Стратегія на тикових обсягах дозволяє отримувати серйозний прибуток

strategiya-na-tikovyx-obemax

Навчившись використовувати об`ємну кореляцію в торгівлі, ви зможете виявляти активізацію маркет-мейкерів, що допоможе вам передбачити подальший рух ціни. Вхід в ринок маркет-мейкерів часто викликає коливання, зміна балансу між биками і ведмедями, а також формування «пасток» для маленьких спекулянтів на ринку.

Напевно ви вже знаєте, що побачити реальні обсяги на валютному ринку неможливо. Те, що ви бачите після установки індикатора обсягів, є просто тиковим обсягом, який відображає число цінових змін за певний часовий інтервал. При цьому, цей обсяг відображається лише у одного брокера, через якого ви ведете торгівлю.

Реальний обсяг ніде не відображається і багато трейдерів вважають, що тиковий обсяг взагалі не грають ніякої ролі в торгівлі. Справжні обсяги з валютного ринку, на жаль, доступні одиницям, ми сьогодні поговоримо з вами про те, як задіяти тиковий обсяг в торгівлі.

Сьогодні я вам розповім про стратегію, яка передбачає використання тикових обсягів. Тиковий обсяг використовується для аналізу ситуації, що склалася на ринку, а також для визначення підходящих моментів для відкриття ордерів. Якщо на ринку спостерігається різке збільшення ордерів, то це найчастіше означає активізацію маркет-мейкерів, що, як правило, віщує швидку зміну тренда. В основі нашої методики ведення торгів лежить про те, що якщо вчасно виявити вхід великих гравців, то можна створити ордер разом з ними і непогано на цьому заробити.

Опис стратегії на тикових обсягах

Описувана сьогодні стратегія на тикових обсягах передбачає використання двох індикаторів:

 1. Індикатора обсягів.
 2. Інструмент Market Facilitation Index (MFI).

Завантажити ці індикатори ви можете за посиланням, розташованій нижче.

Індикатори встановлюються на графік зі стандартними настройками, зміни потрібно внести тільки в кольорове відображення. strategiya-na-tikovyx-obemax

індикатор обсягів

Стратегія тикових обсягів розроблена відповідно до теорії про те, що тиковий обсяг змінюється одночасно з реальним, тому оцінку ситуації на ринку ми будемо проводити на тикових обсягах. strategiya-na-tikovyx-obemax

 1. Якщо спостерігається збільшення тикового обсягу, а на ринку спостерігається невелика активність при висхідному тренді, тоді очікується продовження висхідного тренда.
 2. Якщо помічено збільшення тикового обсягу, а на ринку фіксується невелика активність при низхідному тренді, тоді очікується продовження спадного тренда.
 3. Якщо обсяги зменшуються, на ринку висхідна тенденція, а до цього була ситуація, описана в першому пункті, тоді можна припустити довгострокову тенденцію.
 4. Якщо обсяги зростають, на ринку висхідний тренд, а до цього була ситуація з першого пункту, тоді можна припустити короткострокову тенденцію, після якої може статися розворот.
 5. На ринку ведмежий тренд, обсяги знижуються, а до цього була ситуація, описана в другому пункті, тоді можна припустити тривалу тенденцію.
 6. Тренд спрямований вниз, обсяги зростають, а до цього була ситуація, описана в другому пункті, тоді мова йде про нетривалої тенденції, після якої очікується поворот.

Індикатор Market Facilitation Index

Довгі стовпчики індикатора Market Facilitation Index говорять про те, що в даний момент на ринку низький опір наявного тренду. Таким чином, якщо на індикаторі обсягів спостерігається різке падіння, а на індикаторі MFI - зростання, то це говорить про стабільність тренда.

Перед розворотом тренда на ринку, як правило, спостерігається різка зміна обсягів в той час як ціна продовжує своє попереднє рух. Зовні це проявляється у вигляді дивергенції між обсягами і ціновим рівнем, або силою продавців і ведмедів і графіком ціни.

