Структурний price Action: 5 елементів

"toc-5265-1-box">+
 • Особливості курсу
 • Спочатку демо
 • Не ризикуйте
 • 5 структурних елементів
 • Підтримка та опір
 • Лінії тренда
 • Психологічні рівні
 • рівні Фібоначчі
 • Свічки підтвердження
 • 1. Підтримка та опір
 • 2. Лінії тренда
 • 3. Психологічні цифри
 • 4. Рівні Фібоначчі
 • 5. Свічки підтвердження
 • Пінбар
 • Зовнішній бар
 • Збираємо шишки в купу. Приклади угод
 • EURUSD, 4-годинний графік
 • GBPUSD, 1-годинний ТФ: біль а прибуток за мінімальний ризик
 • Управління угодою
 • AUDUSD, денний ТФ. Коли немає тренда
 • Об`єднуючи свічки
 • EURJPY, 4-годинний графік, допоміжні зони п/с
 • USDJPY, 4-годинний ТФ. Працюємо на зниження
 • Фінальні думки

Ми продовжуємо розгляд зі спадщиною американського трейдингу. На заході, взагалі, дуже люблять структурні школи, що й зрозуміло. Вони логічні й прості. "Структура", що складається з декількох елементів, дозволяє комфортно фільтрувати будь-які умови і торгувати будь-які ринки, хоч валютні, хоч крипто. Варіант многокомпонентного трейдингу ми вже вивчали в попередній школі, саме час подивитися на альтернативний підхід до структурної РА.

Особливості курсу

Це не "система" як така, тут не буде стрілок "воно зелене, я тисну кнопочку", оскільки в price action все працює зовсім по-іншому. Завдання PA - прибрати з графіка взагалі все і потім, додаючи елемент за елементом, вибудувати несуперечливу і зрозумілу методику прогнозування і торгівлі. Природно, підсумкова ефективність використання РА повністю залежить від старанності, вкладеного в його практику.

Спочатку демо

Перш ніж лізти в ринок, будь-яка методика перевіряється на демо (підійде і центовий форекс-рахунок). Не варто обманюватися уявною простотою. Хороші школи трейдингу часом дають настільки прозорий і "чистий" погляд на ринок, що здається, "Ухти, я був сліпий, але тепер прозрів! "Нестерпно хочеться все кинути і відразу ж ввалити в нове розуміння грошиків, та побільше, щоб відігратися за минулі прикрощі.

Не треба так робити. Спочатку демо, потім, якщо отримані влаштовують вас результати, переходите на реальний рахунок і працюйте з мінімально можливими вкладеннями, мані-менеджмент в допомогу.

Не ризикуйте

Що таке ризик-менеджмент ви вже знаєте, не треба забувати це або ігнорувати. Ризики треба прорахувати до входу в ринок і ніяк інакше. Завдання трейдера номер 1 - зберегти свій капітал Зауважте - е примножити, що не потроїти і не подесятерити. Для початку, його потрібно просто зберегти. Навіть ця проста задача викликає труднощі у переважної більшості.

Коли ваші гроші на депозиті брокера, це вже не гроші. Вони перетворюються в інструмент. І цим інструментом треба користуватися правильно. Типовий ризик на угоду не повинен, в ідеальних умовах, перевищувати 5%, а ще краще - 1-2% від депозиту. Якщо ж комусь дуже хочеться швидких грошей, просто подаруйте їх сусідам. Хоч якусь добру справу зробите, ніж віддавши їх ринку в особі брокера.

5 структурних елементів

Описана в цьому курсі методика складається з 5 елементів.

Підтримка та опір

Базис і основа, без яких далі не поїдеш. У методиці показаний найпростіший спосіб визначення п/с і використання зон замість ліній.

Лінії тренда

Ще один базис, який нам потрібен для двох речей.

 1. Вхід по ринку, а не проти нього. Торгівля ведеться строго по тренду.
 2. Лінії тренда використовують навіть торгові відділи в банках, тому вони - прекрасний приклад ефект едипу. Іншими словами, інструмент часто працює тому, що його бачать (і часто використовують) самі учасники ринку.

Психологічні рівні

Круглі цифри, про них пам`ятають, але часто забувають. Дуже даремно, бо це найсильніше ефект едипу з усіх. Рівні начебто 1. 4200 або 1.2500 нерідко реагують самі по собі, що й зрозуміло. Адже всім трейдерам світу їх куди простіше запам`ятати, ніж 1.4287 або 1.2536.

