Скудо

Скудо становить грошову одиницю карликової держави-анклаву Мальтійського ордена. Дана грошова одиниця певний час була присутня в обігу на території Папської області.

Кілька слів з історії папського скудо

Монети під назвою скудо активно використовувалися в обігу на території Папської області до середини XIX століття (до 1866 року). Один скудо складався з 100 бойокко. У 1798 році (після встановлення Римської республіки) крім монет в обіг були введені банкноти лицьовій вартістю від 3-х до 1500 скудо. У 1808 році після анексії Францією Папської області карбування скудо була припинена. Уже в 1814 році процес випуску скудо був відновлений. Монети виготовлялися в Анконі під контролем держави.

У 1835 році в межах Папської області активно використовувалися монети гідністю:

  • 1 скудо (карбувалися з срібла);
  • 2 ½, 10 і 5 скудо (проводилися з золота).

У 1866 році монети під назвою скудо замінили лірою. За один скудо платили 5,375 лір.

Мальтійський скудо: коротка історія

Скудо на території Мальтійського ордена почали карбувати на початку XVI століття. На аверсі цієї монети був зображений портрет св. Іоанна Хрестителя, а на зворотному боці - герб Великого магістра і знак Мальтійського ордена (восьмикутний хрест).

У 1798 році скудо перестали карбувати. Це було пов'язано з втратою Мальтійським орденом острова Мальта. У період окупації (французької та британської) монети далі вільно залишалися в обігу. У 1825 році один фунт стерлінгів був прирівняний до 12 скудо. Уже через два роки британські монети були визнані єдиним законним засобом платежу. Тому монети Мальтійського ордена поступово витягали з грошового обігу і остаточно перестали використовуватися в листопаді 1866 року.

Скудо і сучасність

У 1961 році Мальтійський орден відновив виробництво скудо: монети стали карбувати в Римі, в наступному році - в Парижі, а вже з 1963 року - в італійському Ареццо.

Починаючи з 1964 року, монети випускаються номіналом 10, 5, 3, 2 і 1 скудо Монетним двором Мальтійського ордена.