Хрестики-нулики на Форекс

У статті піде мова про використання методу створення графіка Хрестики-нулики при аналізі ринку Форекс . Опишемо, як будувати лінії підтримки і опору, як визначати напрямок руху ціни, точки входу, цінові цілі. Зручно графік будувати в електронній таблиці Microsoft Excel.

Основа побудови Хрестиків-нуликів

В основному лінії підтримки і опору за методикою Хрестики-нулики будуються під кутом 45 градусів. Лінія Бичачої Підтримки є орієнтиром висхідного каналу. Щоб її побудувати, потрібно розташувати курсор миші біля основи колонки нуликів і провести лінію під кутом 45 градусів, як показано на малюнку 1 на прикладі графіка по валютній парі GBPUSD за 2011 рік. Лінія Бичачого Опору наноситься, починаючи з клітини над колонкою хрестиків. Лінія Ведмежої Підтримки наноситься від клітини під колонкою налякав вниз. Лінія Ведмежого Опору будується від клітини над колонкою хрестиків.

На початку місяця на графіку замість нулика або хрестика вписується номер місяця для орієнтування в часі. Примітками можна вносити поточні дати. На даному прикладі добре видно, як ціна увійшла в трикутник (можна розглядати і Діамант), і в передбачуваний момент пробила Лінію Бичачої підтримки, понеслася далеко вниз, приносячи чудовий профіт трейдерам, котра передбачила прорив.

Лінії підтримки і опору можна наносити і горизонтально. На малюнку 2 на прикладі графіка по котируваннях валютної пари AUDUSD за 2011 рік ми бачимо, що ціна 4 рази підходила до рівня 1, 08 і 4 рази до рівня 1, 055. Причому в 3-й раз був серйозні прорив лінії.

Важливо зберігати значимі лінії на графіку, т. К. Вони частенько відбиваються на подальшому поведінці ціни.

Визначивши, лінії підтримки та опору, можна планувати ордера. На малюнку 3 показаний приклад на графіку по валютній парі EURGBP за 2011 рік по часового інтервалу Daily. Стоп-лосс ставимо нижче Лінії Підтримки. Профіт фіксуємо, коли стався відскок. Звичайно, в ідеалі було б закрити покупку за ціною 0, 89. Але в реальному житті, на той момент, ми ще не знали, що ціна впаде. А коли стався відскок (ми нанесли 3 на графік три нулика), то можна фіксувати профіт. Це один із способів визначення точки виходу.

Визначення цільової ціни за допомогою методу «Хрестики-нулики»

Цільова ціна визначається по вертикальному рахунку і по горизонтальному рахунку. Найчастіше використовується перший спосіб, його і розглянемо.

Якщо має місце спадний тренд і стався відскок, що дозволило нам нанести на графік не менше 3 хрестиків, потім ціна опустилася і знову піднялася, при цьому нова колонка хрестиків перевищує попередню, то ми маємо сигнал до покупки. Стрілкою показано, як колонка хрестиків перевищила попередню колонку хрестиків. Далі була корекція, ціна опустилася до цінової клітини 1, 005 і знову стала зростати.

Вважаємо число хрестиків в колонці сигналу на покупку. Їх там 5 штук. Множимо на ціну кроку (ціну клітини): 5 х 0, 005 = 0, 025. Множимо результат на число розвороту (ми взяли 3).0, 025 * 3 = 0, 075. Додаємо отримане значення до основи даного стовпчика хрестиків: 1 + 0, 075 = 1, 075

Отже, можна чекати ціну на отриманої позначці. Вона може туди добратися не однієї колонкою, як показано на гіпотетичному прикладі. Цей процес може відбуватися з корекціями, і шлях до мети буде пролягати декількома колонками налякав і хрестиків.

При висхідному тренді відбувається відскік, потім ціна зростає і знову падає. І дана колонка налякав опускається нижче попередньої, як показано на малюнку 5. Це торговий сигнал до продажу . Після відскоку ціна знову рухається в низ. Вважаємо кількість нулів у колонці з сигналом на продаж. Їх там 4. Множимо на величину кроку. 4 * 0, 005 = 0, 02. Множимо результат на 2 (на відміну від розрахунку при сигналі на покупку). 0, 02 * 2 = 0, 04. Віднімаємо з значення клітини верхнього в колонці нулика. 1, 01 - 0, 04 = 0, 97. Мета - 0, 97.

Слід зазначити, що даний розрахунок не є гарантією отримання профіту, і, як показує практика, нерідко ціна до мети не доходить. Даний розрахунок є лише орієнтиром. Крім цього, потрібно враховувати лінії підтримки, опору, не варто забувати про свічковий аналіз і фундаментальні дані.

Приклад роботи зі стратегії Хрестики-нулики

Розглянемо реальний торговий приклад використання стратегії Хрестики-нулики по валютній парі CADCHF за 2011 рік з тимчасовим інтервалом 1D, кроком 0, 005.

Сигнал до продажу надійшов при перетині кордону клітини з ціною 0, 920. Далі був глибокий відкат і знову падіння ціни. У колонці з сигналом 10 налякав. Множимо на ціну клітини. 10 * 0, 005 = 0, 05. Множимо на 2: 0, 05 * 2 = 0, 1. Віднімаємо з ціни клітини з верхнім в колонці нуликів. 0, 935 - 0, 1 = 0, 835.

На графіку мета була відзначена жовтим квадратом.Але автор не став чекати досягнення ціною мети. Ордер був закритий з прибутком в клітці з ціною 0, 865. Як ми бачимо далі, на історії, після корекцій, ціна не тільки досягла мети, але і обійшла її.

Освоївши методику побудови графіка Хрестики-нулики і його аналіз, трейдер будує свою стратегію для ведення торгів.