Виглядає це дуже просто, проте, це один з важливих ринкових елементів, особливо в структурних системах.

Рівні Фібоначчі

Є трейдери, які чхати на ці рівні хотіли (або у них просто нежить). Однак, дані рівні настільки популярні, що їх значимість не дуже-то відступає фактору попереднього.

Разом з лініями тренда, рівні фіби дозволяють розділити ціну на вельми зрозумілі блоки.

Свічки підтвердження

Нарешті, фінальний елемент price action - свічки. А саме, патерни на їх основі. У цьому курсі показані бари, замість них можна використовувати свічки, результат буде той же самий. В даному випадку ніхто не буде довго і нудно розповідати про інтерпретацію таких патернів, ви і самі повинні бути в курсі. Багато свічки і їх комбінації описані в попередній Школі.

Проте, буде дано просте і зрозуміле опис з чисто практичних міркувань, без довгих і досить нудних словесних пояснень. В цілому, методика заснована строго на візуальних прикладах, так що багато читати не доведеться яке полегшення.

Ну а тепер опис кожного з 5 елементів, які потім ми з`єднаємо в струнку систему.

1. Підтримка та опір

"О, пов я знаю", ну зрозуміло. Основний інструмент з яким, проте, постійно виникають складнощі. Ефективність зрозуміла - ці рівні малює весь ринок, але проблема в тому, що вони досить суб`єктивні.

Тому на п/с потрібно витратити чуйна часу і набратися досвіду. Варто набити руку і часто далі вже ніякі лінії малювати не потрібно, їх буде і так видно.

Ця суб`єктивність деяких напружує, що й зрозуміло. Кожен малює, хто на що здатний. Однак, є, по суті, загальноринковий метод їх визначення, що прибере ці різночитання. Всього-то потрібні області, які очевидні в ціновій динаміці. При цьому малювати їх "ідеально" не потрібно, замість ліній ми скористаємося зонами.

І щоб не триндеть даремно, розглянемо кілька наступних прикладів. Чорний графік для наочності, ну а бари можна поміняти на свічки, кому що подобається.

Починаємо ми з того, що зносимо з графіка все під три чорти. У цьому полягає суть будь-PA-школи: нічого зайвого, захаращують ціну, на графіку бути не повинно. Як бачите, немає навіть вертикальних і горизонтальних ліній, що розділяють цінові рівні і періоди часу.

Просто чистий графік:

Чистий графік без ніхто

Тепер знаходимо зони п/с. Для цього досить виділити зони, на які ціна активно реагувала. Ось так:

Наша зона, де ціна знайшла підтримку і опір, цілком очевидна і тепер її можна виділити:

На графіку вище є й інші такі зони, бачите їх? Вони не особливо ховаються:

Відзначимо ще одні зони п/с

Дві основні зони ми виділили, можна поглянути і на парочку допоміжних:

Допоміжні зони п/с

Наш підсумковий графік виглядає наступним чином:

Як бачимо, все здається простим, особливо на історії. Але на живому графіку доведеться чуйна набити руку, так що постарайтеся і накресліть кілька таких ліній для різних ринків.

2. Лінії тренда

Теж вкрай простий інструмент, в якому всього-то потрібно пам`ятати про дві речі.

 1. Малюйте лінії по найочевиднішим зонам. Зрозуміло, що їх можна намалювати будь-де, але нам потрібно лише найбільш значущі варіанти.
 2. Ідеальних ліній не буває, тому без суб`єктивного погляду тут ніяк. Можна не напружуватися, достатньо вибрати перше, що кидається в очі.

Допоможуть в цьому парочка наступних прикладів.

Як завжди, беремо чистий графік. Якщо зони п/с ви вже намалювали, тимчасово сховайте їх (видаляти не обов`язково) з графіка.

Лінія тренда тут гранично очевидна, сильно думати не доведеться:

В даному випадку, нам попалася сильна і очевидна лінія тренда, з безліччю торкань:

Нерідко на таких прикладах хочеться сказати "еее, ну звичайно, тут вибрали приклад покрасивше; а у мене на графіку чорти-що і взагалі нічого не зрозуміло, плюс екран не мив 2 місяці". Монітор стоїть протерти, а хаотичний ринок виправити. Скажімо, вибрати інший ТФ або, банально, інший ринок.

