Довірче управління на бінарних опціонах

Доверительное управление на бинарных опционах

Останнім трендом року, що минає на бінарних опціонах, безумовно, стало довірче управління (ДУ). Мода ця настільки повсюдна, що навіть незважаючи на те, що я не є трейдером, керуючим рахунками, мені все одно частенько пропонують взяти гроші в ДУ. У зв`язку з чим я і вирішив написати з цього приводу окрему статтю, так би мовити, розставити всі крапки над «і». Вся суть цього виду інвестування зводиться до наступного: інвестор віддає гроші в управління успішному трейдеру, який обіцяє виплачувати з них відсотки. При цьому всі залишаються в прибутку: інвестор стабільно заробляє (навіть не торгуючи), а трейдер отримує додатковий прибуток за управління рахунком або грошима. Дохід, як правило, ділиться 50 на 50, а ризик повністю лягає на плечі інвестора.

Явні переваги для інвестора:

  • Простота - не потрібно вчитися торгівлі самостійно,
  • Заощаджений час - весь процес торгівлі бере на себе трейдер,
  • Високий відсоток прибутку - наприклад, 40% в місяць або 50% в 2 тижні або навіть 10% в день,
  • Безпека - можливість уникнути фінансових втрат при самостійній торгівлі.

Що ж насправді маскується під довірчим управлінням на бінарних опціонах?

памм бинарные опционы

Як правило, під довірчим управлінням маскуються Хайпи. Хайп - (High Yield Investment Program) найчастіше представляє собою звичайну фінансову піраміду, в якій інвесторам виплачують прибуток за рахунок грошей нових залучених інвесторів. У кожного хайпа є своя легенда, яка покликана привернути клієнтів в ризиковий, але при цьому високоприбутковий бізнес (успішний трейдер бінарних опціонів цілком в неї вписується). Поки піраміда зростає, всі її учасники отримують хороші відсотки, а коли приплив нових фінансових коштів закінчується, компанія неминуче закривається, а організатори пропадають в невідомому напрямку з усіма грошима.

Що цікаво, термін життя хайпа може досягати декількох років в залежності від того, наскільки успішно розвивається піраміда і наскільки високі відсотки отримують інвестори, які беруть участь в ній. Хайпи дуже легко відрізнити за характерними ознаками: організатори обіцяють дуже високу прибутковість, однак при цьому немає ніяких прямих підтверджень того, що реально займається компанія. Чи треба говорити, що в такому варіанті ніякої торгівлі ні на яких рахунках природно вестися не буде.

памм счета бинарных опционов

Ще один варіант, більш цікавий, на мій погляд, заснований на теорії ймовірності та в ньому торгівля все ж матиме місце. Спробую пояснити схему на пальцях. Для того щоб збільшити торговий рахунок і отримати свої комісійні з клієнтів, шахраєві знадобиться як мінімум 2 інвестора і 2 рахунки. Візьмемо для прикладу гіпотетичну ситуацію, де 2 інвестора перевели на 2 рахунки керуючого трейдера по 1000 $. Природно, ніяким трейдингом він займатися не буде, ніякі сигнали для бінарних опціонів не використовує, а просто зіграє ва-банк на обидва рахунки. Першу тисячу він поставить на call, а другу на put. Один з двох рахунків отримає прибуток в 85%, другий цілком зіллється. В результаті чого одному інвестору трейдер-шахрай, знизавши плечима, розповість про невдалу торгівлю і перестане виходити на зв`язок, а з другого візьме свої «чесні» 50% прибутку. Шанс заробити на бінарних опціонах, не вдаючись ні до якого аналізу становить 50%, відповідно, поставивши ставки в обидві сторони, цей відсоток зростає до 100. Ось така нехитра математика.

Таку схему «торгівлі» можна розвивати досить довго. Наприклад, маючи в наявності не 2, а 16 інвесторів, готових вкласти рівні суми можна створити рахунок з прибутковістю 340%, просто ставлячи половину рахунків на call, а половину - на put до тих пір, поки не залишиться один єдиний вижив рахунок. А це - 340%, з яких трейдер-шахрай забере собі половину. До того ж трейдер зможе з гордістю показувати рахунок з такою високою прибутковістю новим інвесторам, які принесуть йому нові гроші. Трейдер може не робити ставки ва-банк, а кожен раз ризикувати невеликим відсотком від капіталу. Може використовувати мартінгейл або не використовувати мартінгейл. Маючи достатньо коштів і кмітливості, можна роками водити інвесторів за ніс, виплачуючи по 5-10% на місяць, але підсумок завжди буде один - деякі рахунки будуть рости за рахунок того, що інші рахунки будуть зливатися. А керуючий незмінно буде показувати новим клієнтам красиву статистику.

инвестиции в бинарные опционы

На закінчення хотілося б відзначити, що більшість інвесторів, які стали жертвами довірчого управління на бінарних опціонах, навіть не укладали ніяких договорів з людьми, яким вони переводили свої гроші. А ті, хто укладали, робили це на користь керуючого, тобто фактично письмово знімали з нього всю відповідальність. У таких випадках ймовірність повернути втрачені гроші, природно, буде дорівнює нулю. Пам`ятайте, що коштує 10 раз подумати, перш ніж переводити свої гроші незнайомим людям. Особисто я ніколи б не став цього робити. Тому моя вам порада, 10 раз подумати, перш ніж зв`язуватися з пірамідами. Для того, щоб отримувати стабільний заробіток на бінарних опціонах, доведеться навчитися торгувати самостійно, розробити власну ТЗ і працювати по її сигналам для бінарних опціонів.

Читачам може здатися, що я занадто категоричний у своїх висловлюваннях, тавруючи цілу індустрію інвестування в ДУ, але я виходжу виключно з власного досвіду і досвіду людей, які попалися на цю вудку. Можливо, що серед величезної кількості інтернет-шахраїв є дійсно хороші керуючі трейдери, але я, на жаль, про них не знаю. А ви?

Про інші основні помилки, які роблять трейдери я писав тут.