Відстежуємо куди стоять великі гравці - аналіз звітів cot

Аналіз звітів COT На численні прохання трейдерів.

Привіт, друзі! Сьогодні ми поговоримо про один із способів дізнатися: які позиції займають великі спекулянти і інвестиційні фонди. Адже як відомо, ринком форекс рухають гроші. А саме великі гроші. І якщо бути точніше, мова піде про аналіз звітів COT (Commitments of Traders), що надаються комісією CFTC (US. Commodity Futures Trading Commission). З відео нижче ви дізнаєтеся: що це за звіти, коли і де їх брати, і найголовніше - як вони можуть допомогти нам в торгівлі.

згадані ресурси

  • //www.cftc.gov/MarketReports/CommitmentsofTraders/index.htm
  • //www.timingcharts.com/

Відстежуємо куди стоять великі гравці - Аналіз звітів COT

Здрастуйте пані та панове. У цій статті ми поговоримо про звіти СОТ.

З цих звітів ми можемо дізнатися, яку зараз займають позицію в цілому, великі гравці на форекс. І, використовуючи ці дані, приймати більш зважені рішення про власні входах, власних угодах. І в цілому для аналізу поточної торгової ситуації на ринку.

Отже, навіщо ж нам потрібні руху великих гравців? Справа в тому, що ринком рухають гроші. І рухають великі гроші. Природно, що ми з лотом, скажімо 0,1, нічого не змінимо. А ось великі гравці: великі трейдери, інвестиційні фонди, банки і т. Д., Вливаючи в ринок сотні мільйонів доларів, викликають великі руху. І перти проти такої сили часто буває нерозумно. Тому нам може стати в нагоді знання про те, на якій стороні ринку варто «крупняка».

Як дізнатися позиції великих гравців?

Один із способів - це звіти СОТ. Які надає US CFTC.

USCFTC - організація, яка стежить за тим, щоб не було правопорушень в торгівлі на ф`ючерсному ринку. І цієї організації звітують всі великі гравці на ф`ючерсному ринку. У свою чергу, ця комісія викладає у вільний доступ звіти, які називаються «Commitments of Traders». Ми можемо просто зайти до них на сайт і переглянути ці звіти без будь-яких перешкод. Це вільна інформація у вільному доступі. Природно, ці звіти з ф`ючерсного ринку. А ф`ючерсний ринок - це далеко не всі гравці на валютному ринку. Але ми в цілому, зможемо зробити цілком значущі висновки.

Як же нам отримати доступ до цих звітів?

Заходимо на сайт «US CFTC», знаходимо розділ «Market reports» і вибираємо «Commitments of Traders».

1 У вас повинна відкритися ось така ось сторінка:

1 Гортаємо нижче.

1 Знаходимо заголовок CURRENT LEGACY REPORTS. Тут вибираємо розділ Chicago Mercantile Exchange. Тут є таблиця, що складається з декількох стовпців. Ми вибираємо з другого стовпчика Futures and Otions Combined. Так як отримуємо більше інформації. І вибираємо «Short Format».

1 Завантажується останній звіт. Говорячи про дати, зверніть увагу, що звіти публікуються в п`ятницю в кінці тижня. Але вони являють собою зріз даних на вівторок. Тобто ми отримуємо дані з запізненням, приблизно на 3 дні. А так як отримуємо ми їх ввечері, то застосувати дані з них ми зможемо тільки на початку наступного тижня, разом з відкриттям ринку.

2422242

У звіті ми можемо спостерігати такі показники: «NON REPORTABLE POSITIONS», «TOTAL», «COMMERCIAL» і «NON-COMMERCIAL».

NON REPORTABLE POSITIONS - це дрібні трейдери, які мають незначні позиції. На них увагу можна не звертати, так як це «натовп» з невеликими депозитами.

NON-COMMERCIAL - це є ніщо інше, як великі спекулянти. Тобто банки або інвестиційні фонди. А так же окремі особистості з великими капіталами. Тут можна побачити підрозділ, на кількість довгих позицій і коротких. А так же spreads.

