Торговий план

"toc-4825-1-box">+
 • Що в моєму торговому плані?
 • Приклад торгового плану
 • Торгові мети
 • Торгова стратегія
 • Фейки з пінбарамі
 • Типи входів за моїми торговим сигналами
 • Структурна торгівля
 • Гроші та управління грошима
 • Стан мого розуму і аналіз психіки
 • Роздуми після операції (читати собі щодня незалежно від результату торгів).
 • Приклади "ідеальних" входів, що відповідають моїм планом
 • Приклади торгів
 • А тепер зробіть ваш торговий план

Торговий план - важливий елемент вашого успіху. Він вам потрібен, точка. Витратьте необхідний час і зусилля для того, щоб створити його і дотримуйтеся його неухильно.

Цей план може зайняти лише кілька сторінок, але на його створення йдуть тижні, місяці і навіть роки. У міру вашого торговельного розвитку, буде змінюватися і сам торговий план, адже в ньому з`являться нові ідеї, а багато старих будуть прибрані за непотрібністю. ТП розвиває разом з вами, але ключова його основа, найважливіше, завжди залишиться незмінним.

Класичний торговий план включає в себе контрольний список або навіть набір посилань на ваші сигнали для входу в ринок, на психологічні елементи, на мані-менеджмент (управління ризиками та розмірами позицій) і все, що з цим пов`язано.

Коли ви тільки починаєте, виберіть лише один торговий елемент і сконцентруйтеся на ньому. Ідеальний варіант для новачка - вибрати лише парочку "сигналів" і відпрацьовувати їх.

Торговий план - це і контрольний список, і фільтр. Суть в тому, що кожну потенційну угоду ви порівнюєте (фільтруєте) з тим, що у вас прописано в торговому плані. Це дозволить вам зберегти тверезий погляд на ринок, дасть можливість вміло прорахувати всі варіанти і позбавить від численних дурниць, якими ми тут всі страждаємо.

Зауважте - я не кажу "позбавить від невдалих угод", оскільки вони будуть, як би ви не хотіли зворотного. Тим часом, ваше завдання полягає в тому, щоб припинити переторговивать і втрачати гроші через нескінченні дурних угод, в яких ви сумнівалися. Саме цього і допоможе вам досягти торговий план.

Однак, як ми вже говорили раніше, навіть дотримуючись плану, ви все одно отримаєте невдалі угоди, час від часу. Ну не можна цього уникнути, так буде. І єдине, що ви повинні зробити - пропускати ці збиткові угоди через ваш ризик-менеджмент. А можна і постаратися їх уникнути, наскільки це взагалі реально. У чому і полягає суть хорошого торгового плану.

Важливо: торговий план це НЕ покроковий, механічний процес або система, нічого схожого.

Ми завжди розцінюємо ТП на свій розсуд і у кожного правила буде виняток. Тому не треба перетворювати ТП в чорне і біле, інакше ви взагалі не зможете увійти в угоду. Завдання вашого плану - допомогти уникнути очевидних дурних помилок, розвинути вміння знаходити вдалі угоди і зберегти ваш капітал. Це зовсім не засіб відлякати вас від кожної потенційної угоди.

У торговому плані містяться текст і картинки. Зробіть його простим і зрозумілим, залиште посилання на все, що вважаєте за потрібне.

Що в моєму торговому плані?

Торгові плани, вони ж контрольні списки, надають загальний фільтр, котра спрямовує, що допоможе вам в кожній угоді. Мій особистий торговий план включає всі список всіх стратегій і патернів, а так само як список структурних елементів. В основному, там міститься структурний підтвердження сигналу з трендом, горизонтальним рівнем або точкою відкоту (або декількома точками). Суть в тому, що розглядаючи структурні елементи один за іншим, вхід в кожну угоду вивчається в рамках "безпечного" фільтра, такого як рівень, тренд або зона відкату.

Ось наприклад: ми бачимо бичачий пінбар, і він сформований у очевидного рівня підтримки, а ціна знаходиться вище EMA 21. Отже, у нас кілька структурних елементів на покупку і ми можемо увійти в цю угоду, припускаючи її "бичаче" завершення.

Мій план можна використовувати як шаблон, однак, вам потрібен свій власний. А при його створенні ви зберете в купку весь ваш досвід і ви просто для себе розкладіть по поличках свою ж манеру торгівлі.

Приклад торгового плану

Зазначу, що приклад гіпотетичний і цифри взяті лише для прикладу. Вважайте, що це шаблон для вашого торгового плану, а не копія мого. Втім, мій збудований за такою ж структурою. Ви можете додати в свій план і інші елементи, робіть ТП під себе.

Підтвердження до входу в угоду - прочитати це перед тим, як аналізувати графік.

Я ніколи не увійду в угоду, попередньо не проконсультувавшись зі своїм торговим планом. Лише він дозволяє мені зберігати об`єктивність і усуває емоції з прийнятих мною рішень. Саме це дозволяє мені отримувати стабільний прибуток з року в рік.

