Використання односпрямованих активів.

Всі ми стикалися з ситуацією, коли торгуючи наприклад eur/usd і чекаючи руху вниз по даному активу, ми його не чекаємо. При цьому ми бачимо що то саме рух, які ми так бажали взяти, відбувається на gbp/usd. І навпаки, чекаючи руху в фунті, ми бачимо, що воно відбувається в євро. Це стосується не тільки валютного ринку. Таку ж ситуацію ми можемо спостерігати і в інших секторах, на ринку акцій, ф'ючерсів, а так само на енергоносії і метали. Так чому ж це відбувається і як це перетворити на прибуток на власному депозиті. Справа в тому, що в односпрямованих активах присутній кореляція. Але дана кореляція присутній найкраще саме всередині торгового дня. На довших таймфреймах ситуація трохи інша. Варто зауважити, що всі ринки, будь то валютний, фондовий або товарний є корелюється між собою всередині дня. За винятком деяких "зворотних" активів і активів винятків. І так, я приведу приклад на мій погляд найбільш безпечною схеми торгівлі всередині дня з використанням односпрямованих активів. Всі наведені нижче активи повинні виставлятися виключно в одному напрямку. В якому - це вже вирішувати вам, залежно від того в яку сторону показує ваша торгова система на сьогоднішній день. Приклад: якщо по вашій системі є сигнал для лонга по євро долару або РТС, то всі інші активи повинні виставлятися в ту ж сторону. Активи і сектора (найкраще використовувати по 2-3 активу з кожного сектора): Валютний сектор - eur/usd і gbp/usd. Безумовно, можна вибирати практично будь-які валюти, де долар "другий". Я вибираю саме ці. Товарний сектор - Нафта обох марок (Light і Brent). Чому саме обидві марки? Тому що тут ви так само не зможете точно розрахувати, яка марка виконає необхідне вам рух. Безпечніше використовувати обидві. Натуральний газ (ВАЖЛИВО! Його необхідно виставляти в зворотну сторону від нафти всередині дня, так як даний актив є виняток із загальної кореляції) Метали - Золото і срібло. Фондовий ринок - ф'ючерс РТС + будь-який інший ф'ючерс (можна на будь-який ф'ючерс з російський стоків). Можна використовувати і зарубіжні індекси (підійдуть так само і cfd на індекси у будь-якого ДЦ). Для чого це потрібно? Для того, щоб взяти необхідну вам рух, не важливо в якому активі. Справа в тому, що дуже складно розрахувати, який саме актив випаде сьогодні з кореляції на ринках, тому найкраще, заходити на ринок відразу у всіх секторах (фондовий, валютний і товарний). Безумовно 1-2 активу доведеться закрити в кінці дня в мінусі, але інші дадуть вам прибуток, що дає в загальному за день - ПРОФІТ. Розміри позицій. Які вони повинні бути? Це дуже важливий момент. Справа в тому, що всі позиції повинні бути рівні за кількістю принесеного збитку або прибутку. Наведу приклад контрактів для ДЦ при плечі 1-100.

EUR/USD - 0. 1 = GBP/USD - 0.1 = Золото - 0.05 = Нафта - 0.1 (в деяких ДЦ це 1.0, читайте специфікацію) = Газ - 0.1 (в деяких ДЦ ситуація аналогічна нафти) = РТС - 2 контракти (на ФОРТС).

І запам'ятайте друзі - НЕ ТРЕБА ТОРГУВАТИ EUR/USD і GBP/USD в різні боки - це абсурд. Теж саме стосується і зв'язок РТС + НАФТА. Ну і аналогічні приклади відповідно. Всім хороших торгів і дотримуйтесь ММ.