Веб-відео: нова ера реклами

Представники медіа-бізнесу в один голос стверджують, що майбутнє реклами за онлайн-відео Питання полягає тільки в тому, скільки компаній зможуть заробляти в цьому сегменті. Ціна відео-реклами продовжує падати. За даними рекламного агентства BrightRoll, плата за рекламу на топ-сайтах в 2012 році впала на 15% в порівнянні з 2011 роком.
Причина в тому, що кількість компаній, що пропонують послуги з відео-рекламу, стрімко зростає. Кожна традиційна медіа-компанія, включаючи газети, журнали і телебачення, намагається зайняти нішу на швидко зростаючому ринку. Відповідно, зростає і обсяг онлайн-ресурсів, доступних для реклами. За даними comScore, з 39 млрд. Переглянутих в грудні 2012 року онлайн-відео 23% містили рекламу, тоді як в 2011 році ця цифра дорівнювала 14%. У 2012 році компанії в загальній сумі витратили $ 4, 1 млрд. на відео-рекламу і $ 54 млрд. на телерекламу.
Про ці тренди піде мова на щорічному саміті, присвяченому онлайн-рекламі, який пройде в квітні в Нью-Йорку. Цього року разом з онлайн-гігантами Google, Yahoo і AOL свої платформи для відео-реклами презентуватимуть такі медіа-компанії, як Condе Nast і Weather. com Вагомими конкурентами на ринку є також друковані видання The Wall Street Journal, New York Times і Time Warner Яким відео-реклама на сайтах компенсує втрати від традиційного друкованого бізнесу.
"Ринку недостатньо для того, щоб нагодувати всіх. Зараз діє багато пропозицій, і це добре для покупців", - говорить Майкл Болонья, директор з комунікацій медіа-компанії GroupM. Якщо в 2011 році вартість тисячі переглядів реклами коштувала $ 17- $ 25 То вже в 2012 році вона склала $ 15- $ 20
Однак багато експертів стверджують, що ринок онлайн-реклами далекий від насичення. Приплив клієнтів забезпечується за рахунок переключення з телебачення на інтернет. "У кінцевому рахунку долари прийдуть з телебачення. Коли це трапиться - завтра чи пізніше, я не знаю", - зазначає Доун Острофф, директор Conde Nast Entertainment.
Оптимістично оцінює майбутнє онлайн-відео і Майкл Руні, начальник фінансового відділу The Wall Street Journal. "Ми отримуємо позитивну віддачу від рекламного співтовариства", - говорить Руні.
Наприклад, American Express в 2013 році планує подвоїти свій бюджет на відео-рекламу в інтернеті, зменшивши при цьому бюджет на інші види онлайн-реклами. "У нас є потреба змінювати уявлення людей, а в цій справі відео має значні переваги в порівнянні зі статичною формою реклами", - говорить Джон Хайес, директор по маркетингу American Express.
Британська компанія Reckitt Benckiser запланувала перемістити 30% рекламного бюджету з телереклами на онлайн-відео. За словами представників компанії, інтернет-відео підвищує продажі вдвічі ефективніше, ніж телереклама.