Volkswagen заощадить близько $ 4 млрд

Автогігант Volkswagen AG (ETR: VOW3) прийшов до угоди з американськими екологічними регуляторами. Компанія зобов'язується відремонтувати або викупити близько 80 тис автомобілів марок Audi, VW і Porsche з несправними дизельними двигунами об'ємом 3. 0 літра.

До кінця дня акції концерну піднялися на 1, 28% до € 118, 50.

Volkswagen отримав дозвіл про лагодження / викуп приблизно 60 тис автомобілів і викуп ще близько 19 тис автомобілів в разі неремонтопридатності. Сюди входять моделі дизельних версій VW Touareg, Porsche Cayenne і Audi Q5, Q7 і A8. Дане рішення обернеться концерну простому оновленню програмного забезпечення, а також дозволить ухилитися від повного викупу всіх машин з несправностями. Економія складе близько $ 4 млрд.

Volkswagen AG вже заплатив рекордну суму в $ 16, 5 млрд на рішення проблем з близько 500 тис автомобілів з дизельними двигунами об'ємом 2 літри і більше.

На даний момент угода підлягає розгляду суду, а в разі успіху стане великим кроком на шляху зменшення витрат по виходу з кризи «дізельгейт». Нагадаємо, що скандал з'явився в минулому році, в результаті якого 11 млн дизельних автомобілів світу працювали під управлінням спеціальних пристроїв, які обходять екологічні тести. Volkswagen також домовився з власниками автомобілів з 3-літровим двигуном, які подали позов, і Федеральною торговою комісією (FTC), яка звинувачувала VW в обмані в рекламі.Автовиробник досі є фігурантом розслідування в США і відповідачем за цивільними позовами в декількох країнах.