Spreads - це протилежні позиції, відкриті у одного і того ж гравця. Наприклад, на покупку і продаж одночасно. Можливо це частина якоїсь складної стратегії, так як у ф`ючерсів різні дати експірації. Можливо ще щось. Нас це особливо не цікавить. Але дані такі надаються.

COMMERCIAL - це дані по хеджерам. Дані по комерційним представникам на ринку, які торгують не для того, щоб якось спекулятивно заробити грошей, а у власних інтересах. Тобто якісь великі компанії.

Наприклад, якийсь компанії не вигідне зростання цін на якесь сировину, яке потрібно для виробництва їхнього продукту. І вони відповідно скуповують сировину або валюту заздалегідь, щоб у разі, якщо ціна зросте, мати поставку для свого товару і не переплачувати. Простіше кажучи, комерційні гравці не грають на ринку для того, щоб урвати прибуток від зміни цін, а діють в своїх інтересах.

Для того, щоб потрапити в цю категорію потрібно подавати спеціальну заяву в комісію по ф`ючерсних ринків. І тільки після цього вас зможуть прийняти. Але останнім часом під цю категорію підходять не тільки великі комерційні організації, а й наприклад, своп дилери в банках так само вписуються в цю категорію.

TOTAL - сума позицій довгих і коротких великих гравців і комерційних хеджеров. Для кожної позиції йде поділ на Long і Short. Це поділ на кількість довгих позицій і коротких. У цьому звіті дуже багато інформації, яка нам не потрібна. Тут є різні продукти і товари. Ми ж цікавимося валютою, тому потрібно перегорнути звіт вниз до валют.

Так само у нас є дані CHANGES FROM.

21321

Тобто зміни з останнього звіту. Скільки додалося і поменшало позицій в Long і Short у різних категоріях трейдерів. А так само є дані по відкритому інтересу.

213212

Якщо говорити простіше, то відкритий інтерес - це кількість грошей в ринку.

Як же застосовувати дані зі звіту СОТ?

В принципі, можна вивчати дані безпосередньо зі звіту. Але є спеціальні ресурси на яких все це набагато зручніше організовано.

Один з таких ресурсів: //www.timingcharts.com/

Давайте розберемося, як ним користуватися.

3

Отже, що ми бачимо при заході на сайт? Нам відразу ж відкривається графік. В даному випадку це австралійський долар. Це можна змінити, тому не переживайте. Давайте розберемося, що ми можемо тут робити. Перша кнопка у нас валюта - Symbol

4 Можна вибрати будь-яку валюту, яка вам потрібна. Давайте для прикладу виберемо фунт. Далі йде кнопка Linked.

5 Вона дозволяє відображати ф`ючерсні контракти, приєднані до дат. Так як відомо, що у них різні дати експірації. Для любителів покопатися і поекспериментувати можна вибирати настройки по місяцях тижнями та днях. Нам це не потрібно, тому залишаємо активної Linked. Далі йдуть кнопки D, W і М.

6

  • D - денні графіки
  • W - тижневі
  • M - місячні

Зробимо активним поле тижневі, так як звіти СОТ оновлюються раз на тиждень. Для нас це буде зручніше. Далі можна вибрати оформлення у вигляді барів або свічок. Перемкнемо на свічки.

2 Далі йде оформлення заднього фону. Тут уже як для вас буде зручно. Я зміню на світлий.

2 Наступна кнопка - індикатори. Тут можна додавати технічні індикатори. Наприклад, лінійна регресію, ковзаючі середні і т.п.

3 Нам особливої користі від цього немає. Тому що будь-який технічний аналіз зручніше проводити в терміналі. Далі кнопка СОТ. Це як раз наші звіти. І кнопка Sentiment. При натискання на неї з`являється вікно індикатора. Це настрій ринку. Визначається воно з позицій трейдерів. Якщо лінія високо, то настрій бичачий. Якщо внизу, то ведмежий.