Ось, до речі, справа веселе. Люди часто витрачають місяці на хаотичні ринки, в той час як прямо на сусідній вкладці бігають очевидні тренди. Навіщо страждати з якимось AUDCAD, де дикобраз валявся, якщо можна вибрати ринки прямі, як стріла? Загалом, не лінуйтеся вивчити доступні у брокера варіанти ринків. Часом буває так, що всі валюти малюють якусь нісенітницю, а тут же поруч акції або індекси видають красиві тренди. Вивчіть доступні варіанти, зробіть з них портфоліо, в кінці-кінців. Загалом, працюємо, чи не лінуємося.

Давайте подивимося ще на кілька прикладів.

Дві лінії тренда відмінно поєднуються на графіку

3. Психологічні цифри

Люди істоти примітивні. Ніхто не збуджується від 83 доларів 15 центів, зате все нерівно дихають на $ 100. Вплив цього найпростішого метакогнітівного спотворення ми постійно бачимо на графіках, самі того не усвідомлюючи.

Взяти, наприклад, графік наступний:

Спершу намалюємо парочку зон п/с (пов ми вміємо, чого там, раз два):

Але як щодо чуйна придивитися до них:

Як бачимо, ми намалювали п/с просто по зонам, а ці зони, ось сюприз-то, найприроднішим чином відзначилися близько круглих рівнів. Нічого дивного, ринок їх обожнює.

4. Рівні Фібоначчі

Якщо хтось пропустив опис цих рівнів і не може вимовити "Фібоначчі", не страшно. Їх все одно інакше як "фібой" не називають. Завдання таких рівнів - визначити зони відкату або свінги, що формуються ціною.

Ще одне досить суб`єктивне, але зовсім нескладне заняття, бо всього лише потрібно вибрати максимальні і мінімальні цінові скупчення. На графіку вони виділені кружечком:

Тепер від нижнього кружечка до верхнього тягнемо сітку Фібоначчі. На всіх платформах для цього є відповідні інструменти. Скажімо, на Tradingview, чия маленька версія на бінгуру називається "живий графік", це називається Fib Retracement

Ну а в терміналі Метатрейдер 4/5 для нашого попереднього графіка, це буде виглядати ось так:

Лінії, відповідно, будуть вказувати на пропорційну ступінь відкату ціни від основної зони. Сама ж пропорція, як ви пам`ятаєте, заснована на легендарних числах Фібоначчі.

Взагалі, є й інші рівні, але нас цікавлять лише головні. Це 38. 2%, 50% і 61,8%. З них найпоказовішим буде, безумовно, рівень 50%. Два інших - допоміжні до цього, основним.

Нас цікавить повернення ціни саме до зони 50% - не прямо до самого рівня, а зоні. Так щоб ціна, плюс-мінус, реагувала на цінову область. Бо точної реакції, як правило, не буде, та она і не потрібно.

У нашому випадку реакція на зону 50% цілком очевидна:

Власне, це все, що нам від Фібоначчі на даному етапі буде потрібно.

5. Свічки підтвердження

І останній елемент - це ціна, яка утворює відповідний ціновий патерн. Ці патерни для нас стануть спусковим гачком, точкою, що дозволяє зачепитися за ринок і знайти хороший вхід.

Мудрувати не будемо, візьмемо два найбільш очевидних - пінбар і зовнішній бар. У обох свічок є бичача і ведмежа версії.

Пінбар

Всі люблять пінбари за їх очевидність (але далеко не всі вміють використовувати, та й часто плутають з іншими свічками). Класичні Піни виглядають зрозуміло як:

Ціна закриття не обов`язково повинна бути прям сильно вище ціни відкриття для бичачого пінбара. І навпаки, ціна закриття не зобов`язана бути сильно нижче ціни відкриття для ведмежого пінбара. Іншими словами, верхні і нижні тіні можуть бути невеликими.

Суть пінбаров зрозуміла, бичачий вказує на те, що ціна впала, але потім набігла сила-силенна покупців і штовхає її назад, натякаючи на бичачі сили, що впливають на ринок. І навпаки, ціна піднялася, потім різко впала, оскільки набігло продавців, а ринок став ведмежим.

Зовнішній бар

Зовнішні бари є двох різновидів, це:

 • BUOB (Bullish Outside Bar) - бичачий зовнішній бар
 • BEOB (Bearish Outside Bar) - ведмежий зовнішній бар.

