Трейдинг - це подорож

"toc-4823-1-box">+
  • Торговельна інтуїція і розсудливість
  • Поради
  • Фінальні напуття
  • Післямова від Медведа

Ось ми з вами і подужали теоретичну/освітню частину курсу. Однак, це лише початок вашої торговельної кар`єри і справжня робота тільки починається.

На цей курс ви, можливо, витратили пару днів або перечитували кілька тижнів, вивчали різноманітні представлені в ньому концепції. Я дуже постарався максимально розкрити свій образ думок, поділився тим, як торгую вже багато років. Описав свої знання, інструменти, методи входу в ринок і багато іншого.

Моє завдання полягає в наступному - ви повинні зрозуміти основи цінової динаміки і трендів. Те, як можна знайти тренди, як торгувати цінові патерни в цих трендах і т. д.

Незалежно від того, які методи вам сподобалися, виберіть деякі з них і почніть освоювати. Новачкові потрібно працювати тільки по тренду і використовувати сигнали price action для входу в ринок з денних або внутрішньоденних графіків.

Ось перед вами вся доступна інформація - і що ви з нею будете робити? Якщо просто вивчати - займіться цим, якщо мають намір торгувати - складіть торговий план і приступайте.

Ваш торговий план обов`язково повинен містити в собі вказівку на максимальні ризики, що ви готові дозволити собі в кожній угоді. На ваше бажане співвідношення ризик/прибуток і, звичайно ж, відображати психологічні установки, які дозволять вам дисципліновано входити в обрані угоди. Денні графіки - хороший варіант, щоб почати, з ними я і працюю постійно, плюс графіки 4-годинні, все це ми обговорювали.

Природно, деякі уроки викличуть у вас нерозуміння або не дадуть повної ясності. Читайте, практикуйте, вивчайте на своїх графіках. Весь цей пазл зійдеться, якщо ви підберете всього 1-2 Сетап і досягнете в них досконалості. Особисто я люблю тренди і витрачаю весь свій час для пошуку сетап price action по тренду з фейки, пінбарам і внутрішніми барами. Я працюю тільки з ними і щодня відточують свою майстерність.

Ви дізналися багато способів входу в ринок і різні стратегії. Вам, на самій-то справі, потрібно лише кілька, не одна, але і не все підряд. Використовуйте лише ті, що відповідають вашій особистості, які відповідають в вашій душі, що гармоніюють з тайм-менеджментом.

Наприклад: пінбари на денному графіку по тренду - одна з ключових стратегій. Пінбари на 4-годинному графіку по денному тренду - ще один приклад. Об`єднуючи ці та інші сетапи з різні ТФ і ринковими умовами (рух по тренду, проти тренда, бічний рух) ви підберете відразу кілька стратегій, на яких можна сфокусувати свою увагу.

Торговельна інтуїція і розсудливість

Для розважливості можна знайти таке визначення, як "свобода вибирати дії, що вживаються в певній ситуації".

У торгівлі price action розсудливість нам життєво важлива щоб вибирати угоди, в які потрібно входити, а в які ні. Знадобиться вона і для правильного виходу з угоди.

У вас буде торговий план, але це більше керівництво і контрольний список, який нагадає вам про стратегію і допоможе йти в правильному напрямку, а не строге зведення правил.

Кращі трейдери в світі розвивають саме інтуїцію і вона у них дуже хороша, бо заснована на великому досвіді. Вони знають, коли входити в ринок, коли немає, коли збільшувати ризики, а коли зменшувати. Цьому, на самій-то справі, не можна навчити - інтуїція розвивається лише з часом і досвідом.

Моя школа дає базис, точку опори, з якої ви можете почати свою торгову кар`єру, засновану на ефективних передумови. Однак, це не кінець шляху. Ви будете вчитися далі і розвиватися, як трейдер, а для цього потрібно насолоджуватися процесом і сприймати трейдинг, як подорож.

Теорія, представлена ​​в цьому курсі, допоможе вам стати трейдером PA, однак, пам`ятайте - в кожної теорії є винятки і трейдинг - це не чорно/біла конструкція, в реальних торгах все складніше, ніж на статичних історичних графіках.

Що таке виключення? Це, фактично, індивідуальний сигнал PA. Ось, припустимо, ви вивчили теорію і знаєте, що в тренді вгору треба купувати. Однак, якщо в сильному висхідному тренді з`явився сигнал на продаж - це все одно потенційна угода. І лише ваша інтуїція і досвід підкажуть, чи потрібно його використовувати чи ні. Мені входити проти тренда чи ні? Сигнал price action - сильний індикатор потенційного руху ціни, ігнорувати його? Суть в тому, що ніяка теорія в світі не навчить вас інтуїції, вона може лише сама розвинутися, на основі вивченої вами теорії і великого торговельного досвіду.

Кожна угода і кожне прийняте рішення - це ВАШЕ рішення. Тільки ВИ - той самий остаточний фільтр вашої торгівлі. І вам потрібно перетворити себе в цей самий фільтр, холоднокровний і дисциплінований, не схильний до емоційних сплесків, все як ми обговорювали раніше.

