Зворотній конверсія

Зворотній конверсія - це арбітражна стратегія, яка використовується, коли ціна опціону знижена по відношенню до вартості базисного активу. Під арбітражем розуміється одночасна купівля і продаж активу з метою використання тимчасової різниці цін для отримання прибутку. Брокерські організації можуть використовувати зворотний конверсію для того, щоб заробляти на акціях, які вони займають у інвесторів. Самі інвестори теж можуть застосовувати цю техніку з метою отримання короткострокового прибутку.

Як відбувається зворотна конверсія

Суть техніки полягає в наступному:

  • Брокер продає цінні папери, що зберігаються на рахунках із заставою, зі ставкою на зниження вартості.
  • Отримані кошти брокер вкладає в короткострокові дохідні інструменти.
  • Брокерська організація страхує позицію, набуваючи "колл" -опціон і продаючи "пут".
  • Брокер повертає акції клієнтів, купує "пут" і продає "колл".

В результаті всіх операцій брокерська організація залишається з прибутком від вкладення в короткострокові інструменти, в які вона інвестувала на кроці №2. Важливий такий момент: опціони "колл" і "пут" повинні мати однакові ціну страйк і місяць виконання. Відмінність зворотної конверсії від звичайної в тому, що при звичайній інвестор відкриває довгу позицію, тобто купує активи. Прийнято говорити, що конверсійні операції мають три ноги.

Приватні інвестори можуть спробувати застосувати зворотний конверсію, коли вважають, що акції є недооціненими. Для продажу інвестори займають акції у брокерської фірми, тобто відкривають коротку позицію.

Якщо опціони виявляються недооціненими, "колл" -опціон дає можливість повернути акції за меншу вартість, ніж було зароблено з короткої позиції. Прибуток буде більше, якщо акції подорожчають. Якщо ж вартість акцій знизиться, виручені з продажу опціону "пут" кошти підуть на викуп цінних паперів. Опціони є ефективним способом хеджування короткостроковій позиції.