Uber проти Google: Судове рішення

Компанія Uber Technologies Inc зобов'язана негайно повернути компанії Waymo, що є підрозділом Alphabet Inc, що займається самоврядними автомобілями, всі викрадені конфіденційні файли. Таку постанову виніс у США федеральний суддя, чи не заборонивши Uber розвивати власну програму створення автономних автомобілів.

У рішенні вказується, що компанія Uber знала, чи повинна була знати, що колишній інженер Waymo, якого вона згодом взяла на роботу, незадовго до звільнення скопіював на свої особисті носії деякі файли, які могли становити комерційну таємницю. Відзначається, що деякі елементи інтелектуальної власності компанії Waymo "просочилися" в розробки Uber.

Постанова судді у справі Uber проти Google

Оголошене в понеділок постанову районного (Сан-Франциско) судді Вільяма Елсапа стало ударом для Uber в розпал її битви з Waymo за домінування в динамічно розвивається сфері самоврядних автомобілів, які, як очікується, революційним чином змінять всю автоіндустрію.

Суддя направив цю справу до Міністерства юстиції США для розслідування відносно можливої ​​крадіжки комерційної таємниці. Він також відхилив прохання Uber про розгляд справи в третейському суді в закритому режимі, що призвело б до недоступності більшої частини його матеріалів для широкої публіки. Компанії Uber наказано усунути інженера Ентоні Левандовскі від роботи над Lidar - ключовий сенсорною технологією, яку передбачається використовувати в самоврядних автомобілях; саме навколо неї і розгорівся даний судовий спір.

Як повідомлялося раніше, основним елементом цієї справи є файли, які, як стверджують в Waymo, Левандовскі вкрав, коли покидав компанію, і інформація з яких була використана компанією Uber в проекті Lidar. Левандовскі покинув Waymo в січні 2016 року, заснувавши власний стартап Otto для роботи над самоврядними вантажними автомобілями. Згодом, в серпні минулого року, Uber купила цю компанію за 680 мільйонів доларів. До минулого місяця, Левандовскі очолював підрозділ самоврядних автомобілів Uber, але пішов з поста на період розгляду справи в суді.

"Є докази, що вказують на те, що компанія Uber прийняла Левандовскі на роботу, хоча знала, чи повинна була знати, що в його розпорядженні знаходилися 14 000 конфіденційних файлів компанії Waymo, які могли містити елементи інтелектуальної власності останньої", - йдеться в постанові суду. Крім того, суддя констатував, що Waymo "продемонструвала вагомі докази того, що її колишній провідний інженер" скачав документацію з комп'ютерів Waymo, перш ніж покинути компанію.

Суддя Елсап наказав Uber запобігти використанню Левандовскі і всіма іншими співробітниками даних матеріалів і повернути їх Waymo в термін до 31 травня. Левандовскі, який не є відповідачем у цій цивільним позовом, послався на П'яту поправку і відмовився давати свідчення проти себе.

У постанові судді також говориться, що компанія Uber зобов'язана до кінця цього місяця завершити розслідування щодо завантажених в Waymo документів і надати останньої повний журнал письмових та усних переговорів по Lidar між Uber і Левандовскі.

У Waymo схвально сприйняли таку постанову судді. "Конкуренція повинна спиратися на новаторські розробки, зроблені в лабораторіях і на дорогах, а не на протизаконні дії", - сказав представник компанії.

У той же час, суддя вказав, що в технології самоврядних автомобілів Uber простежуються "лише деякі" елементи комерційної таємниці Waymo, і що звинувачення Uber в порушенні патентів Waymo безпідставні. Не всі із заявлених 121 елементів комерційної таємниці дійсно можуть вважатися комерційною таємницею. Дана постанова не наказує повністю закрити лабораторію самоврядних автомобілів Uber, що стало б величезним ударом для компанії, яка розраховує, що її нинішня мережа послуг пасажирських перевезень коли-небудь буде повністю складатися з самоврядних автомобілів.

"Ми задоволені тим, що, згідно з постановою суду, Uber може продовжувати створювати і використовувати всі свої технології, включаючи нашу інноваційну систему LiDAR", - сказав представник Uber.

Поки йде бій на юридичному полі, Waymo об'єднала зусилля з компанією Lyft, головним конкурентом Uber в США. Минулої неділі Waymo і Lyft оголосили про спільне пілотному проекті, що передбачає використання самоврядних автомобілів.

Відкрити рахунок для торгівлі на американському фондовому ринку