4 По-іншому вона буде виглядати при денних графіках:

5 Справа в тому, що це дані по позиціях реальних трейдерів. Проблема в тому, що ні вказано звідки вони беруться. Або їх надає якийсь брокер, або ж якось вони ще отримують ці дані. Сайт цього не вказує. Я, чесно кажучи не знаю, як нам це знадобиться, так як нам невідомий джерело. А, отже, аналіз може бути неправильним, неповним і недостовірним. Але якщо вам цікаво, то можна вивчити і знайти якісь закономірності. В цілому якщо подивитися на індикатор настрої ринку, то можна помітити, що він схожий на рух графіка. Але, знову ж таки, не завжди. Отже, це що стосується настрою ринку. Знизу можна вибрати період. За замовчуванням, варто півроку. Можна вибрати 3 місяці, 3 роки, 5 років і так далі.

6 Тепер перейдемо безпосередньо до того, заради чого ми прийшли на цей сайт. Натискаємо кнопку СОТ.

2 Насамперед ми вибираємо базу даних. Futures Only або Options and Futures. Вибираємо Options and Futures бо це об`єднаний звіт і дані там більш об`ємні.

Далі йде колонка Output.

7 У ній ми можемо вибрати різні показники, які будуть відображатися на графіку.

NetPositions - ми відразу отримуємо дані по чистим позиціях гравців на ринку. Як обчислюються чисті позиції? З довгих позицій віднімають короткі. Наприклад довгих позицій 100 000. Коротких 50 000. Значить, чистих позицій буде +50 000. Якщо довгих буде 100 000, а коротких 200 000, то тоді чиста позиція буде -100 000. Проста арифметика. Далі йде СОТ індекс.

3 В даному випадку лінії будуть відображатися за окремими групами гравців за шкалою від 0 до 100. Залежно від того, які були руху за останній проміжок часу. В середньому за 26 тижнів ми отримуємо індекс СОТ, з чим працювати досить зручно. Далі є індекс руху у вигляді гістограми.

4 Тут потрібно вибрати які дані у вигляді гістограми ми хочемо побачити. За замовчуванням варто відображення позицій великих спекулянтів. Можна вибрати дані по хеджерам і дрібним спекулянтам. Всіх відразу переглянути на гістограмі можливості немає, тому що це було б не зручно. І є ще пункт сustom.

5 Тут можна самостійно налаштувати індикатор СОТ. Можна самому вибрати, що включити на графік.

Отже, у нас відображається індекс СОТ.

2 Зелена лінія - це великі спекулянти

Синя лінія - це комерційні хеджери

Червона лінія - це дрібні спекулянти (на графіку зараз відключені)

У нас відкритий британський фунт і денні графіки. Ви можете бачити різницю за щовівторка, так як дані надходять тільки в цей день. Тому, коли ми переводимо на який-небудь день, то на шкалі нічого не змінюється. Але коли ми переводимо на вівторок, то з`являються точки на нашому індексі СОТ. Зміни за останній період, в нашому випадку за півроку. Давайте перемкнемося на тижневий графік для більшої наочності. Так як у нас все-таки щотижня звіт надається всього один раз. Перш ніж аналізувати, нам потрібно зрозуміти, як торгують великі гравці, як торгують хеджери і як торгують дрібні гравці. Великі гравці, як правило, заходять на самому початку трендів. Коли вони тільки починають формуватися. І виходять в кінці тренда.

Комерційні гравці можуть йти проти тренда, якщо це в їх інтересах. І як правило починають якісь активні дії проти тренда. Причому найчастіше ще трохи заздалегідь до того моменту, як тренд проявиться. Фактори, які не доступні звичайним людям, але відомі хеджерам, спонукають їх робити які-небудь дії заздалегідь. Тобто припустимо покупку ф`ючерсу на фунт. І тим самим убезпечити свій бізнес від фінансових ризиків. Ось непогано видно приклад на канадському доларі.

3 У нас був тривалий тренд вниз. У цей момент хеджери були в зоні перекупленності індексу СОТ. Практично весь час, поки тренд був вниз. А як тільки тренд почав рости вгору відповідно індекс СОТ для хеджерів почав повзти вниз. Вони йдуть проти тренда в своїх власних інтересах. І починають йти проти тренда частенько заздалегідь.

