Індикатор roc - один з найнадійніших осциляторів

roc

Індикатор ROC (Rate of Change) являє собою осцилятор швидкості корекції ціни в порівнянні з попередньою ціною на певному періоді. Повна назва даного індикатора перекладається дослівно на російську як «швидкість зміни». Головне його завдання полягає у виявленні різниці між поточною ціною і попередньої за певний проміжок часу.

Ви можете ознайомитися і з іншими корисними індикаторами тут і тут.

Принцип роботи індикатора ROC

Індикатор Roc працює на основі наступної формули:

ROC = (S / Sn) x 100%,

Де S - поточна ціна, а Sn - попередня.

Для того щоб лінія індикатора була згладженої, її вирішили висловити в процентному співвідношенні.

indikator-roc

Індикатор Rate of Change - це дуже простий, але дуже ефективний інструмент для проведення аналізу. У разі якщо вартість зростає, то лінія індикатора прямує вгору, а якщо падає, то лінія індикатора спрямовується вниз.

Завантажити індикатор Rate of Change ви можете за посиланням, розміщеної нижче.

Установка і настройка індикатора

Установка Rate of Change здійснюється також, як і будь-якого іншого індикатора. Зберігаєте файли в каталог даних вашої торгової платформи і перезапускаєте її. Потім вибираєте підходящу валютну пару, тайм-фрейм і переносите індикатор з вікна «Навігатор» на відкритий графік.

Якщо ви все зробите правильно, перед вами з`явиться таке ж вікно, як на картинці, розміщеної нижче.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

rate-of-change

Рекомендую вам зайти у вкладку «Рівні», натиснути на «Додати», потім вибрати колір нульового рівня і натиснути на ОК. Більше нічого змінювати в стандартних настройках я вам не раджу, так як може порушитися ефективність індикатора.

Індикатор Rate of Change відноситься до категорії випереджальних індикаторів, так як його значення формуються швидше, ніж ціна закінчує формування своїх вершин.

Отже, яку інформацію видає нам цей індикатор? Якщо лінія індикатора знаходиться нижче нульового рівня і спрямовується вниз, то це означає, що на ринку посилюється ведмежа тенденція, якщо лінія в плюсовій зоні і спрямована вгору, то на ринку стабільна висхідна тенденція. Якщо ж індикатор знаходиться біля нульової позначки, то це говорить про те, що швидкість руху ціни знизилася і можлива корекція ціни.

Як можна використовувати індикатор Rate of Change в торгівлі

Пропоную вашій увазі кілька способів застосування індикатора Rate of Change.

 1. Спосіб. Тут торгівля ведеться на основі дивергенції і перетинів лінією індикатора нульового рівня. indikator-rate-of-change На малюнку, представленому вище, ви можете побачити бичачу дивергенцію, яка є передвісником швидкої зміни тренда. roc

  На малюнку, представленому вище, ви можете побачити приклад ведмежою дивергенції, яка також є передвісником швидкої зміни тренда. Під час появи дивергенції на ринку, рекомендується відмовитися від відкриття нових ордерів і закрити вже відкриті, якщо в цьому є необхідність.

  roc

  Ордери на покупку рекомендується відкривати після того як лінія індикатора перетне нульовий рівень знизу верх, а на графіку закриється перша після цього свічка. Угоди на продаж рекомендується створювати тоді, коли лінія індикатора перетне нульовий рівень зверху вниз.

  На жаль, далеко не всі сигнали індикатора можна використовувати для входу в ринок, так як він видає велику кількість помилкових, відсівати які рекомендується за допомогою додаткових індикаторів.

 2. Спосіб. Пропоную вашій увазі інший спосіб застосування даного індикатора. Тут потрібно враховувати поведінку лінії індикатора по відношенню до нульового рівня. У разі якщо лінія індикатора знаходиться біля нульового рівня, то створювати угоди не рекомендується. Як тільки лінія підніметься максимально вгору, то в цей час потрібно відкрити угоду на продаж, а якщо максимально вниз - то на покупку. roc Як ви могли помітити, на малюнку, представленому вище, для торгівлі використовуються тільки сильні відхилення лінії індикатора від нульового рівня. Згодом вам стане простіше бачити, які сигнали використовувати, а які ні.

  Щоб вам було простіше, можете вже в вікні індикатора побудувати ще 2 рівня: 1 по максимумах лінії, інший - по мінімумам, головне, щоб лінія індикатора рідко стосувалася цих рівнів.

  roc

  Отже, як тільки лінія індикатора перетне верхній новий рівень, необхідно підготуватися до відкриття угоди на продаж, а якщо нижній - на покупку. А ось сам вхід в ринок необхідно здійснювати тоді, коли лінія індикатора розгорнеться і пройде певну відстань від рівня.

 3. Спосіб. І ще один спосіб використання даного індикатора - побудова графічних ліній. У вікні індикатора будуємо пряму по 2 локальним максимумів або мінімумів, після чого чекаємо, коли лінія індикатора перетне пряму. Як тільки це відбудеться, входимо в ринок. У разі якщо лінія індикатора перетне пряму знизу верх, створюємо угоду на покупку, а якщо зверху вниз - на продаж. roc

На мій погляд, третій спосіб застосування даного індикатора найвдаліший, а ось який з них використовувати вам, залежить тільки від вас.

Недоліки та гідності індикатора Rate of Change

Згідно з твердженнями досвідчених трейдерів, основними перевагами цього інструменту є:

 1. Можливість досить точно передбачити зміни цінового рівня. Ця особливість дуже корисна в процесі використання контртрендових і трендових стратегій.
 2. Цей інструмент в стані оперативно визначати дивергенцію.
 3. Даний інструмент відображає точки повороту цінового рівня, що дає можливість вибирати відповідний момент для створення ордерів.

Єдиний серйозний мінус цього інструменту полягає в його надмірної гнучкості. Робочий алгоритм цього індикатора враховує значення ціни закриття два рази, з цієї причини виникає серйозна ймовірність того, що індикатор повторно перетне свої рівні. Дана особливість істотно ускладнює процес аналізу ситуації на ринку.

Індикатор Rate of Change підходить як для досвідчених, так і для початківців трейдерів. Перед тим, як використовувати цей інструмент для ведення торгів, обов`язково протестуйте його на демо-рахунку.