Стратегія profitunity. особливості

strategiya-profitunity

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про стратегію Profitunity з книги Білла Вільямса «Торговий Хаос». Дана торгова методика призначається для торгівлі на денному графіку. Що стосується відповідних валютних пар, то вони можуть бути будь-якими.

Творець цієї торгової методики народився в кінці 1928 року, а торгівлею він всерйоз зайнявся в 1959 році. В цей час Білл викладав в бізнес-школі, а тактику торгівлі він скопіював у керівника кафедри бухобліку. Протягом 21 року Білл використовував торгівлю в якості додаткового заробітку, але після цього він всерйоз задумався про кар`єру трейдера. На жаль, перші самостійні спроби не увінчалися успіхом. Програвши величезну грошову суму, Білл почав самостійно проводити аналіз ринку і йому вдалося розробити стратегію Profitunity, про яку ви і дізнаєтеся сьогодні.

У своїй книзі Вільямс пише про те, що ринок є дуже простим. За своєю суттю ринок являє сукупна думка всіх учасників ринку. Всі трейдери переслідують на ринку певну мету, використовують для торгів різні часові інтервали, одні в конкетний момент часу прагнуть отримати дохід, а інші здійснюють хеджування ризиків. Всі трейдери мають різними поглядами на ринкову ситуацію, з цієї причини і виникають тренди і скачки.

У разі якщо заховати кнопку відображення тайм-фрейму, то ви навряд чи здогадаєтеся, графік якого тайм-фрейму відкритий. Білл Вільямс прийшов до висновку, що все тайм-фрейми є пов`язаними, спочатку напрямок змінюється на більш коротких тимчасових інтервалах, а потім і на довгих.

енергія ринку

Перед тим як перейти до безпосереднього опису стратегії, варто зробити невеликий вступ щодо теорії. Енергія ринку рухається по шляху найменшого опору. Енергія ринку нагадує рух річки, яка тече по тому шляху, на якому вона зустрічає менше опору. Шлях руху, як правило, визначається невидимою для людського ока структурою. На формування шляху великий вплив робить власне бачення ринку.

Базова структура може бути змінена. Часом на ринку складається враження, що учасники ринку хочуть вичерпати з річок всю оду, щоб змінити напрямок ціни. Причому деякі трейдери не знають, що поміняти протягом річки можна лише перемістивши камінь, який розташовується у її витоку. Іншими словами, власний погляди на ринкову ситуацію можна змінити.

У зв`язку з тим, що Форекс відображає думки всіх учасників, розуміння причини зародження поточного тренда дає деяку перевагу в торговому процесі. Саме з цієї причини Священний Грааль полягає в тому, що спекулянт повинен бажати те, що хоче ринок.

Опис стратегії Profitunity

Стратегія Profitunity може використовуватися в торговому терміналі, так як інструменти Білла вже давно впроваджені майже в усі платформи. Стратегія може бути використана на будь-якому часовому інтервалі, але творець стратегії радить використовувати її на добовому часовому відрізку. Описувана сьогодні торгова методика передбачає застосування відразу трьох інструментів: Алігатора, алгоритму AO і фракталів. Застосовується також патерн ведмежого / бичачого повороту. Всього можливо 3 сигналу для створення позицій, кожен з них автор стратегії називає «мудрецями».

Здійснювати відкриття угод можна за допомогою одного з цих трьох сигналів, але найнадійнішими є відкриття ордерів по паттернам ведмежого / бичачого повороту, а також по інструменту AO. Сигнали на основі фракталів рекомендується застосовувати тільки в якості доливок до вже відкритих позиціях.

індикатор Алігатор

Індикатор Алігатор по своїй суті являє три прості ковзаючі середні, де синя володіє періодом 13 і зрушенням 8. Це крива показує можливе розташування ціни в разі відсутності хаосу.

Червона крива має періодом 8 і зрушенням 5. Ця крива показує рівновагу, але для більш короткого тимчасового інтервалу. У разі якщо ви ведете торги на D1, крива буде відображати те, що відбувається на H4.

Зелена крива має періодом 5 і зрушенням 3. При використанні D1, дана крива буде відображати те, що відбувається на H1 і M30. Всі ці три криві разом утворюють щелепу, губи, зуби і пащу алігатора.

strategiya-profitunity

Інструмент Алігатор є трендовим індикатором. Його рекомендується використовувати в стратегії зі стандартними настройками.

Бар ведмежого / бичачого повороту

Отже, як вже було сказано раніше стратегія передбачає використання барів ведмежого / бичачого повороту. У наш час мало просто купити і утримувати угоду, потрібно також брати до уваги наміри учасників ринку. Трейдеру потрібно виявити найбільш ранній сигнал зміни тренда. Бар бичачого повороту відображає більш низький мінімум по відношенню до минулого бару і закривається вище власної середини. Це свідчить про те, що спочатку вигравали ведмеді, але в підсумку перемогли бики.

strategiya-profitunity

Повністю дзеркальним є бар ведмежого повороту. Цей бар утворює новий максимум, але закривається нижче своєї середини. В даному випадку на ринку спочатку вигравали бики, але потім перемогли ведмеді.

strategiya-profitunity

При цьому дані бари потрібно розміщувати на значній дистанції від кривих Алігатора. Також кут, який утворюється ціновим рівнем, зобов`язаний перевищувати кут, в створенні якого бере участь пащею. Ордер на реалізацію валюти відкривається на кілька пунктів нижче мінімального значення бару, зі стопом, розташованим трохи вище максимуму цього ж бару.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

strategiya-profitunity

Якщо з`явився на ринку бар бичачого повороту угода створюється з точністю до навпаки. Входимо трохи вище максимуму зі стопом, розташованим на мінімумі.

