу вони видають абсолютно різні сигнали.

indikatory-price-action

Причина подібного розбіжності сигналів полягає в тому, що розглянуті інструменти володіють різним програмним кодом. Визначити, який з цих інструментів видає більш точні сигнали, досить складно, з цієї причини приймати рішення про створення ордера рекомендується лише в тому випадку, коли обидва алгоритму відобразили на екрані однакові патерни.

Оптимальним варіантом є застосування індикаторів price action лише під час навчання, а після накопичення достатнього досвіду виявляти патерни рекомендується самостійно без додаткових інструментів.