Скальпинг, як стиль торгівлі: Особливості, переваги (Моє бачення)

Скальпування - процес видалення з голови шкіри разом з волоссям, зазвичай з трупів убитих, рідше з живих. Скальп, отриманий таким чином був свого роду трофеєм і доказом перемоги над противником. Скальпування було широко поширене у різних племен і народностей обох Америк, а також в Африці. Правда добродушні європейці, вирізаючи корінне населення Північної Америки також любили це заняття, і навіть зробили з цього цілу бізнес. Скальп знятий з прістреленного червоношкірого коштував грошей, а вже за скальп якогось вождя скочували зовсім щедро! Сьогодні скальпування в тому вигляді, як це було пару сотень років тому заборонено в нашій країні на рівні КК РФ. Що не може не радувати! Зате все більшої популярності набуває скальпування на ринках акцій і ф'ючерсів))) Сотні угод в хвилину відбуваються протягом торгової сесії на будь-якому ліквідному інструменті, хто все це робить? Це скальпера. Скальпери-трейдери, Скальпери-роботи, Скальпери-приводи. Далі розберемося з поняттями.

Дарвіном в області трейдингу себе не вважаю, але все ж спробую класифікувати стилі/види/типи скальпинга, щоб не плутатися. Що ж таке скальпінг? Визначу його, як СТИЛЬ трейдингу, а ось що особливого в цьому стилі, давайте розбиратися. Одне вірно безперечно, скальпер бере не поінти, він бере центи, іноді десятки центів. Скальпер явно відрізняється більшим у порівнянні з класичним дейтрейдер кількістю угод за день, так само як і обсягом проторгувалася акцій. Скальпер є найбільш "стабільним" трейдером, ніж інші категорії (дей, свінг і т. д.). Про психічне самопочуття і стресостійкість питання неоднозначне, люди різні, хтось легко витримує коливання свого "PnL" в межах ± 100 доларів на позицію, хтось ні. Деякі дейтрейдер мене вражають своєю здатністю сидячи в акції чималим пакетом дочекатися відкоту профіту на поінт, набрати ще й висидіти додаткові пару поінтів на позицію!Здавалося б, ось де нерви-то! Але ж ні, спокійні, їм так простіше. Скальпера ж здається безпечніше взяти на трохи більший пакет всього 10% потенційного руху ціни, але зате напевно! А для цього, зрозуміло, потрібно мати хороше чуття і дуже чіткий план дій.

Скальпинг менш творчий стиль торгівлі ніж будь-який інший, тут не розженешся, є стоп, є мета або, якщо мета не досягнута, максимально допустимий відкат від профіту (для скальпера закрити позитивну позицію в мінус - серйозне порушення правил). Але за рахунок цього скальпинг ставати найбільш простим методом отримання прибутку, думати треба менше, роби і не відступай від алгоритму, і це, безумовно, впливає на його загальну доступність, як стилю торгівлі. Однак це не означає, що тут досить однієї книжки і хорошого індикатора))))! Вельми непросто відразу розібратися в інфраструктурі ринку в цілому, особливо американського ринку акцій, з його багаторівневої і різноманітної системою рібейтов і комісійних, і непростим алгоритмом черговості виконання наказів, а також наявністю "прихованої" ліквідності, яка має колосальний вплив на ринок в цілому.

Важливою позитивною, на мій погляд, якістю скальпинга є його застосовність в будь-якій ситуації, тобто знайти момент, в який можна "скальпануть" простіше простого, особливо коли знаєш, що потрібно. Тут тобі сучасні засоби дають цілковиту свободу дій, фільтри продають на кожному сайті по трейдингу, сигнали продають все, кому не лінь, написати свого робота-помічника, маючи доступ до API терміналу може будь-який більш-менш тлумачний програміст, а деякі термінали мають неймовірно багатий асортимент інструментів пошуку потрібних ситуацій/патернів/сигналів, торгуй хоч греблю гати, в усі і не встигнеш! Але і тут на допомогу приходить програмування, пиши алгоритм, отримуй доступ до сервера, врубай машинку і вперед. Не вмієш сам? Є маса скриптових програм. Не підходить, найми програміста або штат програмістів, до речі деякі фонди давно тримають в штаті співробітників тільки математиків і програмістів, ну і одного аналітика, належить так фонду)))))).

Одна з найбільш важливих причин широкого поширення скальпинга, як стилю торгівлі в його фінансової доступності. Для проведення операцій подібного роду потрібен досить скромний торговий капітал. Наприклад ф'ючерс на індекс РТС вимагає всього 10 000 рублів на контракт, це при тому, що досвідчений скальпер за торгову сесію цілком здатний заробити близько 2000 рублів, торгуючи одним лише контрактом і це середній показник. Ф'ючерсний ринок США тут надає ще більш сприятливі умови, деякі інструменти вимагають дуже невеликого капіталу для торгівлі мінімальним лотом, при тому, що один тик (мінімальний рух ціни) вже цілком відчутна сума, серед таких інструментів ф'ючерс на індекс SNP500 (E-mini), ф'ючерс на нафту марки Light Sweet і ін. Але навіть при таких високих маржинальних ставках грамотний ризик-менеджмент дозволяє заробляти непогані гроші. Тільки скальпинг дозволяє подвоювати або вчиняти початковий торговий капітал в рази, але це за умови його невеликого розміру. І конкурс ЛЧІ яскраве тому доказ.

Ще однією позитивною стороною для новачків, які вирішили почати свою кар'єру трейдера зі скальпинга, є той факт, що скальпинг дає можливість миттєвого занурення в "середовище", практика починається відразу, учень дуже швидко набирає значимий скилл, дуже швидко долаючи страх здійснення угод, що притаманне іншим категоріям початківців трейдерів.
Пора підсумувати все вищесказане і перерахувати основні переваги скальпинга:

  • Можливість почати заробляти, маючи невеликий стартовий капітал, а малі ризики роблять сам процес скальпинга найбільш стабільним і прогнозованим
  • Менш творчий підхід, більше механічних дій, що дозволяє значно краще систематизувати свою стратегію торгівлі, а можливо навіть алгоритмизировать її
  • Невеликі відмінності ринків в цілому дозволяють знайти застосування своїм скальперскім навичкам в будь-яких умовах, де є ліквідність, а сучасні комп'ютерні і комунікаційні системи роблять пошук торгових можливостей доступним і легким
  • Перехід від скальпинга до інших, більш довгостроковим торговим стилям, це найбільш легкий і "природний" процес, так як є методом розвитку від простого до складного

Далі буде))))