Продаж опціонів за методом fUDOM (фундаментальний аналіз в поєднанні зі збитковими опціонами)

Продажі опціонів дають високий відсоток успішних угод. Але ті деякі, які будуть збитковими, можуть дорого вам обійтися. Описуваний метод дозволяє схилити шанси на вашу користь і ефективно управляти ризиками

Найбільш надійним підходом до продажу опціонів є метод FUDOM (Англ. Абревіатура - фундаментальний аналіз в поєднанні зі збитковими (out-of-money) опціонами - прим. Пер ). Багато в чому він, безумовно, може служити найбільш ефективним і найбільш прибутковим доповненням до вашої стратегії продажу опціонів. Він дозволяє не тільки відкривати опціони з високою ймовірністю втрати цінності при закінченні, але і робити це так, щоб можна було спокійно спати по ночах.

FUDOM віддає перевагу фундаментальним факторам базового ринку перед іншими факторами. Суть його полягає в продажу опціонів, що знаходяться в глибокому збитку, з урахуванням оцінки фундаментальних факторів.

Наприклад, інвестор налаштований по-ведмежому по відношенню до пшениці, грунтуючись на даних про рекордний урожай і, отже, надлишковій пропозиції. Тому він може, ще до збору врожаю, продати знаходиться в глибокому збитку опціон Call. Ринок може зробити істотний рух проти своїх основних фундаментальних показників, і ця угода інвестора виявиться збитковою. Хоча такий сценарій можливий, але він набагато менш вірогідний.

FUDOM передбачає відбір опціонів, які з високою ймовірністю залишаться збитковими і завершаться втратою вартості, а також терпляче очікування протягом декількох місяців, поки це станеться.

"Проти шерсті"

Ті деякі фахівці, які приділяють увагу продажу опціонів, фокусуються на волатильності, Моментум і продажу опціонів з короткою тимчасової цінністю, найчастіше - від 30 до 45 днів і менше. Основна причина цього така: оскільки найбільш швидке тимчасове знецінення відбувається в останні 30 днів перед закінченням, то має сенс продавати опціони з найбільш високою ймовірністю протягом, або безпосередньо напередодні, цього періоду. Однак, люди мають певний досвід торгівлі опціонами можуть сказати, що це не так. Метод FUDOM пропонує якраз протилежний підхід.

Наприклад, давайте повернемося до кінця квітня 2014 року. Інвестор (назвемо його "Джон") звертає погляд на ринок кави, тому що його програмне забезпечення виявило сплеск волатильності, що створює хороші умови для продажу волатильності.

Дотримуючись того, що він читав в підручниках, Джон продає волатильність шляхом продажу опціону Put і опціону Call. Оскільки чергові опціони пропонуються в липні, він продає липневі опціони на каву, які закінчуються на початку червня, тобто у нього є близько 45 днів до терміну закінчення опціону.

У той час, як кава торгується в районі 2 $ за фунт, він продає липневий Call 2. 15 з премією 500 $ і липневий Put 1.80 також з премією 500 $. Щоб отримати цю премію, враховуючи, що до закінчення опціону залишилося 45 днів, він повинен продати на рівні всього 15 і 20 центів, відповідно, від рівня прибутковості. Все правильно. У підручниках Джон читав, що так можна заробляти на продажу опціонів. Потрібно продавати волатильність. Потрібно продавати коротку тимчасову цінність.Він так і робить (див. Графік "Наслідуючи традиції").

Наслідуючи традиції

Коли до закінчення опціону залишається 45 днів, і при ціні кави 2 $, потрібно продавати Call 2. 15 і Put 1.80, щоб заробити достатню премію в цій угоді

Проблема при продажу таких "близьких до рівня прибутковості" опціонів полягає в тому, що будь-яка найменша шорсткість на ринку може дуже швидко зробити опціони Джона прибутковими. Це не те, чого очікує продавець опціонів. Приклад на графіку "Розворот ринку" проілюстровано, що часто трапляється з тими, хто використовує такий "книжковий" підхід.

Розворот ринку

Рожеві області вище і нижче цін страйк - це зони, де опціони стають прибутковими і приносять трейдеру збиток в цій угоді

Хоча до закінчення опціонів Джона залишається всього 45 днів, він повинен продавати їх досить близько до зони прибутковості, щоб отримати достатню премію. Відразу ж після продажу Джоном опціонів, на ринку відбувається ралі, яке робить його Call прибутковим і, найімовірніше, змушує його вийти з угоди зі збитками. Потім ринок відразу ж розгортається, роблячи його опціон Put прибутковим до терміну закінчення і, швидше за все, також активуючи стоповий ордер, який приносить збиток і з цього боку.

Хоча це тільки гіпотетичний приклад, він демонструє небезпеку і потенційну пастку використання "книжкових" знань про продаж опціонів для заробляння премій на товарних ринках.

Метод FUDOM

Тепер давайте до того ж ринку застосуємо метод FUDOM. Знову спробуємо зробити інвестицію в квітні 2014 року, але замість розглянутої логіки з продажем 30-45-денних опціонів, скористаємося методом FUDOM.