індикатор AO

Інструмент AO є осцилятор, це ще один індикатор, який видає сигнали для створення позицій. Даний інструмент порівнює свідчення п`яти послідовних барів з попередніми 34. Іншими словами даний інструмент показує поточну силу тренда.

Сигналом для відкриття додаткової позиції є момент утворення трьох стовпчиків, що володіють однаковим відтінком. Після утворення третього стовпчика рекомендується створити відкладений ордер трохи нижче мінімуму бару зі стопом, розташованим на пару пунктів вище максимуму бару.

strategiya-profitunity

Творець стратегії Profitunity радить застосовувати сигнали даного індикатора тільки для доливання. Однак якщо поворотний бар відсутня можна увійти і з даного алгоритму, але більш маленьким ордером.

фрактали

Для отримання третього сигналу традиційна торговельна методика передбачає застосування фракталів. Оптимальний висхідний фрактал являє собою п`ять і більше свічок, як він виглядає, відображує на наступній картинці.

strategiya-profitunity

При роботі з висхідними фракталами нам необхідно звертати увагу тільки на максимальні значення барів. Якщо ж ми розглядаємо спадні фрактали, то слід звертати увагу тільки на мінімальні значення барів. Фрактали можуть володіти різними формами, як на розташованій вище зображенні.

Наступну відкладену позицію необхідно встановити на протилежному боці «пасти» алігатора. У момент виникнення фрактала слід створити відкладену позицію на покупку.

При цьому, слід домогтися такого положення справ, щоб в момент виконання, позиція розташовувалася за червоною кривої алігатора. При спрацьовуванні фрактала слід створювати додаткові ордера на наступних фракталах, поки їх не стане п`ять.

Stop-Loss рекомендується встановити поблизу від мінімального значення фрактальної або поруч з мінімальним значенням минулих 3-5 свічок. Важливо пам`ятати, що фрактал може виступати в ролі першого сигналу за умови, якщо сигналів по інструменту AO і розворотного бару не було. Якщо фрактал виступає в ролі першого сигналу, то ордер слід створювати з невеликим лотом.

strategiya-profitunity

Після того як ми окремо розглянули всі три сигналу, ми ознайомимося з особливістю їх застосування:

  1. Перший сигнал формується на досить значною дистанцією від алігатора. Далі нам необхідно дочекатися виникнення бару ведмежого / бичачого розвороту. Трейдер застосовує перший сигнал для відкриття ордера за вигідною ціною з мінімальною ймовірністю виникнення збитків. Особливу увагу слід звертати на наявність крутого нахилу цінового рівня по відношенню до кривої алігатора.
  2. Після відкриття ордера нам слід виявити оптимальне місце для здійснення доливання. Якщо ціновий рівень продовжує рух у вигідну для нас сторону, слід почати підрахунок барів за допомогою інструменту AO. Дочекавшись виникнення послідовності з трьох барів, що володіють одним відтінком (червоний для продажу, а зелений для покупки) виконуємо долівку позиції в повній відповідності з вживаною системою мані-менеджменту.
  3. Дочекавшись моменту, коли спрацює другий сигнал, слід приступити до виявлення оптимального місця для створення третього ордера. Нам необхідно чекати, коли відобразиться на екрані фрактала, який складається з двох барів, що володіють високими мінімальними значеннями і низькими максимальними значеннями. У момент виникнення третього сигналу встановлювати Take-Profit безпосередньо за екстремумів, а Stop-Loss поблизу від найнижчого мінімуму або поруч з найвищим максимумом останніх 3-5 барів.
  4. Далі необхідно стежити за надходженням нових сигналів і створювати нові ордера, поки їх загальна кількість не досягне п`яти.
  5. Якщо закриття позиції по стопу не відбулося, то при виникненні протилежної сигналу нам необхідно зробити вихід або переворот позиції.

закриття ордерів

Як було сказано вище закриття ордерів рекомендується здійснювати в момент виникнення протилежного сигналу. Тобто як тільки на екрані виникне розвороту бар або в вікні індикатор AO з`являться три одноколірних стовпчика ордера потрібно закрити.

Також рекомендується здійснювати переміщення Stop-Loss в міру руху цінового рівня. Стоп слід встановлювати за максимальне / мінімальне значення минулих 3-5 свічок.

висновок

Спочатку стратегія створювалася тільки для проходження за трендом, але потім входи стали набагато більш ранніми, майже на перших ознаках повороту тренда. Творець стратегії пояснює це тим, що в даний час є більш активним і вимагає він агресивного ведення торгів.

Ключове гідність цієї торгової методики полягає в тому, що навіть після закриття декількох позицій по Stop-Loss, отримані збитки трейдер з лишком компенсує прибутком, отриманої від спійманого тренда.

Головна слабка сторона торгової методики полягає в її вході. Але в цьому випадку стратегію можна доповнити іншими інструментами. Можна також враховувати при пошуку місць для відкриття позицій рівні підтримки / опору. Сподіваюся, ця стратегія допоможе вам у збільшенні вашого прибутку на ринку Форекс. Щоб бути в курсі всіх найефективніших стратегій, радників, індикаторів і багато чого іншого цікавого, підписуйтесь на мій канал.