Запровадити такий фільтр можна, просто аналізуючи графіки і price action, раз по раз. Я дивлюся на графіки майже кожен день останні 14 років і мені не набридає, кожен день - як перший. Підозрюю, що в день смерті я теж буду дивитися на них. Від вас вимагається вся ваша пристрасть і відданість цій справі, якщо ви хочете стати професійним трейдером.

І немає ніякої "середини" між профі і новачком, лише розсудливість і захват від того, чим ви займаєтеся. При цьому вам не обов`язково витрачати на це весь день безперервно, немає. Мова про те, що ви повинні бути зацікавлені саме в самих ринках, в самому трейдингу, прибутковому і збитковому - тільки так у вас вийде.

Ви зобов`язані навчитися жити з наслідками ваших угод і зробити так, щоб вони не впливали на вас занадто сильно, інакше вони вас прикінчать.

Пам`ятайте - тільки ВИ відповідальні за свої невдачі і успіхи. Звинувачувати нікого. Коли ви торгуєте все краще, бачите успіхи і зростаючі прибутки - пригальмувати. Чи не перетворюйтеся в самовпевненого ідіота. Це миттєво призведе до переторговке і ВСЕ ваші доходи випаруються, як дим.

Ваші успіхи і невдачі - тільки ваші, саме вони сформують в вас впевненість і почуття цілісності, то, що у вас більше ніхто і ніколи не відбере. Справжні успішні професіонали ніколи не хваляться своїми досягненнями, вони навіть не думають про це. Їм це не потрібно - адже їх успіх говорить сам за себе.

Поради

Кожен день, після того, як я прокинусь, я починаю вивчати свої улюблені валютні пари. Шукаю очевидні, зрозумілі сигнали price action, такі як пінбари, внутрішні бари або фейки.

До цього моменту, у мене вже розмічені основні підтримка і опір, але я змінюю їх, якщо за ніч щось сталося. Якщо за ніч ринок сильно зрушився, з`явиться можливість нанести нові короткострокові підтримку і опір, що я і роблю.

Я придивляюся до короткострокового тренду через EMA 8/21 і дивлюся на рух самої ціни. Мене цікавить, що це - тренд чи консолідація?

Якщо всередині тренда я бачу внутрішній бар, то чекаю продовження тренда після пробою, але якщо він стався проти основного денного тренда, то наголошую ймовірність утворення фейки, розуміючи, що фейки на даний момент не підтверджений. Це лише попередній натяк, який я беру до уваги.

Після пінбара на денному графіку, я нерідко чекаю 38-55% відкату від нього для входу (вирішую на свій розсуд). Якщо ринок в тренді, то я намагаюся скористатися кожним денним пінбаром, особливо якщо тренд сильний і швидко розвивається.

Збираю всі елементи в купу і думаю, який же сетап мені подобається. Я роблю висновки, чи знаходиться ринок в тренді і слід за легкими середніми або знаходиться близько очевидних коротко- або довгострокових горизонтальних п/с. Чи є якісь сигнали близько очевидних цінових зон або вони сформувалися в більш глобальному тренді?

Якщо ринок раніше був в боковику, чи є очевидний внутрішньоденне тренд, який пробив основний рівень підтримки або опору за ніч? Якщо був, я обов`язково зазначу цей пробитий рівень в місці пробою на графіку.

Більшість фейки працюють найкраще в трендовом ринку, або поруч з п/с або основними зонами відкату. Тому я беру цей сигнал лише в найбільш очевидних мені умовах.

Денні внутрішні бари я використовую, якщо вони формуються по сильному тренду, де входжу на їх пробої. Ідеальний варіант - це спіральний внутрішній бар, стиснений, як пружина, де містяться найменші свічки за 4 - 7 днів. Чим далі знаходяться найближчі підтримка або опір, тим більше внутрішній бар повинен розвинутися в нашу сторону. Часом, якщо він поруч з основним рівнем, потрібно дочекатися, поки п/з не буде пробита, перш ніж використовувати внутрішній бар.

Денні внутрішні бари я наголошую завжди, оскільки з них може вийти фейки.

Якщо на денному графіку сильний тренд, з явним хвилеподібним рухом в одному напрямку, я шукаю вхід з цього тренду, використовуючи відкат проти тренда для виходу в відповідних зонах EMA 8 або 21. Це саме можна сказати і до годинних графіках.

Денний пінбар з внутрішнім баром - сильний, цікавий сигнал і я використовую його практично завжди, якщо тренд відповідний або якщо бачу цей сигнал близько очевидного рівня підтримки/опору.

Фінальні напуття

Незалежно від того, де ви поставили стоп-лосс і тейк-профіт, вам потрібно освоїти лише кілька стратегій price action і скористатися очевидними умовами, які вам попадуться на графіку. По суті, це все, що від вас вимагається.

