Найпростіші стратегії форекс

Простейшие стратегии Форекс

Простота торгової стратегії - основний фактор, що визначає зручність використання торгового алгоритму в трейдингу. Чим простіше система, тим більше часу вона економить трейдеру і, як показують спостереження досвідчених колег, тим вона ефективніша. Не дивно, що відомі біржові спекулянти заробили свій капітал за допомогою найпростіших стратегій Форекс. Чому вони так популярні? Як вибрати хорошу серед безлічі існуючих? Розберемо приклади простих торгових алгоритмів, які відрізняються універсальністю і підходять для трейдингу на будь-якому ринку.

Проста стратегія Форекс на денних графіках

Стратегія торгівлі на денному таймфрейме не вимагає використання спеціальних інструментів. Торгівля ведеться тільки при наявності відповідних умов, які визначаються візуально. Жоден індикатор не використовується, як і інші допоміжні програми. Система вважається трендової і ґрунтується на твердженні, що після певного односпрямованого руху тенденція має властивість тривати. Розберемо її правила на прикладі.

Сигналом до покупок за денною простої стратегії Форекс є наявність комбінації з трьох свічок поспіль, ціна закриття кожної з яких вище, ніж ціна відкриття попередньої. У момент відкриття четвертої свічки необхідно купувати фінансовий інструмент. Рекомендований брокер - компанія Forex4You.

Що стосується обмеження прибутку і збитків, то стоп-лосс потрібно встановити або за ціною відкриття попередньої свічки, або на рівні 90 пунктів від точки відкриття угоди. Вибирати потрібно найбільший варіант. Закривати прибуток потрібно двома частинами. Першу половину ордера слід закрити після того, як ви зможете отримати прибуток в розмірі 30 пунктів, після чого відразу ж потрібно перевести другу частину угоди в безубиток. Наступну половину ордера можна закривати на рівні 100 пунктів від відкриття. Приклад покупок по торговельній системі показаний на малюнку нижче.

Приклад покупок по торговельній системі

Умови для продажів протилежні. Щоб продати фінансовий актив потрібно дочекатися формування трьох свічок поспіль, де ціна закриття свічки нижче ціни відкриття попередньої. Це стосується кожного елемента в комбінації. Після цього, в момент відкриття четвертої денної свічки, потрібно відкрити ордер на продаж, як показано на прикладі нижче.

Приклад того, як відкрити ордер на продаж

Правила щодо стоп-лосс і тейк-профіту не відрізняються. Як видно з графіків, торгова система добре працює під час тренда. Після трьох свічок, сформованих відповідно до умов стратегії, тенденція тільки посилюється.

Під час торгівлі необхідно приділити увагу ризик-менеджменту. Система не дає частих входів в ринок, зате вони відпрацьовуються в прибуток практично завжди. Не слід вкладати в операції понад 5% від капіталу, щоб не робити трейдинг занадто ризиковим. Для торгівлі по одній з найпростіших стратегій Форекс потрібно вибирати трендові валютні пари. Також можна торгувати металами або волатильними індексами. Не варто використовувати екзотичні інструменти, оскільки система працює на них непередбачувано.

Торгова система із застосуванням Зигзага

Індикатор Зигзаг знаком практично кожному трейдеру. Він входить до складу багатьох складних і простих торгових стратегій Форекс і присутній в найпопулярнішому торговому терміналі МетаТрейдер. Наступна торгова система може бути використана на будь-якому часовому періоді з будь-якого фінансового інструменту. Зазвичай рекомендують торгувати на таймфрейме М15, оскільки він є оптимальним з точки зору співвідношення кількості і якості що надходять сигналів.

Правила торгівлі полягають в наступному. Необхідно дочекатися, коли індикатор Отріс мінімум або максимум і одну-дві свічки після, що послужить підтвердженням розвороту. Система контртрендовая і розрахована на вхід під час зміни тенденції або початку корекції. Після утворення мінімуму зигзага і двох свічок, що йдуть слідом за ним, можна відкрити угоду на покупку валютної пари. Якщо утворюється максимум і дві свічки після нього, фінансовий актив продають. Як це виглядає на практиці, показано на малюнку нижче. Зеленими еліпсами на графіку відзначені моменти входу в операції.

Торгова система із застосуванням Зигзага

Стоп-лосс слід виставляти за межами мінімуму або максимуму зигзага (в залежності від того, в якому напрямку ви входите в ринок). Він же за сумісництвом є і локальним екстремумів фінансового інструменту. Розмір фільтра (величини відступу від мінімуму або максимуму зигзага для постановки стоп-лосс) залежить безпосередньо від обраного таймфрейма. Для М5 досить 2-3 пунктів. На М15 можна брати 7-10.

За правилами стратегії тейк-профіт виставляти немає необхідності. Якщо ціна утворила екстремум у вигляді мінімуму або максимуму зигзага, рух в протилежну сторону повинно тривати. Закривати операцію потрібно в той момент, коли утворюється сигнал на вхід в протилежному напрямку. Це означає, що рух вже вичерпало себе.

Стратегія Форекс «Пробиття пін-бару»

Наступна система розрахована на пробиття разворотной свічковий фігури і продовження тренда після корекції. Це досить проста стратегія Форекс (відео з докладним описом правил ви можете подивитися в кінці статті), торгівля по якій ведеться на денних графіках.

Все, що вам потрібно, це дочекатися освіти пін-бару - свічки з великою тінню в сторону основного (попереднього) руху і маленьким тілом. По максимуму для покупок (в разі утворення Піна з тінню вгору на вершині тренда або невеликої локальної висхідної тенденції) і по мінімуму для продажів (при утворенні Піна на дні тенденції) будується рівень опору (в першому випадку) і підтримки (у другому). Ця лінія служить точкою відліку, пробиття якої виступає сигналом для входу в ринок. Більш докладну інструкцію дивіться у відео нижче.

У Мережі існує чимало торгових систем з одним-двома діями, які необхідно здійснити перед відкриттям угоди. На початку кар'єри трейдера рекомендується почати саме з таких торгових алгоритмів.

//www.youtube.com/watch?v=IsDFzUuVPBQ - відео стратегії

Пам'ятайте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!