Спліт (дроблення акції) на прикладі apple (AAPL)

9 червня 2014 вперше майже за десять років корпорація Apple провела процедуру дроблення акцій. Якщо один цінний папір "яблучної" компанії торгувалася по $ 645, 6, то на відкритті торгів після спліта ця сума склала $ 92,5, що ж це означає для пересічного трейдера? У чому сенс спліта? Розглянемо на прикладі яблука.

Apple (AAPL) Оголосили про те що що за кожну акцію якою володіє інвестор в даний час він отримує сім акцій. На тлі цього вартість цінних паперів світового лідера з виробництва гаджетів - компанії Apple стала негайно збільшуватися. Чи було викликано підвищення вартості цінних паперів майбутнім дробленням акцій? Або дроблення стало причиною підвищення їх вартості?

Одним словом ТАК. Обидва відповіді вірні. Вся справа в тому, що в результаті дроблення акцій вони стають більш привабливими для дрібних трейдерів, так як для набору торгової позиції або покупки одного лота (мінімально допустимий розмір торговельної позиції) потрібно менше buying power. При сплите загальна капіталізація компанії не змінюється, наприклад якщо якась компанія коштувала 10 мільйонів доларів, то і після дроблення вона буде коштувати 10 мільйонів доларів. Але при цьому невеликому інвесторові буде простіше скласти свій інвестиційний портфель, не втрачаючи балансу. Погодьтеся, що набагато простіше купити один лот, ніж шукати можливість покупки акцій дробовими лотами.

Наявність запасів акцій для дроблення, безсумнівно, є одним з ознак фінансового благополуччя компанії. Це ще раз нагадує інвесторам про те, що вартість цінних паперів компанії значно зросла, але при цьому керівництво не очікує падіння їх вартості. Однак досить простого оголошення про майбутній дробленні акцій для того щоб акції компанії трохи втратили в ціні.

Зворотне дроблення

Крім спліта існує зворотне дроблення, при якому компанія скорочує кількість розміщених на біржових майданчиках акцій для того щоб збільшити вартість своїх цінних паперів. Зворотне дроблення може застосовуватися в тих випадках, коли компанії необхідно зберегти акції для звернення на позабіржовому ринку цінних паперів.

Переважна більшість трейдерів віддає перевагу відносно недорогим акціях, найчастіше це папери, чия вартість не перевищує 50 доларів за одну акцію. Для таких трейдерів вартість акцій компанії Apple буде залишатися високою. Акції, що знаходяться в ціновому діапазоні до 50 доларів дозволяють трейдерам новачкам торгувати велика кількість активних цінних паперів, при цьому набираючи хороші позиції і не перевищуючи свій buying power. Щодо недорогі паперу легше торгувати з точки зору психології. Інвестору простіше скласти свій портфель з недорогих акцій, так як йому для цього буде потрібно менше капіталу.