Індикатор trend filter. позбавляємося від ринкових шумів

indikator-pokazyvajushhij-napravlenie-trenda

Індикатор Trend Filter - це дуже ефективний індикатор для визначення тренда. Індикатор, що показує напрямок тренда, стане прекрасним помічником новачкам на ринку Форекс, які ще не навчилися розрізняти ринкові шуми від трендів.

Назвати точну дату появи цього інструменту я вам не можу, але на просторах інтернету ви можете знайти масу різних версій даного індикатора. Я вам розповім про найефективнішу, на мій погляд, версію, головна перевага якої полягає в тому, що вона не перемальовує, в результаті чого прекрасно піддається тестуванню на історії.

Принцип роботи індикатора Trend Filter

Головне завдання індикатора Trend Filter полягає у визначенні на ринку панівної тенденції. Як виглядає даний інструмент в дії, ви можете побачити на зображенні, розміщеної нижче.

indikator-trend-filter

Як ви могли помітити, лінія індикатора рухається плавно, без різких стрибків, що дозволяє виключити ринкові шуми.

Завантажити індикатор Trend Filter ви можете за посиланням, розміщеної ніже.Установка індикатора здійснюється за стандартною схемою. Завантажуєте архіви, зберігаєте їх в каталог даних вашої торгової платформи, потім перезапускаєте її. Потім вибираєте підходящу валютну пару, тайм-фрейм і переносите на неї індикатор. Більш докладно про те, як встановити індикатора в MT4, ви можете дізнатися тут.

Як тільки ви це зробите, перед вами з`явиться таке ж вікно, як на картинці, розташованої нижче.

indikator-pokazyvajushhij-napravlenie-trenda

У вкладці «Вхідні параметри» ви зможете побачити стандартні настройки індикатора, які означають наступне:

  • NBars - тут вказується число барів, на основі яких інструмент буде здійснювати аналіз.
  • MA_Period - тут вказується період простою ковзної середньої, від якої буде залежати плавність руху лінії індикатора.

Способи застосування індикатора

Творці даного інструменту радять використовувати його за наступним принципом:

  • Якщо лінія інструменту зеленого кольору, створюємо ордер на покупку.
  • Якщо крива інструменту червоного кольору - на продаж.
  • Якщо крива інструменту жовтого кольору, від створення ордерів відмовляємося.

indikator-pokazyvajushhij-napravlenie-trenda

Таке використання індикатора здається логічним, але тут є одна складність, яка полягає в складності визначення меж шкали, при досягненні яких лінія індикатора змінить колір.

Вести торгівлю на основі тільки індикатора Trend Filter таким чином дуже небезпечно, так як трейдер не може знати, в який момент лінія змінить своє забарвлення.

Зверніть увагу на малюнок, представлений нижче.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

skachat-indikator-trend-filter

Тут ми всі зробили відповідно до рекомендацій творців, але угода принесла збиток. Вихід з ордера ми зробили сильно пізно, в результаті чого і упустили прибуток.

Пропоную вашій увазі більш ефективний спосіб застосування даного індикатора. Додаємо в налаштуваннях індикатора 2 рівня зі значеннями 0,5 і -0,5.

Як тільки лінія індикатора перетне рівень -0,5 від низу до верху, створюємо ордер на покупку. Закриття ордера здійснюємо за першим способом застосування індикатора, а саме після зміни кольору лінії з зеленого на жовтий. Зверніть увагу на малюнок, представлений нижче. На ньому наочно показано, як ми змогли збільшити розмір прибутку.

trend-filter

Ордер на продаж створюється в разі перетину лінією індикатора рівня 0,5 зверху вниз. Закриття угоди здійснюється в разі зміни кольору лінії з червоного на жовтий.

Як ви могли помітити сигнал для виходу з ринку все одно надходить з невеликим запізненням. Щоб позбутися цього недоліку, пропоную вам перенести на графік ще раз такий же індикатор, але вже з іншими настройками. При перенесенні індикатора в рядку NBars вказуємо значення 20, а в MA_Period - значення 9. Якщо ви все зробите правильно, перед вами з`явиться така ж картинка, як на малюнку, розташованому нижче.

indikator-pokazyvajushhij-napravlenie-trenda

Показання другого індикатора використовуємо для виходу з ринку. Використовувані мною настройки відмінно підходять для використання на денних тайм-фреймах, для інших тимчасових інтервалів необхідно проводити оптимізацію. Значення періоду ковзної середньої визначається в залежності від волатильності використовуваної валютної пари.

Індикатор Trend Filter можна також використовувати для виявлення зон перекупленності / перепроданості. Можна також вести торгівлю на відбою лінії індикатора від верхньої і нижньої меж. При такому використанні індикатора, угоди на продаж створюємо в момент зміни відтінку кривої інструменту з зеленого на жовтий, які закриваються при забарвленні лінії в червоний колір.

Угоди на купівлю створюються при зміні лінії індикатора з червоного на жовтий, які закриваються при забарвленні лінії в зелений колір.

indikator-pokazyvajushhij-napravlenie-trenda

Індикатор Trend Filter - дуже корисний індикатор, який можна використовувати по різному. На основі його свідчень можна побудувати ковзаючі середні, індикатор RSI і лінії Боллинджера, що дозволить отримувати більш достовірні сигнали для входу в ринок.

З усього сказаного сьогодні не важко зробити висновок, що індикатор Trend Filter ні в чому не поступається звичним всім Стохастика і RSI.

Щоб бути в курсі всіх ефективних стратегій і інструментів, підписуйтесь на мою розсилку.