Надійна стратегія moving average

strategii-moving-average

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про стратегії Moving Average. Дані торгові методики користуються серед трейдерів великою популярністю завдяки високій ефективності. Справа в тому, що прості ковзаючі середні відображають середнє значення ціни за певний відрізок часу, що дозволяє виявити точку ринкового балансу. Дані інструменти були виявлені багато років тому, раніше вони використовувалися для оцінки поточної обстановки на звичайних ринках, наприклад, при аналізі динаміки продовольчих цін.

Деякий час по тому прості ковзаючі середні стали використовуватися і на фінансових ринках. Так відомий на весь світ трейдер Олександр Елдер розробляв торгові методики саме на Moving Average, так як ковзаючі середні відображають точку рівноваги, де задовольняються інтереси биків і ведмедів.

Стратегія Moving Average

Найпростіша стратегія Moving Average заснована на теорії про те, що якщо середня ціна виступає в ролі кривої рівноваги, тоді повернення ціни до простої ковзної середньої говорить про те, що колишня сила ослабла і можливо набирає нові сили для продовження бою або ж на ринку почне лідирувати протилежна сила. Терміни «капітуляція» і «наступ» є умовними, вони просто добре описують поведінку биків і ведмедів.

У торгівлі цю закономірність можна використовувати наступним чином:

  1. Відкриваючи угоди при пробитті ціною простий ковзної середньої.
  2. Відкриваючи угоди при відскоку ціни від простої ковзної середньої.

strategija-moving-average

Дана торгова методика добре працює тільки на довгих тайм-фреймах, так як на більш коротких тимчасових інтервалах велика кількість шуму. Пробій і відбій визначається також в залежності від типу свічок, якщо ціна пробиває ковзаючу середню тільки своєю тінню, то, швидше за все, це буде відбій. Якщо ж свічка повністю закривається з іншого боку простий ковзної середньої, тоді можна говорити про пробої.

Для торгівлі на основі Moving Average, потрібно також правильно вибрати її налаштування, в залежності від використовуваного тимчасового інтервалу. Так, наприклад, для тайм-фреймів від H4 прекрасно підходить 200-периодная змінна середня. Для довгострокової торгівлі прекрасно підходить 200 денна змінна середня, більш докладно про яку ви може дізнатися тут.

Стратегія Moving Average передбачає відкриття угод зі стопами, встановленими біля попередніх екстремумів. Можна також дещо скоротити розмір стопа, враховуючи волатильність використовуваної валютної пари.

Можна в якості помічника використовувати індикатор ATR, який допоможе вам виявити волатильність поточної валютної пари. На наступній картинці ви можете побачити, що індикатор ATR дорівнює 100, відповідно і стоп-лосс повинен дорівнювати 100.

strategii-moving-average

Описувана стратегія Moving Average не припускав відкриття ордерів з фіксованим значенням Тейк. Закриття ордерів рекомендується здійснювати під час вступу зворотного сигналу або за допомогою трейлинг-стопа.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

strategii-moving-average

Дана торгова методика відрізняється простотою в застосуванні, так що раджу придивитися до неї всім новачкам на ринку Форекс. Серед мінусів даної стратегії варто відзначити невелику кількість сигналів і невисоку надійність.

Стратегія на основі двох Moving Average

Більш надійною є стратегія з двома Moving Average, яка передбачає застосування відразу двох ковзних середніх. Багато трейдерів критикують стратегії Moving Average, обґрунтовуючи це тим, що вони видають сигнали з великим запізненням, так як вони слідують за ціною. Часто ці недоліки відносяться до використання простих ковзних середніх в короткостроковій і середньостроковій торгівлі, в довгостроковій торгівлі дані мінуси не так відчутні.

Отже, друга стратегія Moving Average передбачає використання двох експоненційних ковзних середніх з періодами 5 і 20 на денному тайм-фреймі.

strategii-moving-average

Червоним кольором виділена експоненціальна змінна середня з періодом 20 (більш повільна) і синім - з періодом 5 (більш швидка). Угоди на купівлю рекомендується здійснювати при перетині синьою кривою червоною від низу до верху. Угоди на продаж відкриваються при перетині синьою кривою червоною зверху вниз.

strategii-moving-average

У даної торгової методикою 20-ти периодная змінна відображає середню вартість за місяць, а 5-ти периодная за тиждень. Якщо криві перетинаються, це говорить про те, що тренди на місячному і тижневому інтервалах відрізняються. Саме з цієї причини, до речі, і відбувається невелике запізнення в сигналах, так як тренди не можуть змінитися в одну мить.

Багато трейдерів звинувачують ковзаючі середні в тому, що вони перемальовували свої показання, насправді, такого немає. Свої показання крива може змінювати тільки протягом закриття свічки. Тому сигнали рекомендується розглядати тільки після закриття свічки на графіку. Для того щоб не чекати закриття поточної свічки, можна вказати в налаштуваннях побудова ковзної середньої за ціною відкриття, тоді точно ніякої перемальовування не буде.

Я вам описала тільки 2 стратегії Moving Average, які заслуговують на увагу. На сьогоднішній день існує ще маса стратегій на основі Moving Average, які видають непогані результати і приносять стабільно прибуток.

При виборі ефективної стратегії Moving Average пам`ятайте наступні правила:

  • Періоди ковзають середніх повинні володіти реальним періодом (денним, тижневим або місячним).
  • Формули розрахунку Moving Average доожни бути простими і зрозумілими, бажано використовувати просту або експонентну ковзаючу середню.
  • Не рекомендується вести торги на основі чотирьох і більше змінних середніх. Такі торгові методики найкраще спростити перед застосуванням.

Стратегії Moving Average відрізняються простотою в застосуванні і в умілих руках здатні приносити непоганий дохід. Для того щоб бути в курсі всіх найефективніших стратегій, радників, індикаторів і багато чого іншого цікавого, підписуйтесь на мою розсилку. Бажаю всім удачі і хороших прибутки!