BUOB це патерн, де у другій свічки верхня і нижня ціни більше, ніж у попередньої. Іншими словами, зовнішній бар "охоплює" внутрішній, своїм ціновим діапазоном.

Виглядає це ось так:

У BEOB структура схожа, але свічки, як бачите, змінюються кольором. Бичача свічка (зелена) полягає в тісні обійми свічки ведмежою. При цьому друга свічка закривається нижче першої, а відкривається вище.

Приклад BEOB:

На скріншотах, справа зрозуміла, приклади ідеальні, що такими будуть не завжди, але це не страшно. У міру набору досвіду просто набивається рука і такі патерни ви будете бачити часто-густо.

Більш того, якщо всі інші елементи нашої системи досить очевидні, то одним з них цілком можна злегка знехтувати, не намагаючись вишукувати прям ідеальні варіанти. Це ми вивчимо на прикладах далі.

Збираємо шишки в купу. Приклади угод

Прийшов час зібрати всі наші 5 елементів в струнку модель і подивитися, що з цього вийде. Як ми пам`ятаємо, в світі нічого ідеального немає. Завжди на ринку буде щось не так або чогось буде не вистачати. Однак, коли ринок аналізується конкретної моделлю, ідеального виконання нам і зовсім не потрібно. Достатньо буде лише поєднання потрібних нам цеглинок, з яких вийде непоганий сарай (а може і будиночок).

Отже, ідеальний варіант на покупку виглядає наступним чином.

 1. Ціна у значимого рівня п/с і розташована над ним.
 2. Ми легко можемо намалювати очевидний висхідний тренд під цим рівнем, йде вдалину.
 3. Рівень п/с знаходиться поруч з психологічними круглими цифрами.
 4. Від очевидних цінових розворотів ми намалювали сітку Фібоначчі. А психологічні рівні, так само як п/с, знаходяться приблизно там же, де і рівень Фібоначчі (бажано 50%).
 5. Ціна відкочується до місця, де розташовані всі наші елементи: п/с, лінія тренда, психологічний рівень, рівень 50%. І на місці відкату формується пінбар або BUOB.

5 елементів, 5 складових. Угода на зниження буде виглядати точно також, тільки рівно навпаки.

Перейдемо до прикладів.

EURUSD, 4-годинний графік

Перший приклад буде з очевидним трендом. Давайте на нього помилуємося:

Відзначаємо очевидні рівні п/с:

Малюємо саму зону підтримки/опору:

Наш вхід поступово вимальовується. Потрібна точка, де буде відкат від цієї зони п/с. Приклад показаний на історії, так що вдаючи, що не бачите, де це дотик відбудеться в наступний раз.

Тепер подивимося, чи є очевидна лінія тренда, що дозволить додатково уточнити вхід. Так, она є:

Фактори складаються в нашу користь. Третій важливий елемент - психологічний номер. Такий є близько зони п/с і він гарний до неможливості: 1. 4500.

Подивимося, чи є відкат близько зони 50%. Так, хоча точно до 50% він не дотягує. Проте, нам це підходить. Нехай ринок відкотить трохи раніше, ніж надмірно - значить висхідний тренд дуже сильний, чудово.

Всі наші пазли склалися в струнку, логічну картину ринку. Залишилося знайти останній, фінальний елемент - свічку (бар) підтвердження.

І тут видно хороша BUOB:

Тепер у нас є три варіанти для входу в угоду:

 1. Купити після підтвердження BUOB, тобто коли свічка закриється.
 2. Купити після пробою верхньої межі BUOB.
 3. Купити коли ціна злегка відкотиться вниз після закриття BUOB.

Тут немає прям суворого правила і ви повинні просто самі вибрати варіант, що подобається найбільше. Принадність описуваної техніки взагалі в тому, що конкретна точка входу не критично важлива. Головне, щоб всі 5 елементів склалися в нашу користь. І вже коли так, шанси на успішну операцію будуть високі апріорі, навіть якщо ви увійшли трохи пізніше або раніше, ніж могли б.

Що стосується стоп-лосс, то тут все просто, розмістіть його під свічкою підтвердження (для входу вгору) або під нею (для шорти - входу вниз). Стоп-лосс в форексі справа обов`язкова, ну а в БО оного і немає, залишиться лише вибрати відповідну експірації.

У форекс-угоді у нас також є вибір, де і як закритися, про що ми поговоримо детальніше в наступному прикладі.

