Рібейтов на форекс: чи впливає він на прибуткову торгівлю?

рібейтов (Rebate - знижка, поступка) на Форекс - повернення частини спреда трейдеру або партнеру брокера, сплаченої за кожною операцією. Незважаючи на різницю темпераментів, характерів, досвіду і рівня знань, кінцеві цілі всіх форекс трейдерів сходяться - максимально збільшити прибуток від угод і знизити свої торгові витрати. І якщо розмір доходу залежить, в першу чергу, від самого трейдера, то розмір торговельних витрат стає одним з основних критеріїв при виборі брокера. При цьому одні компанії йдуть по шляху прямого зниження спредів і комісій, а інші пропонують клієнтам рібейтов. В цьому випадку трейдеру повертають певний відсоток від спреду назад, незалежно від результату його торгівлі.

Таким чином, трейдер отримує ще більше прибутку від позитивних угод і хоча б частково компенсує збиткові, а брокер збільшує загальний торговельний оборот. Класичний приклад взаємовигідної ситуації? Безумовно. Але чому ж у такому разі не всі брокери пропонують рібейтов, і чому цей сервіс може перетворитися з вигідної можливості в джерело небезпеки для трейдера? Спробуємо розібратися в цьому в нашій сьогоднішній статті.

Чим рібейтов вигідний для форекс брокера?

Наявність рібейтов може стати додатковим фактором для залучення клієнтів в компанію, а організувати нарахування частини спреда назад на торгівельні рахунки клієнтів не так вже й складно з технічної точки зору.Однак це, в будь-якому випадку, вносить додаткову плутанину в розрахунки клієнта і компанії. Так, наприклад, в разі скасування деяких угод необхідно також робити перерахунок повернутої частини спреда.

Звичайно, відсоток скасованих угод не такий великий, і цей фактор можна було б не брати в розрахунок, але не варто забувати, що саме спреди і комісії є, якщо не єдиним, то, безумовно, головним джерелом доходу добросовісної брокерської компанії. І добровільно повертаючи частину спреда клієнту, компанія урізує власну чистий прибуток. Так само, як і у випадку зі знижками в магазині, загальне збільшення обсягу угод може покрити цю нестачу і принести брокеру користь. Але тільки при поверненні незначної частини торгових витрат або вибірковому підході до рібейтов, коли гроші нараховуються не на всі угоди, а лише на ті, які задовольняють заданим умовам. Таким чином, компанія може також регулювати обсяги клієнтських операцій з тими чи іншими фінансовими інструментами, наприклад, стимулюючи інтерес до валютних пар з меншою ліквідністю і великими загальними торговими витратами.

Чи впливає рібейтов на торгівлю?

На жаль, але при всій зовнішній привабливості рібейтов сервіси можна назвати повністю безпечними для трейдерів. Так, дійсно, сумлінна компанія буде акуратно повертати на ваш рахунок обумовлений відсоток від сплаченого спреда. Але при цьому погоня за рібейтов може серйозно похитнути ваш психологічний настрой, а незначна за розмірами сума повернення - в рази збільшити ступінь ризику у вашій торговій діяльності.

Заради повернення спреду трейдери часто йдуть на порушення принципів торгової стратегії і правил управління капіталом, приймають рішення на користь відкриття сумнівних угод, нарощують обсяг відкритих позицій, не маючи на те об'єктивних причин, і в підсумку призводять свій рахунок до Margin Call.

рібейтов від брокера або сторонній рібейтов-сервіс?

Справедливості заради варто відзначити, що рібейтов-проекти існують не тільки в рамках власних послуг брокерів. Повернення частини спреда також можуть пропонувати і сторонні компанії, так звані рібейтов-сервіси, якщо ви відкриєте рахунок у брокера з посиланням на них. Це один з варіантів партнерства на фінансових ринках, і в цьому випадку ви будете отримувати не частина прибутку брокерської компанії, а відсоток від партнерської винагороди рібейтов-сервісу. При цьому, незалежно фактичного джерела коштів, що повертають, все психологічні аспекти отримання рібейтов , так само як і представлені нижче правила їх безпечного використання, залишаються в силі.

3 правила безпечного використання рібейтов

  • Ставтеся до рібейтов як до додаткових бонусів, а не вирішальних факторів при відкритті тієї чи іншої угоди. Повернення частини спреда жодним чином не зможе покрити ваші збитки від непродуманих угод, укладених в запалі азарту.
  • , не довіряйте компаніям, що пропонують занадто високий відсоток повернення. Пам'ятайте, що жоден сумлінний брокер, так само як і незалежний рібейтов-сервіс не буде віддавати клієнтам практично весь свій прибуток. Якщо розмір рібейтов перевищує 50% від спреду або комісійної платежу, швидше за все, брокер або його партнер заробляє гроші на щось інше, наприклад, на збитки клієнтів.
  • Уважно читайте умови надання рібейтов, тверезо прораховують витрати по операціях з тими чи іншими фінансовими інструментами і не дайте втягнути себе в торгівлю свідомо менш вигідними для вас інструментами.

Пам'ятайте, що успіх на фінансових ринках визначається набором об'єктивних факторів і здоровим підходом до торгівлі, і тоді рібейтов дійсно стануть для вас сервісом, що збільшує прибутковість торгівлі, а не психологічним манком або «сиром у мишоловці» недобросовісного гравця брокерського ринку.

Вам також може бути цікаво

  • Довірче управління на Форекс : вигідний сервіс або головний біль брокера
  • Партнерська мережа : вигідний бізнес або гра в одні ворота з брокером форекс
  • Локірованіе : хеджирующего метод, прийом або просто дратівливий чинник для брокера? Верифікація у форекс брокера
  • : спосіб відтягнути виплату прибутку або захист інвестицій клієнтів? ! Бонуси від форекс брокерів
  • : реальна вигода чи пастка?