4 На нашому прикладі з фунтом можна побачити, що зараз відбувається зростання позицій хеджерів. А це означає, що потрібно очікувати рух фунта вниз. Що стосується великих трейдерів або спекулянтів, то як правило, вони йдуть разом з ринком. Так як складають його чималу частину.

Як же все це аналізувати?

Варто звертати увагу на ситуацію в цілому. Тобто звертати увагу і на хеджерів і на великих спекулянтів. А так же на дрібних спекулянтів. Перш за все, хочу вас попередити, що використання індексу СОТ, як окремої системи - неправильно. Тому що якщо виходити тільки за звітами СОТ, то ви навряд чи зможете торгувати прибутково грунтуючись тільки на цій інформації. Буває, що сигнали помилкові, а вам доведеться торгувати на тижневих графіках. Щоб це розпізнати потрібно дуже незвичайна підготовка і досвід. Плюс ще фактор часу. Вам доведеться дуже довгий час тримати позицію і використовувати величезні в пунктах стопи.

Тому я раджу використовувати звіти СОТ, як фільтр до всієї системи. Тобто дивитися ситуацію з технічного аналізу, а перевіряти угоди і загальний стан ринку за звітами СОТ. Отже, нам потрібно використовувати всю інформацію. Не тільки якусь окрему групу трейдерів. А до того ж звертати увагу на відкритий інтерес. Тобто на скільки розігрітий ринок. Давайте додамо панель відкритого інтересу на графік.

Для цього натискаємо: 2nd С.О.Т. Panel, Сustom, Open Interest.

8 Нагадую, що OpenInterest- це кількість грошей на ринку. Подивимося, на нашому прикладі, що у нас відбувалося на ринку. Звертаю вашу увагу на точки, коли відкритий інтерес знаходиться в критичних положеннях. Тобто або він дуже низький, або високий.

11 Наскільки високий і наскільки низький ми можемо визначити тільки дивлячись в цілому на графік. У цих точках ми звертаємо увагу на те, що роблять інші групи спекулянтів. А саме великі хеджери і дрібні.

Давайте почнемо спочатку.

7 Відкритий інтерес для фунта був дуже низьким. Хеджери особливо в покупки не лізли. Позиції великих гравців в основному бичачі і знаходяться вище рівня 80. Тобто в зоні перекупленності. І, так як ринок не розігрітий, це означає, що великі трейдери закуповуються. Але при цьому потенціал для покупок ще величезний. Дрібні спекулянти так само купують. Тому, так як грошей на ринку мало, а превалюють покупки, то ми цілком можемо зробити висновок, що сприятлива ситуація склалася для входу в довгі позиції.

9 І як ми можемо побачити далі ринок виріс. Наступна крайня точка для відкритого інтересу, де він був вкрай високий.

10 Критично високий відкритий інтерес означає, що ринок перегрітий. Позиції хеджеров внизу. Позиції великих і дрібних трейдерів на піку покупок. Що тут може статися? Дрібних спекулянтів можна легко пустити під ніж. Великі спекулянти швидше за все будуть фіксувати прибуток, продаючи свої позиції дрібним спекулянтам, які їх охоче куплять. Грошей забагато, потенціал для зростання в даний момент вичерпано.

8 І, як ми можемо бачити на скріншоті вище, на наступному тижні сталося падіння. Так як ми не знаємо, що це - фіксація прибутку або розворот, то робити якісь довгі прогнози (в даному випадку на продаж) сенсу немає. Наступна точка, яку ми бачимо на графіку відкритого інтересу - 17 грудня.

6 Відкритий інтерес в цей момент хоч і не досяг таких низьких показників, як раніше, але також дуже низький. Великі спекулянти продовжують закуповуватися. А хеджери не заважають цьому процесу. Тут є потенціал для того, щоб великі спекулянти знову увійшли на ринок і продовжили купувати валюту. Що сталося на наступному тижні:

21321 Далі йде незначні коливання відкритого інтересу. Ще одну точку відкритого інтересу можна спостерігати нижче:

ауцауац Хоча великі спекулянти і продовжували покупки і здавалося б, що вони повинні фіксувати прибуток, але:

  • По-перше, позиції великих спекулянтів ще не досягли ключових позицій індексу СОТ.
  • По-друге, індекс СОТ з комерційних трейдерам цілком собі може піти ще нижче, що відповідно може викликати зростання ціни.