GBPUSD, 1-годинний ТФ: велика прибуток за мінімальний ризик

Це ми всі любимо, грошиків більше, ризиків менше. Хоча класичний західний РА робиться на 4-годинних і денних графіках, на ТФ поменше теж є, чим поживитися. Як приклад розглянемо 1-годинний ТФ, на якому зустрівся ну мало не ідеальний варіант використання нашого структурного методу.

Спершу сам графік:

Визначаємо зони п/с:

Малюємо нашу зону:

Дивимося що тут у нас з лінією тренда:

Як щодо круглих рівнів? Нам підходить 1. 4900 (1.5000 був би взагалі ідеальним, але на жаль, не все коту масниця).

Рівень 50% відкату Фібоначчі в даному випадку майже точно збігається з рівнем підтримки/опору:

4 компонента з 5 в нашу користь. Залишилося пошукати свічку підтвердження, і он вона - відмінний бичачий пінбар.

Все готово для входу в угоду, а стоп-лосс можна поставити під пінбаром.

Управління угодою

А ось тепер поговоримо про управління операцією, що вкрай актуально в форексі. Є маса способів відкрити угоду і не менше - її закрити. Варіантів багато і чудово, що є з чого вибрати. Все залежить лише від того, наскільки вам комфортно c тієї чи іншої стратегії виходу.

Ось ми дві і розглянемо, обидві для прикладу. Але пам`ятайте - стратегії виходу не впливають на саму методику, потрібно просто знайти те, що працює для вас особисто. Методика забезпечить вхід. А вже вихід потім знайдете самостійно, з урахуванням ваших потреб і побажань.

Для першої угоди ми вручну пересунемо стоп-лосс вгору, за ціною. Розміщуватися він буде, відповідно, під кожним відкотом:

Друга стратегія для виходу з угоди - це підтягувати стоп-лосс під мінімум останніх двох свічок. Власне кажучи, можна навіть під три або чотири свічки. Однак, як показала практика, 2 свічки дають найкращі результати.

Виглядає це наступним чином:

Різниця між цими двома підходами цілком очевидна. Втім, це лише один приклад. Нерідко 2-барний вихід дає кращі результати, ніж стопи під відкатами. Потрібно просто випробувати ці варіанти на конкретних ринках і подивитися, що буде краще.

AUDUSD, денний ТФ. Коли немає тренда

Наступний приклад з AUDUSD відрізняється від попередніх. У них був очевидний тренд, а ось зараз нам попався солідний, волатильний боковічок-дідок. Однак 5 елементів нашої методики впораються і з таким ринком.

Як завжди, починаємо з чистого, свіжого графіка:

Визначаємо значущі зони п/с:

Виділяємо отриману зону підтримки і опору:

Що тепер? Річ ясна, лінія тренда. Щоб її намалювати, трохи отмасштабіруем графік:

Тепер психологія, а саме, круглі цифри. Тут у нас прям напрошується 0. <880> 0, що знаходиться безпосередньо в зоні п/с. Відмінно:

Розтягуємо сітку Фібоначчі і подивимося, чи є потрібний нам рівень.. о так, 50% як раз те, що доктор прописав. Проходить майже по середині нашої зони п/с:

Чотири компонента нашої методики дозволили отримати цікавий, стійкий рівень, з якого можна увійти на підвищення ціни.

Залишилася свічка підтвердження. Є бичачий пінбар - але далекий від ідеалу. Власне кажучи, це взагалі не пін, а більше схоже на BUOB. Тут ми сумніваємося, однак, беручи до уваги всі інші фактори, справи складаються позитивно і в нашу користь:

Об`єднуючи свічки

А тепер маленька хитрість, яка допоможе трохи краще зрозуміти настрій ринку. Так ось: бари можна об`єднати, створивши один великий бар. Який може вказати на те, що ми шукаємо. Ні, це не читерство, а як раз дуже ефективна техніка.

Тому ми не дивимося на найнижчий бар, а зробимо невеликий трюк:

Як бачимо, вийшло чудово. Ми об`єднали ці бари і отримали більш ясну картинку - а саме, сильний BUOB, що підтверджує наш вхід.

Саме час входити в угоду. Використовуємо 2-барний перенесення стоп-лосс і вийшов наступний результат:

Як бачимо, співвідношення ризик/прибуток тут було б дуже і дуже хорошим.

