Перевіряємо домашнє завдання за індикаторами: eMA на російських акціях

Дорогі друзі, хотілося б дізнатися, як ви справляєтеся з домашнім завданням, яке я вам давала в коні минулої статті, присвяченій вибору періодів індикаторів. Вдалося порахувати середнє число сигналів по вашим індикаторами? Чи зробили ви дивовижні відкриття?

Інші статті майстер-класу "Фондовий ринок. Зріз знань "

  • Твій страх перед біржовими новинами - мої гроші!
  • Технічний аналіз «молодих» паперів: акції «Мегафона»
  • Акції «Ощадбанку»: поспішиш - людей насмішиш!

Ні, ще не приступили? І все ще продовжуєте використовувати індикатори з натхнення? Добре, тоді цю роботу для вас зроблю я.

Шукаємо сигнали перетину ковзних

Ми домовлялися подивитися частоту сигналів по двом змінним середнім ЕМА (13) і ЕМА (26). Їх можна дивитися в натуральному вигляді або закласти в індикатор MACD. Сигнал буде найпростішим - це перетин середніх. При перетин середніх над ціною продаємо , під ціною - купуємо . Ми візьмемо денні зрізи паперів і спробуємо зробити кілька дивовижних відкриттів.

Виявляється, якщо застосовувати цей індикатор в чистому вигляді на звичайних акціях « Ощадбанку », то з 2008 року ми б отримали всього 35 торгових сигналів .Чи жарт, у нас виходить одна угода в два місяці! Навіть мене, як середньострокового інвестора, це не влаштовує. Як мінімум, тому що це рідко, як максимум у нас мало буде торгових сигналів для тестування.

Графік 1. «Сбербанк»-АТ (денний зріз)

Продовжуємо, розглянемо частоту зазначених сигналів на денному графіку « Газпрому ». Їх 55 з 2006 року . Трохи краще, торгові угоди ці сигнали на «Газпромі» рекомендують приблизно 1 раз в 1, 5 місяці.

«ЛУКОЙЛ» - 66 сигналів з 2003 року, ГМК "Норільський нікель" - 56 сигналів з 2001 року, «МТС» - 52 сигналу з 2004 року, «Роснефть» - 51 сигнал з 2006 року, «ВТБ» - 34 сигналу з 2007 року, «РусГідро» - 51 сигнал з 2008 року.

видихніть, вже велику роботу зробили. Але, напевно, ви в печалі? Все дарма! Огидний індикатор. Так, немає дорогі друзі, ще жодне моє дослідження не було марним. З цих цифр можна зробити кілька висновків.

EMA - корисний чи ні?

Перший висновок очевидний, що сконцентруватися потрібно наступного разу нам на вивченні паперів, на яких даний індикатор дає стільки сигналів, скільки досить в рамках нашої торгової стратегії. А потім вже подивимося ефективність цих сигналів на інших паперах.

А другий, лежить на дні - ви помітили, що на молодих паперах вказаний індикатор дає сигнали дуже часто? Тобто в майбутньому, коли на ринку буде з'являтися та чи інша папір, коли її графік за класичним технічного аналізу будуватиме марно, у нас буде інструмент, який нам допоможе зорієнтуватися.

Напишіть, чи цікаво вам розібрати частоту і статистику спрацьовування сигналів на молодих паперах «Алроса», «Московська біржа» або «Мегафон»?У мене вона є, але сьогодні представляти її не буду, спробуйте трохи попрацювати самі. Навіть просто дивитися на графіки і котирування корисно і пізнавально, а якщо ви ще й попрацюєте, то я знаю точно, що побачите багато застосувань нових знань.

Чи не турбуйтеся мене, злий вчителькою я теж вмію бути!