Національна фондова біржа Індії (nSE)

Національна фондова біржа Індії ( National Stock Exchange of India Limited, NSE ) - це головна фондова майданчик Індії. Біржа була створена державою для того, щоб надати сучасну, повністю автоматизовану торговельну площадку на національному рівні.

NSE - третя в світі за величиною фондова біржа за обсягом торгованих звичайних акцій.

І займає друге місце з найбільш швидко зростаючих фондових бірж в світі. Вона входить до складу Федерації фондових бірж Азії і Океанії.

Все угоди на біржі повністю прозорі, ефективні і абсолютно безпечні, як для емітентів, так і для інвесторів. Фондовий ринок використовує сучасні інформаційні технології для забезпечення ефективної та прозорої торгівлі, клірингу і розрахунків.

Крім того, ця фондовий майданчик вважається найбільшою за кількістю оборотів за день деривативів і акціями у всій країні. На 2015 рік, біржа заслужено розмістилася на третьому місці за кількістю торгованих звичайних акцій, і варто другий в списку як найактивніша і швидкозростаюча по капіталізації біржа.

Ринкова капіталізація біржі - 1. 65 трлн. доларів. На біржі торгують 1 683 компанії, що пройшли лістинг.

Головний індекс Національної фондової біржі Індії S & P CNX Nifty, складений на основі 50 головних акцій за обсягом ринкової капіталізації, також він відомий, як NSE NIFTY ( National Stock Exchange Fifty ).

Індійська біржа з ​​індексом NSE заснувала фірму з обслуговування індексів India Index Services & Products Limited (IISL) і запустила кілька біржових індексів. На NSE також торгуються ETF .

Історична довідка

Перші відомі відомості про емісію цінних паперів відомі ще в епоху Середньовіччя. Найчастіше, державі не вистачало грошей на підтримку національної армії, а так само на ведення соціальної політики, тому в уряду з'являлася необхідність в постійних інвестиціях. Компанії також шукали інвесторів для здійснення своїх задумів. Таким шляхом розвивалися більшість фірм.

Але, Індійська біржа, не дивлячись на свої топові позиції в рейтингу, заснована була зовсім недавно, в 1992 році. Ініціаторами створення фондового майданчика також виступав уряд. Але офіційне відкриття біржі припадає на 1994 рік. Спочатку на біржі мали місце тільки транзакції на ринку боргових зобов'язань, і тільки пізніше стали з'являтися перші акції на ринку. 1996 рік знаменний наданням перших торгів за похідними інструментами.

І вже на рубежі міленіуму, Національна біржа Індії почав активно наздоганяти лідера фондових майданчиків Індії - бомбейська біржу . У цьому ж році, національна біржа, вперше за всю історію існування ввела торгівлю акціями за допомогою всесвітньої павутини, що послужило хорошим поштовхом у розвитку і залучення нових емітентів і інвестиційних компаній.

Восени 2011 року, Національна біржа Індії увійшла в новий світовий альянс. Крім неї там присутні: Бомбейська фондова біржа, Бразильська фондова біржа, Російська ММВБ, Корпорація бірж і клірингових компаній Гонконгу, а також Йоганнесбурзька фондова біржа.

Альянс створювався для того, щоб залучити нових емітентів і підвищити ліквідність. На першому етапі роботи, було прийнято рішення дозволити обмінюватися компаніями-емітентами для торгівлі акціями.

Час роботи біржі

Національна біржа Індії працює з 9: 15 до 15: 30 за місцевим часом. Тим часом спільно з Бомбейської фондової біржею розглядається можливість проведення торгів з 9: 00 до 17: 00. Вихідними днями вважаються субота та неділя, а також державні свята.

Корисні посилання:

Особливості Національної фондової біржі Індії

Незважаючи на те, що в деяких показниках Індійська біржа поступається своїм конкурентам, вона має право дивитися на майбутнє з оптимізмом. І причин тому кілька:

  • Оптимістичне майбутнє. Особливістю біржі є її НЕ зацикленість на певних компаніях з єдиною сферою спрямованістю, а, навпаки, на біржі багато компаній, які відрізняються сферою діяльністю. Це можуть бути і фінансові компанії, і компанії, що надають населенню транспортні послуги, послуги будівництва та багато інших. Крім того, Індія активно розвивається в сфері будівництва та розваги, що надає інвесторам необмежені можливості для інвестування.
  • Активне зростання індійської економіки. Головний індекс біржі Nifty 50 , показує стабільне зростання після обвалу ринку в 2011 році. Це служить не тільки доказом зростання економіки країни, але і доказом отримання хороших дивідендів, при інвестуванні.
  • Технічна оснащеність біржі. Всі торги на біржі повністю автоматизовані, що робить будь-які угоди максимально прозорими. До того ж, нова система NEAT - створена на базі супутникової системи, готова надавати рішення з будь-яких питань з торгу менш ніж за секунду.

Індійська біржа показує високий рівень ліквідності компанії, що сприяє бурхливому залученню іноземних інвесторів, а також стабільному розвитку економіки країни.