Чи варто купувати форекс радники?

Чи варто купувати радники форекс

Привіт, друзі! Мережа переповнена пропозиціями купити «супер-мега-прибутковий» форекс радник. Щодня в нашій групі вконтакте йдуть в бан 50-100 продавців «форекс Грааль", які замість того, щоб насолоджуватися життям від прибутку з чарівного робота, спамлять по соцмережах. Так де ж правда? Як знайти чарівного радника, який буде прибутковим? Чи варто витрачати свої гроші на солодкі обіцянки зазивав?

Без лоха - і життя погана

продавці форекс радників

99,9% форекс роботів, що намагаються вам продати в інтернеті - лютий треш. Так-так, все вірно, ви не помилилися. Це індустрія обману. Красиві картинки, обіцянки мільйонів прибутку всього за 100 $… Як не дивно, довірливі простаки не закінчуються, і тому індустрія продовжує свою роботу.

Навіщо продавати прибутковий радник?

навіщо продавати прибутковий радник

Дуже часто можна зустріти такий аргумент: «Навіщо продавати радник, якщо він приносить гарний прибуток?»

Здається очевидним, що нема чого. Однак… Припустимо радник приносить 3-5% в місяць. Це хороший результат, серйозно. У автора робота є 10000 $, він відкриває рахунок і ставить на нього робота. Скільки він заробить? 300-500 $ в місяць. Знову ж, непогано, але скільки заробить автор експерта, якщо буде продавати його, скажімо по 100 $ за копію? Продавши за місяць всього 10 копій, розробник запрацює вже 1000 $. При цьому, не ризикуючи власним капіталом, якого у нього може і не бути.

А якщо це радник на мартінгейл? Тобто він може втратити депозит в будь-який момент? Тоді мотив продажу, замість застосування на власному рахунку ще більш очевидний.

Є ще категорія «демо-Грааль", тобто радників, які на демо-рахунках показують прибуток, а ось на реальних депозитах немає… Природно, такі програми вигідніше продавати, адже демо-гроші не виведеш з рахунку)

Так що, ми з`ясували, що велика частина радників у продажу - це непотріб, але зрідка бувають і стоять екземпляри. Як їх обчислити?

Як визначити хороший радник?

як вибрати форекс радник

Отже, як же визначити, чи гідний уваги радник?

1. Бектести

Найбільш сумнівна і ненадійна частина оцінки перспективності бота. Їх можна легко підробити. Бували навіть випадки, коли лохотронщики вставляли в робота функцію читання історії, щоб на тестах він показував ідеальні результати, тому що заздалегідь знає куди піде ціна.

Єдина порада, яку тут можна дати - лінія прибутковості на тестах повинна бути досить плавною і тести повинні бути з якістю моделювання 99%.

2. Моніторинг

Моніторинг реального рахунку - невід`ємна частина оцінки торгового бота. Якщо моніторингу немає - сміливо закривайте сторінку. Також варто перевірити, що це моніторинг реального рахунку, а не демо.

На жаль, моніторинг теж можна підробити. Я писав про перевірку справжності моніторингу, проте навіть ці перевірки при бажанні можна обхитрити.

3. Відгуки

На відгуки на сторінці продажу софта природно звертати уваги не варто, - їх пишуть студенти-фрілансери за пару доларів.

Варто звертати увагу на обговорення радників на форумах. Одним з більш-менш адекватних можна назвати ось цей ресурс, присвячений обговоренню комерційних роботів. Але навіть там у користувачів не завжди все в порядку зі сприйняттям реальності)

На нашому форумі є розділ Сови в розшуку, там розміщуються теми з новими радниками, яких ще немає в «безкоштовному» варіанті. Можна використовувати як джерело інформації.

розрахунок окупності

розрахунок окупності форекс радника

Отже, ви вважаєте що торговий робот гідний уваги і збираєтеся його придбати. Але не варто забувати про такий критерій як окупність інвестицій.

Припустимо радник продається за 200 $ і показує середню прибутковість в 5% в місяць на моніторингу реального рахунку. Відповідно, щоб окупити витрати на радник протягом 3 місяців (це рекомендований період з урахуванням мінливості ринку і того, що вам потрібно ще щось заробити крім вартості бота) вам потрібен депозит мінімум в 1350 $. Чи можете ви собі дозволити такий рахунок тільки для торгівлі даними експертом? Якщо так, то значить можна купувати софт. Якщо немає - варто розглянути інші варіанти.

Не все те золото що блищить

не всі форекс радники прибуткові

Отже, які ми можемо зробити висновки? На рекламу чудо-систем в мережі вестися точно не варто. Купувати будь-якої радник за свої кровні ви можете тільки, якщо у вас є досвід в роботі з експертами, розуміння того, що ви робите і ваш передбачуваний депозит дозволить окупити вартість радника.

В цілому, гідні уваги платні роботи, через деякий час стають безкоштовними і з`являються на просторах інтернету. Та й чимало цікавих розробок, автори яких діляться ними безоплатно. Слідкуйте за появою нових оглядів роботів в розділі Радники форекс, а також на нашому форумі.

З повагою, Власов Павло

Фото 30.05.15, 22 12 37