Відкривши угоду, я більше не торкаюся її. Чи не переміщаю стоп-лосс або тейк-профіт, хіба що є чертовски важлива і актуальна причина так вчинити. Я повинен дотримуватися своєї основної торговельної ідеї і дозволити їй реалізуватися з часом.

Ризики в моїй торгівлі завжди контролюються, я ніколи не витрачу більше, ніж запланував.

Торгові мети

Цілі на короткостроковий період: бути терплячим і дисциплінованим трейдером, що виконує свій план. Якщо я буду це робити постійно, це призведе до стійким прибуткам поквартально і доповнить щомісячний дохід з моєї роботи. Моя основна короткострокова мета - закрити в плюс цей рік.

Довгострокова мета: довести свій торговий рахунок до 25000 $ (суму вибирайте самі), опанувавши мистецтвом трейдингу по своїй системі, терпінням і дисципліною для виконання розробленого мною плану. Щоб не переторговивать, я будуть дуже терплячий.

Торгова стратегія

Входи по пінбарам: я шукаю очевидні пінбари на покупку або продаж. У пінбара завжди повинна бути довга верхня або нижня тінь і маленьке тіло. Якщо мені хочеться запитати у хлопців на форумі або написати Медведєву з питанням "чувак, це пінбар? ", Значить свічка недостатньо очевидна для торгівлі.

Найбільш зрозумілі пінбари повинні виглядати так, як показано нижче:

Фейки з пінбарамі

Я шукаю очевидний фейки з пінбаром на покупку або продаж. Повинен бути чіткий, ясний помилковий пробій внутрішнього бару (модель фейки), а у пінбара повинна бути довга тінь і маленьке тіло.

Якщо мені дуже хочеться запитати у кого-то, чи правильний це фейки чи ні, значить він не достатньо хороший для роботи. Очевидні фейки з пінбарамі для роботи повинні виглядати ось так:

Типи входів за моїми торговим сигналами

Два основні методи входу по пінбару:

Три основні методи входу по фейки з пінбаром:

Структурна торгівля

Мені потрібно, щоб один із зазначених вище торгових сигналів поєднувався з наступними структурними елементами, що збільшує потенційну прибутковість моєї угоди.

Це:

 • основні рівні підтримки і опору;
 • розворотні ринкові зони;
 • EMA 8 і 21 на денних і тижневих графіках;
 • зони 50% відкату;
 • зони подій;
 • ринкові умови - сигнал по тренду? Вхід по тренду додає сигналу значимості.

Гроші та управління грошима

Визнач свою стратегію мані-менеджменту, включаючи ризик і дохід з кожної угоди.

 • Який варіант найбільш реалістичний, враховуючи поточний стан ринку?
 • Скільки я готовий втратити за одну операцію?
 • Яка моя довгострокова стратегія щодо виведення грошей з рахунку?
 • Скільки грошей я хочу виводити з рахунку щомісяця після виходу на прибуток?
 • Знайти саме логічне місце для розміщення стоп-лосс. Чи не ставити його через жадібність, скажімо, через числа лотів, що я хотів би торгувати. Ставити його в самому розумному місці, що дасть моїй угоді найкращі шанси на перемогу.

Поставивши стоп-лосс, мені потрібно визначити, скільки лотів я можу торгувати, зберігаючи одноразовий ризик (1R або 1: 1). Ніколи не перевищуй свої ринкові ризики, оскільки це відкриє двері емоціям, що знищать мій торговий рахунок.

 • Яка найбільш логічна зона для виходу з угоди?
 • Співвідношення ризик/прибуток 1: 2 або більше чи логічним, з огляду на поточний стан ринку і основні рівні підтримки/опору, що знаходяться поруч?
 • Де розташовані основні рівні підтримки/опору, коли я ставлю тейк-профіт?
 • Чи знаходиться ринок в сильному тренді, чи потрібно мені включати трейлинг-стоп і залишити угоду, щоб отримати ще більше прибутку?
 • Пам`ятай, я повинен дати своїй угоді можливість відпрацювати. Найкраща стратегія - відкрив угоду і забув про неї. Зрідка, якщо з`являється важливий сигнал проти моєї основної позиції і на тому ж таймфрейме, я можу вручну закрити мою угоду заздалегідь. Покладайся на свій здоровий глузд. Згодом я все краще і краще будуть закривати угоди, вивчаючи трейдинг.

Стан мого розуму і аналіз психіки

Тобі потрібно відповісти на кілька запитань, максимально ЩИРО, щоб зрозуміти, чи готовий твій розум до роботи тут і зараз.

Ці питання повинні допомогти з`ясувати, чи не переторговиваешь ти, чи не повертаєшся чи в ринок занадто рано після попередньої угоди. Не скупитися ти, ризикуючи більше, ніж ти можеш собі дозволити або, знову ж таки, відкриваючи угоди занадто часто.

