Стратегія на пробій. основні правила

strategiya-na-proboj

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про контртрендовую стратегію на пробій, яка передбачає використання деяких елементів трендових стратегій, патернів і індикаторів кореляції. Описувана стратегія на пробій передбачає використання тайм-фреймів від H4. Сьогодні ми будемо використовувати в якості прикладу пару євро / долар.

Опис стратегії на пробій

Стратегія на пробій передбачає використання наступних індикаторів:

  1. Лінію тренда. Даний інструмент потрібен для виявлення тренда на основі попередніх екстремумів, також за допомогою лінії тренду ми будемо виявляти відповідні моменти для відкриття угод, виявляючи при цьому необхідні графічні фігури.
  2. Сітка Фібоначчі. Даний інструмент потрібен нам для відсіювання хибних сигналів, що надходять від попереднього інструмента.

Як ви могли помітити, інструментів мало, тепер прийшла пора поговорити про правила входу і виходу з ринку по даній стратегії. Отже, відкривати угоди на покупку рекомендується при виконанні наступних умов:

  1. На графіку ціни виник новий локальний максимум, який виявився нижчим попереднього максимуму. Через дані дві точки потрібно провести пряму. У напрямку кривої ви зможете помітити наявність на ринку спадного тренда, а побудована лінія виступає в ролі рівня опору.
  2. Після цього потрібно дочекатися моменту, коли ціна проб`є рівень опору від низу до верху. Як тільки це станеться, лінія опору стане лінією підтримки. Як тільки відбудеться пробій, потрібно дочекатися корекції ціни, тобто, повернення ціни до пробитою прямий, а потім, коли ціна спрямується вгору, можна відкривати угоду на покупку. Приклад відкриття угоди на покупку ви можете побачити на наступній картинці.

indikator-multicharts

Для підтвердження сигналу задіємо сітку Фібоначчі. Будується сітка на корекції, від початку корекції до кінцевої точки, від якої стався відскок від лінії підтримки. Потім вже на основі рівнів Фібоначчі очікуємо, коли ціна перетне рівень 100 відсотків і закриється за ним. Як тільки свічка закриється вище цього рівня, створюємо ордер на покупку.

strategiya-na-proboj

Угода відкривається зі стопом, який розміщується на рівні мінімуму корекції (на малюнку це точка 2). Угода створюється зі стопом, який розміщується на рівні 161,8 або 261,8.

Для збільшення доходу, творець стратегії радить здійснювати вхід в ринок відразу двома ордерами однакового обсягу, але з різними розмірами Тейку.

Обидві угоди відкриваються з однаковими стопами, але з різними Тейку, один встановлюється на рівні 161,8 а другий на рівні 261,8. У міру руху ціни поступово пересуваємо стоп, можна використовувати ручний трейлинг стоп.

Відкривати угоди на продаж рекомендується при виконанні наступних умов:

  1. На графіку ціни виник новий локальний мінімум, який виявився вище попереднього мінімуму. Через дані дві точки потрібно провести пряму. У напрямку кривої ви зможете помітити наявність на ринку висхідного тренда, а побудована лінія буде виступати в ролі рівня підтримки.
  2. Після цього потрібно дочекатися моменту, коли ціна проб`є рівень підтримки зверху вниз. Як тільки це станеться, лінія підтримки стане лінією опору. Як тільки відбудеться пробій, потрібно дочекатися корекції ціни, тобто, повернення ціни до пробитою прямий, а потім, коли ціна спрямується вниз, можна відкривати угоду на продаж. Приклад відкриття угоди на продаж ви можете побачити на наступній картинці.

strategiya-na-proboj

Тут ми також задіємо сітку Фібоначчі. Будується сітка на корекції, від початку корекції до кінцевої точки, від якої стався відскок від лінії сопротівлеія. Потім вже на основі рівнів Фібоначчі очікуємо, коли ціна перетне рівень 100 відсотків і закриється за ним. Як тільки свічка закриється нижче цього рівня, створюємо ордер на продаж.

Угоди відкриваються з такими ж стопами і Тейку, як і угоди на покупку.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Сподіваюся, основний принцип торгівлі по даній стратегії став вам зрозумілий.

Доповнити цю стратегію можна ще одним індикатором, який також дозволить відсівати помилкові сигнали. Йдеться про інструмент Multicharts. Даний алгоритм потрібен для аналізу отриманого сигналу на основі показника кореляцій валютних пар.

Завантажити індикатор Multicharts ви можете за посиланням, розташованій нижче.

Встановлюється він як і будь-який інший індикатор. Просто завантажуєте архів, зберігаєте його в каталог даних, після чого перезапускаєте торговельну платформу. Далі переносите індикатор з вікна «Навігатор» на графік.

Опис індикатора Multicharts

Індикатор Multicharts надає трейдеру інформацію про рух інших валютних пар прямо на графіку. Для цього кожна пара відображається в окремому вікні з двома MA з періодами 21 і 38. Дані прямі відмінно підходять для денного графіка, за допомогою даного інструменту ви зможете провести аналіз за критерієм позитивної або негативної кореляції в певній ситуації.

strategiya-na-proboj

До перенесення індикатора на графік пари євро / долар, в його настройках потрібно внести наступні зміни.

strategiya-na-proboj

Нагадаю, що позитивною кореляцією, також як і євро / долар, мають пари євро / ієна, євро / фунт. Таким чином, ці дві пари повинні бути вказані першими, вони потрібні нам для підтвердження отриманого сигналу. Інші 2 графіка повинні володіти негативною кореляцією - це пари долар / канадський долар, долар / франк. Ці пари потрібні також для підтвердження сигналу.

Отже, при використанні даного алгоритму разом з описаною раніше методикою відкриття угод, перед відкриттям угоди необхідно переконатися за допомогою інших пар в тому, що сигнал є достовірним. Припустимо, якщо зростання ціни на графіку євро / долар призводить до зростання пар з позитивною кореляцією, тоді висока ймовірність того, що ціна євро / долар продовжить зростання.

За таким же принципом здійснюються операції з парами, що володіють негативною кореляцією. Тільки в цьому випадку при зростанні цінового рівня однієї пари, котирування другої повинні знижуватися.

Перед тим, як застосовувати розглянуту нами методику створення позицій для ведення торгів на реальні грошові кошти, вам слід потренуватися протягом певного часу на демо-рахунку. Після того, як ви заробите достатньо досвіду і отримаєте всі необхідні навички, ви зможете застосовувати цю методику створення ордерів для отримання доходу.