Softbank хоче стати найбільшою компанією світу

Сьогодні на ринку обговорюють готовність федерального авіаційного відомства пом'якшити обмеження на використання електроніки в польоті, перемогу Apple в суді над Samsung в Японії, повернення Блекберрі на ринок з новими моделями і плани японського Softbank стати найбільшою компанією світу.
Найважливішою новиною телекомів безперечно є амбіції Softbank. Угода по поглинанню японцями американського Спринту готувалася тривалий час, їм довелося відбивати конкурентів з Dish Networks, і якщо ці плани Softbank викликають скептицизм, то тільки на перший погляд.

Акції Sprint Nextel Corp (S)
З моєї точки зору, Softbank може зайняти місце в першій п'ятірці компаній, хоча на це піде не менше шести років. Треба врахувати, що генеральний директор японської компанії заявив про намір створити найбільшу компанію в світі після покупки Sprint Nextel. Привід до цього дав, перш за все, сам Sprint, який веде переговори щодо угоди поглинання частки Clearwire, якої ще не володіє.
Продовживши конкуренцію з Dish за покупку частки, що залишилася в Clearwire, Спринт на 47% підвищив ціну, яку він готовий запропонувати, до 5 доларів за акцію, що дозволяє оцінити поглинається компанію цілком в 14 млрд доларів.
У свою чергу, Softbank збільшив суму, пропоновану за покупку Спринту, до 21, 6 млрд доларів, що дозволило відбити остаточну пропозицію Діш Нетворкс, що склало 25,5 млрд доларів. У будь-якому випадку, для Софтбанка це буде вигідне придбання, яке протягом трьох років після операції почне економити по два-три мільярди доларів витрат на рік.
Крім Спринту, у японській корпорації є частки в Yahoo Japan, Alibaba Group і Ustream, в середині нульових проведена операція по покупці японського підрозділу Vodafone. Наступною метою Softbank може стати T-Mobile US Inc., 74% якої у Дойче Телеком.
Таким чином, з урахуванням активів Sprint і можливої ​​покупки T-Mobile, японська компанія Softbank може консолідувати телекомунікаційні активи, акції яких користуються особливою популярністю в періоди підвищеної невизначеності, коли на ринку підвищується попит на активи-притулки.