Стратегія шелест зірок

strategiya-shelest-zvezd

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про стратегію з красивою назвою «Шелест зірок». Дана торгова методика призначається для використання на чотиригодинному графіку, вона існує вже досить давно, але як і раніше заслуговує на увагу трейдерів. Початкова версія даної стратегії вимагає від трейдерів певного досвіду, а ось модифікована версія, про яку я вам розповім сьогодні, підійде і для новачків.

Стратегія підходить для застосування на наступних валютних парах: австралійський долар / ієна, австралійський долар / долар США, євро / австралійський долар, євро / долар, євро / фунт, євро / ієна, фунт / долар, фунт / ієна, долар / ієна. Що стосується часу торгівлі, то стратегія «Шелест зірок» може використовуватися в будь-який час доби, крім п`ятниці.

Опис стратегії «Шелест Зірок»

Отже, стратегія Шелест зірок передбачає застосування індикатор Awesome Oscillator, який впроваджений в MT4. Алгоритм має тільки єдиним рівнем - нульовим. Для нашої стратегії в даний індикатор потрібно додати ще 2 рівня, розташування яких залежить від використовуваної валютної пари.

 • Для пари фунт / ієна це значення 1.
 • Австралійський долар / долар США - 0,005.
 • Євро / австралійський долар - 0,005.
 • Євро / фунт - 0,0005.
 • Євро / долар - 0,005.
 • Фунт / долар США - 0,005.
 • Австралійський долар / ієна - 0,3.
 • Долар США / ієна - 0,3.
 • Євро / ієна - 0,3.

Рівні розташовуються на значеннях, описаних вище, один раз зі знаком плюс, другий зі знаком мінус. Ми як приклад використовуємо пару фунт / ієна, на якій маємо додаткові рівні 0,005 і -0,005. strategiya-shelest-zvezd

Правила торгівлі по стратегії

Отже, в першу чергу ми звертаємо увагу на перетин нульового рівня. Сигнал надходить в момент перетину індикатора AO нульового рівня. Потім потрібно дочекатися імпульсу ціни - стовпчик індикатора повинен перетнути додатково побудований рівень. У разі якщо гістограма розташовується нижче рівня -0,005, чекаємо появи двох зелених стовпчиків і створюємо ордер на продаж. Якщо ж гістограма знаходиться вище рівня 0,005 і з`явилося 2 бари червоного кольору, створюємо ордер на покупку.

Тобто, суть стратегії така: при появі імпульсу потрібно дочекатися корекції і створити відкладений ордер на який з`явився екстремумі. Додаткові рівні індикатора призначені для відсіювання слабких імпульсів. Відразу ж після появи сигналу, рекомендується здійснити побудова сітки Фібоначчі.

Сітка будується від максимуму до мінімуму за період від перетину гістограми індикатора нульового рівня до виникнення сигнальних барів. Після цього відкладений ордер виставляється трохи нижче локального екстремуму за той же період. У нашому прикладі це ордер Sell Stop. Ордер створюється зі стопом, встановленим на локальному максимумі, з Тейку на фибо-рівні 161,8. У разі якщо ордер так і не спрацює до зворотного перетину індикатором нульового рівня, тоді його потрібно буде видалити. strategiya-shelest-zvezd

додаткові рекомендації

 • Після перетину нульового рівня для відкриття операції використовуємо тільки перший сигнал.
 • Враховуємо закриття ціна після другого бару - відстань до відкладеного ордера. У разі якщо відстань сильно маленьке, чекаємо невеликого відкоту.
 • У разі якщо між рівнями, які використовуються для побудови Фібо-рівнів, виникли великі свічки, дані свічки можна ігнорувати або вести торги на свій розсуд.
 • У разі якщо тейк виходить набагато менше стопа, то такий сигнал доцільніше пропустити. При можливості стоп можна дещо зменшити.
 • Не забувайте також дотримуватися правил мані-менеджменту. Кожен ордер рекомендується відкривати максимальним розміром в 5 відсотків від депозиту.

Приклади відкриття угод

Давайте розглянемо декілька прикладів для входу в ринок. Отже, індикатор АТ перетнув рівень -0,005, після цього з`явилося 2 зелених барів. Відкриваємо відкладений ордер Sell Stop на локальному мінімумі, зі стопом, розташованим на максимумі і з Тейку на рівні 161,8 від фибо-сітки.

strategiya-shelest-zvezd

В даному прикладі ціна кинулася в вигідному для трейдера напрямку, в результаті чого угода закрилася по Тейку.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

strategiya-shelest-zvezd

У другому випадку відкриваємо ордер Buy Stop на локальному максимумі.

strategiya-shelest-zvezd

Ордер не видаляється до зворотного перетину гистограммой АТ нульового рівня.

strategiya-shelest-zvezd

Ордер спрацював, але, на жаль, закрився по Стоп-Лосс.

strategiya-shelest-zvezd

У третьому прикладі ми отримали надмірно короткий тейк-профіт, з цієї причини від відкриття ордера відмовляємося. Можна в цьому випадку дещо зменшити розмір стопа, але в такому випадку ймовірність відкриття успішного ордера істотно знижується.

strategiya-shelest-zvezd

У наступному прикладі ордер не спрацював, тому як тільки відбувається зворотне перетин нульового рівня ордер видаляється.

strategiya-shelest-zvezd

У п`ятому прикладі також відкриваємо ордер Buy Stop на максимумі відразу ж після виникнення 2 червоних барів.

strategiya-shelest-zvezd

Як тільки угода спрацювала, індикатор видав ще 2 сигналу. При бажанні ці сигнали можна застосовувати для доливання вже відкритої угоди, можна також здійснити повторне відкриття угоди, але відразу скажу, що такі сигнали не є достатньо надійними.

strategiya-shelest-zvezd

Отже, на основі всього сказаного раніше не важко зробити висновок, що стратеги «Шелест Зірок» є простою торговою стратегією, яка припаде до душі як досвідченим, так і початківцям трейдерам. Щоб збільшити потенційний прибуток, рекомендується використовувати для пошуку сигналів відразу кілька валютних пар. При цьому не забувайте про правила мані-менеджменту, особливо якщо будете створювати одночасно декілька угод. Від торгівлі в п`ятницю рекомендується відмовитися, так як саме в цей день виходять важливі економічні новини, які можуть викликати різкі скачки ціни.

Для того щоб бути в курсі всіх найефективніших стратегій, радників, індикаторів і багато чого іншого цікавого, підписуйтесь на мій канал.