Податки трейдера на бінарних опціонах

бинарные опционы налоги

Рано чи пізно будь-який трейдер задається питаннями: як платити податки на бінарних опціонах і чи потрібно це робити в принципі? Звичайно, це відбувається далеко не після першої отриманого прибутку. Після першого прибутку з`являються питання іншого характеру: що б купити і як краще ці гроші витратити. Знаю, сам таким був. Однак в той момент, коли ваш дохід стає стабільним, ви починаєте по-справжньому заробляти - з`являються думки про податки з бінарних опціонів.

Чи потрібно платити податки з бінарних опціонів?

Нужно ли платить налоги с бинарных опционов

Скажу відразу, що з цього питання існує деяка юридична подвійність. Тобто нерідко тема податків на бінарних опціонах ставить в безвихідь навіть найдосвідченіших юристів. Власне, я і сам ходив на консультації до різних «правники» і отримував діаметрально протилежні відповіді на дане питання. Чому? Давайте розберемося.

З одного боку, в Податковому кодексі РФ немає ні слова про Форекс або бінарні опціони, а також про те, як саме ці самі податки розраховуються. З іншого ж боку, ще ніхто не відміняв обов`язок платити податки з доходів. Все ж ми всі є податковими резидентами РФ. Якщо ж говорити більш предметно, то в Податковому кодексі РФ є відповідна стаття під номером 229. Так ось, згідно з цією статтею, необхідно декларувати всі невраховані податки за минулий рік. І неважливо, отримані доходи від джерел в РФ або за її межами, як в нашому випадку. І, на хвилиночку, безпосередньо недотримання Податкового кодексу карається 3 роками позбавлення волі ну або великим штрафом.

Звичайно, за фактом, ви завжди можете відповісти податковим інспекторам, що прибуток був отриманий при торгівлі на бінарних опціонах. І, відповідно, ні про які податки мова йти не може, так як юридично підстав для цього немає. І, взагалі-то матимете рацію. Але. Не варто забувати, в якій країні ми живемо. Навіть при відсутності законодавчої бази держава і казна не забудуть про вас і ваш громадянський обов`язок.

Однак справедливості заради варто обмовитися:

  • Мова тут йде про банківські перекази. Електронні системи платежів типу WebMoney слабо врегульовані і практично не моніторяться податковими органами. При переведенні в готівку грошей з електронного рахунку, між іншим, вебмані, ви можете не турбуватися, що податкова прийде за вами. Теж саме стосується і зарубіжних платіжних систем типу Скрілл, вони дані про своїх резидентів і їх операціях видають тільки у виняткових випадках;
  • Також варто уточнити, що мова йде про щомісячні суми понад 1000 $. Так як тільки в такому випадку банк буде зобов`язаний передати дані в податкову про ваших надходженнях на рахунок.

Отже, чи потрібно платити податки з бінарних опціонів, кожен вирішує для себе сам. Всі переваги і недоліки тут пояснювати, думаю, не потрібно. Якщо ви запитаєте моя думка, я вважаю за краще, як то кажуть, заплатити податки і спати спокійно. Так як всі ці стреси, нерви і інші психологічні проблеми, на мій погляд, можуть негативно відбитися на самій торгівлі.

Як платити податки з бінарних опціонів?

Как платить налоги с бинарных опционов

Отже, якщо ви дійшли до другої частини моєї статті, значить, податки ви вирішили платити. Так що тепер давайте розберемося, як це можна зробити. Власне варіантів два:

  • 13% прибутковий податок за ССО,
  • 6% податок через ВП.

Давайте почнемо з першого варіанту. За спрощеною схемою ви платите 13% від прибутку за минулий рік. Податок йде на суму з різниці отриманих і вкладених грошей. Тобто, якщо, скажімо, ви вклали 500 доларів, а вивели 900, то податок йде суму в 400 $. Якщо цей варіант вам підходить, то нагадаю, що згідно все тієї ж 229 статті Податкового кодексу, ви повинні подати декларацію про доходи за минулий рік до 30 квітня наступного року.

Другий варіант - реєстрація приватного підприємця. В такому випадку ви потрапляєте під пільгову систему оподаткування і повинні платити тільки 6 відсотків від отриманого прибутку щомісяця. Декларація по всьому сплаченими податками подається лише раз на рік.

замість висновку

налоги на бинарных опционах

Власне з тим, як платити податки з бінарних опціонів розібралися. Тепер давайте я коротко розкажу, хто вам може допомогти з цими самими податками:

  • По-перше, звернутися до професіонала ніколи не буває зайвим. Якщо у вас є можливість взяти консультацію юриста, то моя вам порада - візьміть. Якщо ваша прибуток дозволяє вам найняти бухгалтера на віддаленому доступі, який раз на місяць буде стежити за вашими доходу-витратами, то буде правильно саме так і вчинити. Якщо є можливість зняти з себе непотрібну головний біль, то краще саме так і зробити;
  • По-друге, більшість банків сьогодні може виступати вашим податківцем. Для цього вам потрібно буде укласти договір на надання послуг. Ну і стежити, щоб Центробанк не відкликав у вашого банку ліцензію. У поточній ситуації це рішення трохи ризиковано;
  • І, по-третє, ви можете довірити процедуру сплати податків своєму брокеру, якщо він надає відповідну послугу. Зазвичай всі брокери бінарних опціонів, які зареєстровані в країнах колишнього СНД, пропонують послуги з оплати податків. Зрозуміло, якщо ми говоримо про великих брокерів, недрібних «підвальних» конторах. Наприклад, податкові послуги надає російський брокер бінарних опціонів Ютрейдер.

Ось власне і все, сподіваюся, допоміг розібратися темою податків на бінарних опціонах. Залишається тільки побажати вам стабільний хороший заробіток, тоді і платити податки буде трохи приємніше.