Якщо ж переносити стоп на найсильніші відкати, то можна було б вичавити з тренда взагалі по максимуму:

EURJPY, 4-годинний графік, допоміжні зони п/с

В цій угоді упор буде на очевидні зони п/с, навіть з огляду на той факт, що торкань було не так багато.

Беремо наступний графік:

Зон п/с тут зовсім небагато, зате їх добре видно:

Зона цілком зручна і очевидна:

Трошки масштабування. Зона більш ніж робоча:

Чи є лінія тренда? О так:

Психологічні циферки у нас прямо під носом, це 160. 00:

Прийшов час чого? Звичайно рівнів Фібоначчі. На цей раз рівень п/с знаходиться далеко від 50%. Однак, майже ідеально збігається з 38. 2%. Отже, всіляко нам цікавий:

Всі 4 елементи на місці, залишилося знайти свічку підтвердження. В даному випадку шукати довго не довелося, ми бачимо практично ідеальний бичачий пінбар:

Для управління виходом, скористаємося 2-барним перетягуванням стоп-лосс, що дасть результати краще, ніж перетягування за кожним баром:

Це не така проста операція, як може здатися. У ній є цінний урок, який полягає в тому, що прибули треба дати можливість накопичитися. У цій конкретній угоді ціна зробила найпотужніше рух, яке можна було і упустити.

До слова сказати, якщо дозволяти операціях набирати більше пунктів, у вашій загальній статистиці зменшиться число угод прибуткових. Просто тому, що багато угод будуть закриті по стоп-лосс перш ніж з`явиться та, найрозкішніший красуня. Що досягне максимальних прибутків в пунктах і крутого співвідношення ризик/прибуток. Одна така угода легко перекриває безліч збиткових, що були закриті по стопу. Що й зрозуміло, один великий куш з лишком перекриє десятки дрібних втрат.

Ось так угода виглядала б в результаті:

USDJPY, 4-годинний ТФ. Працюємо на зниження

Шорти (вхід на зниження ціни) ми ще не розглядали, ось наостанок і вивчимо. Все те ж саме, як і вхід на підвищення, тільки навпаки.

Як завжди, починаємо з чистого графіка:

Визначаємо зони п/с:

Намалюємо саму зону:

Подивимося, наскільки п/с гармонує з якою-небудь лінією тренда. Відразу ж знайшлася досить підходяща, причому ми отмасштабовані графік, щоб протягнути її подалі назад. Так вийде більш повна картина:

Як щодо круглих рівнів близько нашої п/с? Такий відразу знаходиться - 88. 00.

Малюємо сітку Фібоначчі. Рівень 50% нічим не допомагає, зате чудово відповідає рівень 61. 8%. Не ідеально, але зовсім непогано:

Залишилося знайти бар підтвердження і ось він: непоганий пінбар прям від рівня:

Як і в минулих прикладах, підсумкове рух було вельми прибутковим. Взагалі-то маленький брудненький секретик форекса в тому, що такі сильні рухи часом роблять вам прибуток за цілий місяць, досить лише грамотно розпоряджатися своєю позицією.

Фінальні думки

Ось така ось система з 5 елементів. Проста, витончена, нічого зайвого. У ній все те, за що ми любимо price action. За звільнення від індикаторного рабства і зрозумілі графіки.

У форексі також рулить управління позицією. Часом 1-2 правильних угоди приносить достатньо прибутку за цілий місяць, а при серйозному капіталі - іноді і за цілий рік.

Скажімо, в останній угоді ризик був 25 пунктів, а максимальний набір прибутку - 755 пунктів. Припустимо, ми змогли взяти з них 500 пунктів, а ризик на угоду склав 2%. Отже, однією такою угодою ви наростили свій капітал на 40%. І це при якихось 2% ризику, це чи не краса? Парочка таких угод і при достатньому капіталі можна відпочивати. У БО ж подібні входи дозволяють взагалі особливо не морочити голову з експірації, бо ціна просто бадьоро пре по тренду.

Як завжди, пам`ятайте що price action лише виглядає просто, але реально ефективним його робить практика. Тіло, що прискорено промотає подібну методику і ліниво щось поклацати у себе в терміналі, не отримає нічого. Прибуток приносить ослячу впертість і щоденна робота з ринком, а не швидкість прокрутки і поверхове ознайомлення.

Всім обнімашкі і до нових зустрічей. На черзі нові методики, де ми будемо клац-клац, а грошики кап-кап (або слізки, як пощастить).