Tesla випускає нову батарею для електромобілів Model S і Model X

Завдяки інноваційним оновленням, про які компанія Tesla оголосила день назад, електромобіль Model S став третім найшвидшим автомобілем в світі. Тепер для розгону від 0 до 100 км/год йому потрібно всього 2, 5 секунди. Перші два місця займають Ferrari LaFerrari і Porsche 918 Spyder - суперкари, які стоять понад один мільйон доларів. Model X теж стала швидше - для неї час розгону від 0 до 100 км/год зменшилася з 3,2 секунди до 2,9 секунди.

Поліпшення швидкісних характеристик автомобілів Model S і Model X стало результатом використання тільки що випущеної батареї, розрахованої на 100 кВтг. Новий акумулятор всього на 10 кВтг перевершує попередній самий просунутий флагман в лінійці батарей Tesla. Однак електрокару версії Model S P100D однієї зарядки нової батареї вистачить на 500 км шляху. З батареєю на 90 кВтг можна було проїхати 473 км, тобто збільшення шляху становить близько семи відсотків. Для Model X P100D розрахунковий кілометраж (знову ж таки, від однієї зарядки батареї) збільшився з 400 км до 465 км. Новий акумулятор буде доступний тільки для повнопривідних моделей, у яких є опція Ludicrous Mode.

Tesla Model S набирає швидкість від 0 до 100 км/год за 2, 5 секунди

За заявою, зробленою представниками компанії Tesla, була також незначно допрацьована електропроводка та інші автомобільні системи. Трансмісія залишилася колишньою і ніяких змін не зазнала. Покращення, пов'язані з роботою режиму Ludicrous Mode, стали можливі, в основному, тільки завдяки тому, що з'явилася нова, більш просунута в технічному плані акумуляторна батарея. Також фахівці Tesla стверджують, що найбільші зміни власники електрокарів помітять на трасі, де автомобілі зможуть набирати більш високі швидкості. Раніше це було недоступно через обмежену потужності електрокарів.

Природно, батарея на 100 кВтч буде коштувати недешево. Ціна на Model S P100D з режимом Ludicrous Mode буде починатися від $ 134 500. У порівнянні з попередньою моделлю P90D вартість збільшиться на $ 9 500. Замовлення на неї відкриються на початку наступного місяця, відразу ж після того, як почнуть здійснюватися перші поставки комплектуючих з заводу-виготовлювача. Електричний автомобіль Model X в аналогічній комплектації буде коштувати від $ 135 500. Перший виробничий цикл на заводі Tesla буде "обмеженим", щотижня з конвеєра будуть сходити приблизно до 200 комплектів батарей. Заводські потужності буде завантажено всього на 10 відсотків від загального обсягу. Надалі обсяг виробництва буде збільшуватися. Обмежені партії, ймовірно, будуть випускатися протягом декількох місяців, поки Tesla не полагодили процес виготовлення батарей на 100 кВтг для електромобілів в інших комплектаціях.

На даний момент Tesla Model S і Model X будуть випускатися з акумуляторними батареями на 60 кВтг, 75 кВтг, 90 кВтг і 100 кВтг. Залежно від того, на вироблення якої кількості енергії розрахована обрана клієнтом батарея, покупка базової моделі обійдеться в діапазоні від $ 66 000 до $ 134 500 для Model S і від $ 74 000 до $ 135 500 для Model X.

Як повідомляється в блозі Tesla, продажу "дорогого автомобіля P100D Ludicrous" допоможуть компанії покрити витрати на розробку Model 3.

Продажі допоможуть оплатити витрати на розробку Model 3

Хоча новий блок батарей створений за тим самим використовується технології, керівники Tesla гучно заявляють про вчинення нового значного технічного досягнення. "Модуль батареї серйозно змінився, як змінилася і сама" акумуляторна "технологія", - вважає Джей Бі Страубел (JB Straubel), технічний директор компанії. - "Архітектура охолодження піддалася повній переробці".

Батарея на 90 кВтг була представлена ​​трохи більше року тому, а модифікація на 75 кВтг з'явилася на початку цього року. До речі, якраз вона викликає найбільший інтерес, так як насправді практично нічим не відрізняється від батареї на 60 кВтг, якої комплектується Tesla Model S. Просто на ній за допомогою програмного забезпечення заблоковані додаткові осередки. За окрему плату покупці Model S можуть розблокувати ці осередки, і автомобільна батарея отримає додаткову ємність. У акумулятора на 100 кВтг немає такої прихованої можливості апгрейда, так як це абсолютно новий зразок обладнання.

Покупці, які тільки що замовили для себе Tesla P90D з режимом Ludicrous Mode, але поки не отримали свій електромобіль, зможуть за $ 10 000 модернізувати його до P100D. Ті ж, хто вже є власником P90D з Ludicrous Mode, матимуть можливість замінити існуючий акумулятор на більш досконалий за $ 20 000. Старий акумулятор в цьому випадку пройде на заводі процес відновлення, його відправлять для повторного використання.

Поряд з комплектацією нової батареєю, компанія Tesla також оснащує Model X - свій сімейний електромобіль - опцією Premium Seats (більш зручними кріслами), щоб якомога ближче підвести цю модель до рівня комфорту і продуктивності Model S.

Відкрити рахунок для торгівлі акціями високотехнологічних компаній