В ролі основного алгоритму для оцінки ситуації на ринку застосовується індикатор сили биків і ведмедів. Якщо значення алгоритму зростає, то це сигналізує про те, що на ринку залишилися тільки дрібні учасники ринку. Таке становище на ринку зазвичай складається у свята. Якщо індикатор MFI знижується, а на індикаторі обсягів спостерігається зростання, тоді це говорить про боротьбу биків з ведмедями, після якої, як правило, тренд змінює свій напрямок або відбувається пробій важливих цінових рівнів.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Індикатор MFI для виконання розрахунків застосовує котирування, а також тиковий обсяг і виявляє пануючу тенденцію:

 • Якщо індикатор малює зелені стовпчики, то це говорить про збільшення обсягів, а також динаміці на ринку. Тобто, на ринку зростає число угод, а ціна продовжує свій рух. У такі моменти не варто створювати угоди. Зелений колір гістограми говорить тільки про те, що тренд триває.
 • Якщо індикатор малює коричневі стовпчики, то це говорить про те, що на ринку трейдери закривають свої ордера і не відкривають угоди в іншу сторону. Сила руху ціни знижується разом з тиковими обсягами.
 • Якщо індикатор малює сині стовпчики, тоді мова йде про продовження тренда без зміни обсягів. У такій ситуації на ринку, як правило, присутні тільки дрібні учасники ринку, чиї угоди вибиваються маркет-мейкерами.
 • Якщо індикатор починає малювати рожеві стовпчики, це говорить про те, що тенденція слабшає не дивлячись на зростання обсягів. У цей момент на ринку спостерігається рух ціни в вузькому каналі, після чого може послідувати поворот ціни або продовження попереднього руху.
Важливо: Якщо індикатор MFI горить рожевим кольором, а на графіку ціни з`являються сильні розворотні патерни, такі як «Пінцет», «Пін-Бар» і так далі, і є також дивергенція з МАКД, тоді висока ймовірність, що трапиться розворот ціни.

Правила входу в ринок

Угоди на купівлю рекомендується відкривати при виконанні наступних умов:

 • MFI горить синім кольором і виріс більш ніж на 1/5.
 • Свічка на графіку є бичачої.
 • Стовпчик індикатор обсягів горить червоним кольором.

Поступив сигнал має високий рівень сили в ситуаціях, коли тіло свічки набагато більше, ніж обидві її тіні. Приклад відповідного моменту для відкриття ордера на покупку ви можете побачити на наступному фото.

strategiya-na-tikovyx-obemax

Для відкриття ордерів на продаж потрібне дотримання наступних умов:

 1. Інструмент MFI повинен змінити свій відтінок на синій і зрости більш ніж на 1/4.
 2. Поточна японська свічка повинна бути ведмежою.
 3. Індикатор обсягів повинен горіти червоним кольором.

Поступив сигнал має високий рівень сили в ситуаціях, коли розмір тіла свічки перевищує суму її тіней. Як виглядає відповідний момент для відкриття ордера на продаж, відображує на наступній картинці.

strategiya-na-tikovyx-obemax

Для установки Stop-Loss рекомендується застосовувати формули, відображені на наступній картинці.

strategiya-na-tikovyx-obemax

Розмір Take-Profit повинен в два рази перевищувати значення встановленого стопа.

Як і будь-яка інша методика ведення торгів, заснована на застосуванні кореляції, ця стратегія показує найкращі результати для ведення торгів на великих і середніх відрізках часу.

Сильною стороною цього методу відкриття ордерів є те, що він не навантажує графік великим числом алгоритмів. Завдяки своїй простоті, ця стратегія прекрасно підходить для початківців трейдерів.

Щоб бути в курсі всіх найефективніших стратегій, радників та індикаторів, підписуйтесь на мою розсилку.