Максимальний ризик

Значимість грамотного управління капіталом переоцінити неможливо. Професійний трейдер просто зобов'язаний вміти добре розраховувати ризики і послідовно реалізовувати свою стратегію, не піддаючись впливу емоцій. Відсутність будь-якого з цих умінь перетворює біржову торгівлю в банальне нажимание кнопок.

  • Основна частина даної статті присвячена такого важливого розділу управління капіталом, як визначення максимальної величини угоди.

Скільки вкладають професіонали?

Усім відомо, що чим більше розмір суми угоди, тим вище прибуток. Однак і ризики при цьому зростають пропорційно. Якщо в кожній угоді задіяти, наприклад, десяту частину депозиту, то незабаром доведеться задуматися або про його поповненні, або про доцільність своєї торгівлі взагалі. За такого розмаху трейдера розорить навіть коротка серія невдач, від якої не застраховані навіть досвідчені і майстровиті трейдери.

Згідно з теоретичними розрахунками, максимальна сума, яку допустимо ризикувати в межах однієї угоди, не зачіпаючи довгострокових перспектив, становить лише два відсотки від усього капіталу.

Тобто, при наявності $ 1 000 допустимо втратити на одній позиції не більш $ 20 , при $ 5 000 - не більш $ 100 і т. д. Природно, таке обмеження зменшує розмір можливого прибутку, але це обов'язкова умова стабільної роботи протягом тривалого періоду.

У чому сенс подібної "боязні"?

Здебільшого новачки скептично сприймають інформацію про подібному максимумі. У таких гравців, як правило, досить скромні рахунки, а їм пропонується практично забути про солідні прибутки, які обіцяють численні рекламні оголошення в ЗМІ. Проте це необхідно прийняти, якщо хочете навчитися заробляти, уникнувши безглуздих великих витрат.

Чим глибше фінансова яма, тим складніше з неї вибиратися. При втраті 10% для відновлення вистачить 11%. Якщо втрачено 20%, то потрібно вже не 21%, а 25%. Втративши 40%, потрібно буде компенсувати 67%, недостачу половини зможе компенсувати тільки стовідсоткова прибуток .

Для відшкодування втрат, що ростуть в арифметичній прогресії, необхідні доходи, збільшуються в геометричній прогресії.

Слід зазначити, що багато професіоналів вважають обсяг в 2% від балансу завищеними. Як правило, успішні трейдери вважають за краще обмежуватися 1, 5% або навіть 1%.

Чим більше величина депозиту, тим менше відсоток.

Завжди будьте у всеозброєнні

Щоб досягти успіху в біржовій торгівлі, потрібна наявність трьох складових:

  • продуманої стратегії;
  • психологічної стійкості;
  • якісного плану управління фінансами.

Кожен з цих компонентів є опорою конструкції, іменованої стабільним заробітком на трейдингу. Досить прибрати одну колону, щоб зникло усе спорудження. Спроби перебудуватися на систему з двома опорами, не кажучи вже про одну, від початку приречені на невдачу.

Корисні посилання:

Деякі гравці вважають, що при наявності якісної стратегії інші складові мають другорядне значення.Безумовно, без продуманого плану торгівлі домогтися гарних результатів практично нереально. Однак не можна забувати і про те, що будь-яка теорія може бути підтверджена на практиці тільки тоді, коли реалізується в повній відповідності до приписів. Якщо ж трейдер постійно порушує умови, укладаючи під впливом емоцій угоди, непередбачені планом, то очікувати належної віддачі, як мінімум, дивно.

Психологічна стійкість має величезне значення в трейдингу. Незалежно від того, чорна смуга у тебе пішла або, навпаки, період суцільного везіння, потрібно строго слідувати стратегії. А ось щоб не впадати в паніку в разі затяжного "піку", важливо бути абсолютно впевненим у своїй системі управління капіталом. Коли прораховані ризики, залишається тільки спокійно чекати "світанку", який обов'язково настане.