Ефективність закону про регулювання Форекс в Росії буде видно тільки на практиці

FORTRADER. org: Держдума в третьому остаточному читанні прийняла закон, який регулює і визначає діяльність форекс-компаній.

Відповідно до прийнятого закону, форекс-дилери вправі здійснювати свою діяльність тільки після вступу в СРО, розмір власних коштів форекс-дилера повинен становити не менше 100 мільйонів рублів. Також в законі встановлюються вимоги до представництв іноземних організацій, працівникам форекс-дилера і до засновників форекс-дилера.

Як Ви оцінюєте ефективність законопроекту і його відповідність закладеним в нього цілям щодо захисту клієнтів від занадто швидкої втрати коштів та недобросовісної гри самих дилерів?

Компанія IfamDirect: Однозначно можна сказати, що необхідність легалізація бізнесу в сфері валютного ринку в нашій країні назріла давно. Однак зараз досить складно спрогнозувати, як прийнятий закон вплине на існуючий ринок. Адже немає точного розуміння того, як саме він буде реалізовуватися.

З одного боку, прийняття закону, що регулює форекс-бізнес, безсумнівно, є позитивною мірою.У приватних трейдерів з'явиться можливість убезпечити свої гроші і повернути вкладені кошти в разі руйнування брокера. Також очевидним плюсом є пункт, що обмежує мінімальний розмір власного капіталу компанії. Наявність у дилера капіталу, достатнього для ризикової торгівлі, - це необхідна умова оптимальної роботи будь-якої форекс-компанії. При цьому вже зараз можна з упевненістю сказати, що регулювання даного питання державою спричинить за собою серйозне скорочення кількості учасників ринку - дрібні нестабільні компанії будуть змушені згорнути свою діяльність.

Підкреслимо, що при реалізації і дотримання закону необхідно зробити акцент на ліцензування не тільки самих форекс компаній, але і їх співробітників, що мають доступ до високоризикової торгівлі. Це дозволить в ще більшій мірі захистити інтереси клієнтів дилерів і брокерів.

Спірним моментом прийнятого закону є обмеження максимального розміру кредитного плеча (співвідношення клієнтських і позикових коштів, наданих форекс дилером) рівнем 1: 50. На наш погляд, цим пунктом держава ставить російських ліцензованих дилерів у свідомо програшне становище, оскільки в Європі обмеження починаються від 1: 500.

Головна ж складність, пов'язана з законом про регулювання роботи дилерів ринку форекс, полягає в тому, що як у компаній, так і у самих законодавців на сьогоднішній день немає чітких пре дставленій про процедуру регулювання віртуального світу - але ж діяльність переважної більшості форекс дилерів ведеться виключно через інтернет.

У чому буде полягати реалізація закону про регулювання Форекс в Росії?В заборону відвідувати іноземні сайти? Або в заборону виводити гроші з країни? Але все це призведе до руйнування основ демократичної держави. Таким чином, для того щоб повною мірою оцінити ступінь корисності прийнятого закону для компаній, їх клієнтів та форекс-ринку в Росії в цілому, необхідно дочекатися початку його реального застосування. Робота на практиці, поза всяким сумнівом, швидко виявить місця, що потребують доопрацювання та уточнення.