Якщо ти усвідомлюєш, що входиш в угоду виключно за емоційними причинами, через жадібність або помсти, потрібно негайно це припинити. Відійди, все нормально - можливість нової угоди скоро з`явиться.

Двічі все перевір, перш ніж відкривати угоду і постав собі просте запитання: ця угода буквально "дивиться" на мене і фактично говорить мені "чуєш, кекс, не впусти цей шанс" або ж мені треба все обдумати ще годинку і вивчити можливість відпрацювання такого Сетап, прочитавши ще 20 торговельних блогів?

Роздуми після операції (читати собі щодня незалежно від результату торгів).

 • Я слідував своєму торговому планом?
 • Поки я дисциплінований і дотримуюся свого плану, я на шляху до успішного трейдингу.
 • Більшість трейдерів не дотримуються плану і все втрачають. Не буду таким, як вони, я вже краще їх, тому що дотримуюся свій план.
 • Якщо я відхилюся від свого плану, мені потрібно повернутися в лад. У мене є все необхідне, прямо перед очима і в моєму розумі. Єдине, що може привести до невдачі - це жадібність, страх, помста ринку і інші емоційні імпульси, що захоплять мене. Я повинен бути вище їх, контролювати їх і контролювати себе - інакше вони заволодіють моєю свідомістю.
 • Я не можу контролювати ринок - тільки себе. Розуміючи це і діючи відповідне, я доб`юся в трейдингу успіху.

Приклади "ідеальних" входів, що відповідають моїм планом

Потім додайте в свій план кілька скріншотів ідеальних угод і орієнтуйтеся на них в майбутньому. Додайте і приклади невдалих торгів. Не перестарайтеся, 5-10 прикладів буде цілком достатньо.

Приклади торгів

Тут ми бачимо відмінний 4-годинний пінбар на покупку, що збігається з бичачим трендом AUDUSD. Відзначимо, що вхід в ринок відразу по закриттю пінбара, а стоп-лосс поставлений на 50% рівні пінбара. Це агресивний варіант стоп-лосс, що треба використовувати лише в сильних трендах.

У цьому прикладі показаний вхід на 50% відкат від пінабра на продаж і потім вхід по відкладеному ордеру відразу під пінбаром, на другому відповідному пінбаре.

В даному прикладі показаний відмінний пінбар у основного рівні підтримки, що відповідає зростаючому тренду. У цьому вході є кілька структурних елементів, що призвели до хорошого результату:

Тут кілька очевидних пінбаров на покупку разом з висхідним денним трендом. Бачимо і кілька прикладів поганих пінбаров, що не мають потрібної форми, розташовані в невдалому місці або не підтримуються структурними елементами:

Приклад хорошого пінбара на покупку, розташованого біля ключового рівня/зони подій. Він також відповідає висхідному тренду. Все це кілька структурних факторів в нашу користь.

Приклад відмінного пінбара на продаж, що сформувався після відкоту до EMA 8/21. Цей пінбар знаходиться у динамічного EMA-опору і горизонтального рівня і вказує на домінуючий спадний денний тренд. І знову кілька структурних факторів забезпечують відмінне рух:

На наступному графік чіткий приклад фейки з пінбаром, що поєднується з денним трендом, рівнем підтримки і попереднім сигналом price action.

Зверніть увагу на фейки/пінбар, що поєднується з висхідним трендом і вказує на можливе продовження зростання ціни. Підтримка також додає "сили" такого варіанту і за нею можна поставити стоп-лосс. Є й бичача хвостата свічка трохи раніше, що додає фейки/пінбару значущості.

Тут приклад відмінного фейки з пінбаром на покупку. Цей сетап на 4-годинному GBPUSD, він поєднується з недавнім бичачим сплеском ціни і сформувався у основного рівня опору/зони подій. Знову кілька структурних факторів (сподіваюся, ви вже закріпили в розумі зв`язку між хороший сигнал + структурні елементи):

А тепер зробіть ваш торговий план

Тепер ви знаєте про price action все, що я хотів передати вам. У вас є потрібні інструменти для створення свого торгового плану і саме час відкрити демо-рахунок в будь-якій обраній вами компанії і перейти до живих торгів тоді, коли ви до цього готові.

У мене пішла маса часу і розумових сил на підготовку цього курсу ( І не менше на його переклад і адаптацію, прим. Медвед ), Тому, сподіваюся, ви будете його використовувати так часто, як вам потрібно. Цей курс я поза всяких удаваної скромності можу назвати унікальним, оскільки вклав в нього весь свій досвід і всі свої знання.

Тому постарайтеся зрозуміти, вивчити, засвоїти і реалізувати те, що я так старався вам передати - все це дасть вам реальні шанси стати успішним трейдером.

 • Назад: Структурний трейдинг.
 • Вперед: Торгова психологія.