Домагайтеся досконалості в price action, вчіться читати графіки, розмічайте основні рівні. Виділяйте пінбари, внутрішні бари і помилкові пробої (фейки).

Згодом, ви станете досвідченим трейдером, що використовує свій мані-менеджмент, стоп-рівні і рівні лімітних ордерів. Я вам ці рівні дати не можу, адже ринок постійно змінюється. Я поділився тими сигналами, що працюють для мене самого. Тепер це ваше завдання вивчити їх і використовувати в угодах так, як вам подобається.

Повторюся ще раз - не існує правильної системи для входу в ринок і виходу з нього, немає такого в природі.

Єдиний систематичний елемент моєї системи - це сам сигнал price action. Коли я бачу відповідні умови, то розміщую стоп і тейк-профіт там, де мені це здається найбільш логічним. І якщо я вибираю варіант ризик/прибуток 1: 2 і більше, то мої прибутки подбають самі про себе.

Пам`ятайте - ринок за тиждень проходить обмежене число відсотків. Тому якщо ваш стоп занадто великий, значить і тейк-профіт доведеться робити більше, що може перетворити дні операції в тижні.

Будьте терплячими і не відволікайтеся, коли на графіку з`явився потрібний сетап.

Прочитайте школу хоча б пару раз і починайте роботу. Удосконалюйтеся, вчіться, насолоджуйтеся трейдингом - і результат не змусить себе довго чекати. Прибуткового вам трейдингу і захоплюючої подорожі в світ торгів.

Післямова від Медведа

Я робив переклад нової школи Нілу з ностальгією і вдячністю. У 2012 році я проходив стару її версію і тоді вона, нарівні з іншими, допомогла мені очистити графік від візуального сміття і вчила розуміти психологію ціни, дивитися в самий корінь, яким завжди є тренд і саме ціновий рух.

Курс орієнтований на довгострокову роботу і автор використовує денні та 4-годинні графіки. У БО ви можете або працювати аналогічно (у чому є плюс, враховуючи, що топові брокери все частіше дають 100% для експірації на день) або працюєте, як зазвичай. Скажімо, побачили внутрішній бар "по Фуллеру" на 1-денному / 4-годинному графіку, перейшли на невеликий ТФ в БО і підібрали зону входу там, де це відповідає входу по тренду на старшому ТФ. Вивчіть і його поради по роботі з 1-годинними графіками.

Читайте уважно, практикуйте, постарайтеся зрозуміти, що автор намагається вам донести. Про чистий графік, торгівлю по тренду і терпіння. Про те що не треба намагатися раз по раз ловити "дно" або "вершину" ринку, що трейдинг - це вміння чекати слушного моменту, часом тижнями, а не хаотичне клацання кнопок. Що це пристрасть і покликання, це цілий світ. Що ви будете займатися цим все життя, а якщо немає - ви вибрали не ту професію.

Ну а конкретні сетапи і ринкові моделі - це шматочки пазла, з яких ви збере свою мозаїку. І будьте впевнені - вона буде не в точності такий же, як у Нілу, зовсім немає. Учень завжди спочатку копіює вчителя, але потім приходить до своєї, індивідуальної манері. У чомусь вона буде збігатися, в чомусь ні.

Типова помилка

Я знаю, яку помилку здійснять понад 90% новачків, що прочитають цей та інші курси. Рівне ту ж саму, що і при прочитанні торговельних книг. Вони візьмуть лише зовнішню оболонку курсу і, перегорнувши його хвилин за 20, побіжать, витріщивши очі, "ловити пінбари". Бо це здасться простим. Результат очевидний - вони втратять на цьому гроші.

Перед вами - курс практика з 14-річним досвідом. Практик побачить в будь-якому сетап то, чого не побачить новачок - саме тому заробляють гроші перші і втрачають другі. Тому що це частина комплексної системи. Повною мірою зрозуміти цю та будь-які інші авторські системи можна, лише витративши на їх відпрацювання сотні годин практики. Спроба захопити лише зовнішню, уявну простоту будь-якої школи закінчиться плачевно.

Все, що вам потрібно, щоб заробляти на життя - це часом лише одна модель, одна ринкова конструкція, доведена до досконалості. Навчіться спеціалізуватися, щоб домагатися результатів. Я знаю трейдерів, що торгують одну модель на п`ятихвилинних графіках індексу Доу Джонса. Інший роками торгує лише 1 свічковий модель на хвилинних графіках. Третій - лише 2 свічки на щоденних графіках. Спеціалізація вирішує все.

Працюйте. Трейдинг - це щоденна праця. Розвивайте своє розуміння ринків, що відповідає вашому характеру. Насичуйте його технічними і психологічними прийомами. Вчіться і удосконалюйтеся. І тоді, в якийсь момент, ви раптом зрозумієте, що у вас виходить. І вам навіть не захочеться цей момент відсвяткувати - адже все просто буде йти так, як і повинно бути.

Удачі)

© binguru. net, 2016

  • Назад: Торгова психологія.