Що, як ми бачимо і сталося:

ікуікуіук Отже, ще одне критичне значення. Відкриті позиції великих спекулянтів, дрібні спекулянти так само на максимумі. На мінімумі позиції хеджеров. Це означає, що нас чекає фіксація прибутку великих спекулянтів. Так як відкритий інтерес пішов ще вище. Що і сталося:

117500 Наступного тижня було зниження, яке в наслідок продовжилося. Але загадувати надовго у індексу СОТ нагадую, не варто. Наступна ключова точка в порівнянні з іншого також була настільки критичною.

442 Але ми можемо побачити, що є рух. Індекс великих спекулянтів був на максимумі. І в принципі нам особливо не заважав індекс по хеджерам. Він був практично на мінімумі. Знаючи все це можна було зробити висновок, що відбудеться фіксація прибутку. І як ми бачимо, графік опустився вниз:

129934.b Далі наступна точка, яку ми бачимо на графіки відносно висока, але недостатньо. Тут робити будь-які висновки ми не можемо.

1 Давайте поглянемо ще раз на канадський долар. Тут так само є пара цікавих прикладів. Спочатку дивимося на індекс відкритого інтересу. Знаходимо першу критичну точку на графіку:

2 Індекс відкритого інтересу був на мінімумі. І, в той же час, позиції великих і дрібних спекулянтів, а також хеджеров були приблизно на середині за індексом СОТ. Тут будь-яких висновків зробити не вийде. Наступна точка як і раніше з мінімальним відкритим інтересом.

3 Ми бачимо, що позиції комерційних трейдерів знизилися, але незначно. Позиції великих спекулянтів так само знизилися. Дрібні спекулянти підвищили трохи свої позиції. Для того, щоб конкретніше зрозуміти, що відбувається в цей момент, давайте збільшимо інтервал і подивимося, що було до цього.

4 Можна побачити, що раніше великі спекулянти продавали, а хеджери купували. Так як відкритий інтерес низький, є можливість нарощувати свої позиції. Переходимо до наступної критичної точки:

5 Тут ми можемо побачити індекс СОТ на максимумі за хеджерам і на мінімумі за великим спекулянтам. І майже на мінімумі за дрібним спекулянтам. За ідеєю варто очікувати фіксацію прибутку по Short. По коротких позиціях. Але на наступному тижні цього не сталося. Був зростання через один тиждень, після сигналу.

6 Але ми б уже отримали, будь-який збиток якби торгували тільки за звітами. Тому пам`ятайте, що звіти СОТ виступають в якості фільтра. Але не в якості окремої торгової системи. Далі йде ще одна критична точка по відкритому інтересу, де ринок був перегрітий.

7 Що ми можемо очікувати? Ринок перегрітий, щодо Shortов. Ми можемо очікувати, що великі спекулянти почнуть фіксацію прибутку по коротких позиціях. Тому можливе зростання. І, як ми бачимо, так і сталося:

8 У наступних тижнях індекс відкритого інтересу був на одному рівні. І зробити якісь висновки ми не могли.

9

Але при цьому можна побачити, що дрібні трейдери закуповували по максимуму. Великі нарощують позиції. Хеджери йдуть вниз проти тренда. Тут у нас виходить простір для відкриття на покупку великими трейдерами, що в подальшому і відбувається. Зауважу, що в даному випадку нам допомогли дані по дрібним трейдерам. Тому іноді вони можуть бути дуже корисні. На цьому все.

Не забувайте, що використовувати звіти СОТ потрібно тільки, як індикатор вашої системи, який можна перевірити раз в тиждень перед відкриттям ринку. Чи не торгуйте виключно на звітах СОТ, так як це, м`яко кажучи, дуже важко і ненадійно.

Дякуємо за увагу. До нових зустрічей!

З повагою, Павло

TradeLikeaPro.ru

instapamm