Звіт по безробіттю в США

Статистика по безробіттю в США є одним з показників в економіці країни, що значно впливає на фондовий ринок в цілому. Non-farm Payrolls (NFP) - це звіт Департаменту зайнятості США, в якому наводяться дані про кількість нових робочих місць в несільськогосподарському секторі економіки. Звіт публікується кожну першу п'ятницю місяця. Як правило, вихід даного звіту, незалежно від його результатів, супроводжується вкрай активною реакцією інвесторів.

Згідно опублікованому сьогодні звіту, кількість нових робочих місць в листопаді склало 211 тисяч, що є позитивним результатом для статистиків, тому що багато аналітиків прогнозували даний показник на рівні 200 тисяч. Оцінка зростання зайнятості в США за жовтень місяць була переглянута в бік поліпшення показника на 27 тис. Робочих місць до 298 тисяч. Загальний показник безробіття становив 5%, що є мінімумом з 2008 року, коли в Америці вибухнула криза.

Дані показники можна вважати досить позитивними. Слід враховувати факт того, що американські виробники переживають далеко не кращі часи, продукція за кордоном стає менш доступною, що викликано подорожчанням долара, а сировинні компанії не мають іншого виходу, як скорочувати робочі місця через сильний падіння цін на ресурси.

Показник середньої погодинної оплати працівникам в США в листопаді збільшився на 0, 2% в порівнянні з жовтнем, на 2,3% відносно початку року. Тривалість робочого тижня в Америці склала 34,5 години, що трохи вище за результат жовтня в 34,6 години. Відношення чисельності робочої сили до чисельності дорослого населення зросла на 0,1% до 62,5%.

Федеральна Резервна система вважає дані показники ринку праці "здоровими", що буде основним з аргументів на користь підвищення процентної ставки ФРС. Джанет Йеллен, що займає пост глави ФРС, напередодні заявила: "Успіхи на ринку праці в поєднанні з досить впевненими довгостроковими інфляційними очікуваннями, зміцнюють мою переконаність, в тому, що інфляція повернеться до 2%. Більш того, збереження ставки по федеральних фондах на поточному рівні занадто надовго може спровокувати надмірні ризики і тим самим підірвати фінансову стабільність ".