Коли ціна на каву знаходиться в ралі, досліджуємо, які фундаментальні фактори за цим стоять. Схоже, що ціна зростає в зв'язку зі стурбованістю вологою погодою в Бразилії в період збору врожаю кави. Спекулянти спостерігають за зведеннями погоди і нервують. Але дані Міністерства сільського господарства США, а також ваші особисті контакти в Бразилії, свідчать, що істотного впливу на врожай погодні умови поки не надають. Крім того, відомо, що осінь в Бразилії, як правило, волога, але це триває лише декількох тижнів. До того ж, урожай хороший не тільки в цьому році, але і в наступному році урожай може виявитися рекордним. Відчуваючи, що стурбованість на ринку незабаром може пройти, і ціна буде випробовувати вже вплив прогнозу великого врожаю наступного року, ви припускаєте, що, скоріше за все, ціна піде вниз. Тому ви вирішуєте продати Call, не чіпаючи Put. Таким чином, ми задіяли фундаментальну частину методу FUDOM. Фундаментальні фактори можуть підказати, яку сторону ринку слід продавати, а яку - не чіпати.

Друга частина методу FUDOM - це "глибока збитковість". Замість того, щоб продавати липневі 45-денні опціони Call, ви повинні дати собі шанс заробити, навіть якщо час вибрано неправильно. Якщо цей ринок як і раніше має потенціал для зростання, потрібно мати можливість заробити на тому, що, на вашу думку, буде лише тимчасовим зниженням.

Ціна не завжди швидко відпрацьовує фундаментальні фактори, які більше нагадують вантаж, який, в кінцевому рахунку, тягне ринок в ту чи іншу сторону. Але інші сили тимчасово можуть змінювати напрямок руху.

Саме тут проявляється перевага методу FUDOM, який дає вам можливість скористатися наявністю на ринку фундаментальної схильності, навіть якщо цей ринок до певної міри йде проти вас в короткостроковій перспективі.

Вирішивши скористатися FUDOM, ви пропускаєте липневі опціони, переходячи до вересневих. Таке просування в часі дозволяє вам продавати опціони, які ще глибше знаходяться в зоні збитковості. Таким чином, замість продажу липневого Call 2. 15, ви продаєте вересневий Call 2.60. Тепер ринку потрібно пройти додаткові 30%, щоб зробити ваші опціони прибутковими (див. Рис. "Довгострокова гра").

Довгострокова гра

Ця позиція принесе вам збиток, тільки якщо ціна кави перевищить 2. 60

Оскільки вам доводиться продавати 105 днів тимчасової цінності, то це може відвести ваш опціон глибоко в збиток, далеко за межі тієї бійки, в яку було втягнуто наш "книжковий" трейдер.

Підіб'ємо підсумок:

- Фундаментальні фактори підказали вам, що потрібно продавати Call, а не Put, що дозволяє уникнути збитку на стороні Put.

- Продаж Call, що знаходяться глибоко в збитку, дозволила вам виявитися значно вище короткострокового цінового ралі, яке вибило стоп опціону Call Джона.

- З огляду на різке зниження ринку протягом червня та липня, ви могли б відкупити свій опціон приблизно з повною прибутком задовго до його закінчення. Знову ж таки, завдяки фундаментальним факторам.

Чи підходить FUDOM вам?

Якщо вам подобається торгувати опціони всередині дня, ви жадайте дій і любите щодня отримувати гострі відчуття, то FUDOM, швидше за все, не для вас. Якщо ви - серйозний інвестор, що вважає за краще більш пасивний підхід з підвищеною ймовірністю, то FUDOM відповідає вашому стилю.

FUDOM може дати інвестору ряд істотних переваг:

  1. Ця стратегія спеціально створена для товарних ринків, де знання фундаментальних факторів попиту і пропозиції має першорядне значення. FUDOM дозволяє вам використовувати свої фундаментальні знання без необхідності ідеально вибирати момент входу, на чому обпікаються багато трейдерів товарних ринків.
  2. Даний метод дозволяє заробляти, навіть якщо ваш фундаментальний діагноз не зовсім точний. Це дуже щадна стратегія.
  3. Коли ви використовуєте FUDOM, ринок може робити найрізноманітніші речі, все ж даючи вам заробити. Є тільки одна річ, яку він може зробити, щоб ви втратили гроші.

FUDOM, як і будь-який інший метод інвестування, не ідеальний і не позбавлений ризиків. Осідання припускають необхідність довше чекати, поки ваш опціон буде знецінюватися. Деякі небезпідставно заперечують, що при цьому у ринку з'являється додатковий час, щоб піти проти вас. Це правда. Але точне фундаментальне прогнозування може знизити такі ризики.

Ще один недолік пов'язаний з тим, що раптовий сплеск волатильності може викинути вас з позиції задовго до того, як вона стане прибутковою. Це так, але краще вийти з стопу зі збиткового опціону, ніж дати опціону стати прибутковим, що призведе до швидкого накопичення збитків.

Продаж опціонів - це стратегія, яка дає відносно невеликі, стабільно прибуткові угоди і великі ризики, коли відбувається сплеск волатильності. FUDOM додає в цю комбінацію елемент вартісного інвестування. Хороший фундаментальний аналіз дозволяє знаходити підвищений співвідношення премії до фундаментальних факторів, що дає вам перевагу в шансах. Але надійність становить не 100%, звичайно. При використанні цього методу все одно можуть траплятися збиткові угоди. Потрібно звикнути до цих ризиків, перш ніж приступати до реальної торгівлі.

З урахуванням вищесказаного, жоден інший метод не дає такого оптимального балансу високу ймовірність, низького психологічного тиску і потенціалу віддачі, як FUDOM.