Індикатор ravi відобразить ситуацію на ринку

indikator-ravi

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про індикатор RAVI, який напевно стане в нагоді будь-якому трейдеру. У разі якщо ви ведете торгівлю на основі індикаторів, то напевно знаєте, наскільки складно виявити зародження сильного тренда, а також його ослаблення. Причина криється в тому, що багато алгоритми відмінно працюють тоді, коли ціна рухається всередині цінового каналу і дають збої в разі консолідації на ринку і зародження сильних трендів.

Зазвичай новачкові складно визначити, що в даний момент часу відбувається на ринку: зароджується активність, триває вона або затухає. Деякі трейдери використовують для цих цілей індикатор ADX, який був створений відомим всім трейдером Дж. Уельсом Уайдером. Але на жаль, у даного алгоритму, як і у будь-якого іншого, є свої недоліки. Головний мінус полягає в запізненні, так як алгоритм використовує під час розрахунку 2 методу усереднення. Більш того, даний індикатор чітко не розділяє зони наявності тенденції і її відсутності, саме з цієї причини багато трейдерів негативно висловлюються на його адресу.

indikator-ravi

Вирішити цю проблему вдалося технічного аналітики доктору Т. Ченду, який створив індикатор RAVI, абревіатура якого розшифровується як Range Action Verification Index. Це найменування можна перекласти на російську як «Індекс діапазону достовірного дії», що досить точно описує інформацію, надану індикатором. Хочу також додати, Т. Чендей є також творцем відомого інструменту Aroon, а також Стохастика-RSI.

Опис індикатора RAVI

Індикатор RAVI зовні є досить простим алгоритмом, який відображає дані у власному віконці під ціною. У індикатора є всього одна крива, яка змінюється поблизу від нульового рівня, притискаючись до країв віконце при висхідному або низхідному тренді.

Творець даного алгоритму радить відповідно до рівня волатильності використовувати для аналізу або рівень 0,1 або 0,3%. Більш точно підібрати рівні можна шляхом перевірки на історії застосовуваної пари. Іноді трейдери використовують відразу декілька рівнів, щоб аналіз був більш точним.

Налаштування індикатора RAVI:

  • MA Slow - в цьому рядку вказується період повільної простий ковзної середньої. У стандартних налаштуваннях в цьому рядку вказано значення 65. Наш індикатор призначається для використання тільки на денних тимчасових інтервалах і його крива відображає середнє значення ціна за останні 7 днів.
  • MA Fast - в цьому рядку вказується період швидкої простий ковзної середньої. У стандартних налаштуваннях в цьому рядку вказано значення 7. Творець індикатора говорить про те, що період більш швидкої кривої повинен дорівнювати 1/10 від періоду повільної ковзної. При цьому отримане значення потрібно округлити до цілого числа.

indikator-ravi

Слід пам`ятати, що індикатор RAVI необхідно використовуватися лише на тимчасовому інтервалі D1.

Особливості функціонування індикатора RAVI

Спочатку може здатися, що індикатор RAVI працює за таким же принципом як і MACD, але це далеко не так. Для визначення стану ринку потрібно визначати дистанцію між простими MA, а не чекати перетину EMA.

Отже, індекс діапазону дорівнює частці від ділення різниці двох MA (з періодами 7 і 65) на повільну МА (період 7). Отримане значення множиться на 100%, саме так розраховується крива індикатора RAVI.

indikator-ravi

Логіка полягає в тому, що ціна збільшується або знижується в міру розвитку тренда, коли трапляється нова оцінка співвідношення сил довгострокових / короткострокових трейдерів. Останні першими реагують на новинні повідомлення і беруть безпосередню участь у зародженні нових трендів. При зародженні трендів підключаються великі банки, які застосовують інтервали довжиною в місяць.

Завдяки застосуванню в процесі розрахунку кривої інструменту унікальної формули забезпечується ефект адаптивності, в результаті чого наш сьогоднішній герой працює не тільки на історичних даних, але і на цьому рахунку.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

сигнали індикатора

Індикатор RAVI - це аналітичний алгоритм, що видно навіть з його назви. Велику роль відіграють рівні, побудовані спочатку у вікні індикатора. Сигналами в цьому випадку виступають перетину кривої алгоритму з побудованими рівнями.

Як вже було сказано раніше автор індикатора радить використовувати рівні 0,1 і 0,3% або ж можна більш точно вибрати рівні в результаті тестування індикатора на історії.

Побудовані рівні дозволяють виявить три зони, які визначають подальшу поведінку ціни.

  1. У разі якщо крива алгоритму розташовується між рівнями -, 01% і 0,1%, це говорить про те, що на ринку спостерігається невизначеність. На малюнку, представленому нижче, дана зона виділена жовтим кольором. У разі якщо крива розташовується в цій області, це говорить про те, що на ринку немає чітко вираженого тренду, в даний момент від входу в ринок найкраще відмовитися, в цей час можна супроводжувати відкриті раніше угоди.
  2. Якщо крива алгоритму перебувати вище рівня 0,1%, це говорить про те, що на ринку спостерігається висхідний тренд. Сама по собі подібна ситуація не виступає в ролі сигналу, але вона свідчить про те, що можна приготуватися до створення ордерів на придбання валюти. Дана зона відзначена на малюнку зеленим кольором.
  3. У разі якщо крива алгоритму розташовується нижче рівня -0,1, це говорить про те, що на ринку спостерігається спадний тренд. У даній ситуації необхідно підготуватися до відкриття ордерів на реалізацію валюти. На зображенні, розташованому нижче, ця зона виділена червоним кольором.

indikator-ravi

додаткові сигнали

Індикатор RAVI видає ще кілька сигналів, які є більш значущими. Ці сигнали інформують трейдера про ситуацію на ринку. Незалежно від наявної тенденції, існує 4 моделі:

  1. Зародження нового тренда. Момент, коли крива інструменту залишає область невизначеності, слід сприймати як закінчення флета і зародження тенденції. Відповідно до того, перетин якого рівня і кривої алгоритму відбудеться, тренд може бути, як низхідним, так і висхідним.
  2. Розвиток тенденції. Рух кривої інструменту від пересеченного рівня в бік однієї з меж віконця алгоритму або уздовж неї слід сприймати як сигнал про розвиток тренда. Якщо крива алгоритму рухається вгору, то відбувається розвиток висхідної тенденції. У ситуаціях, коли крива алгоритму рухається вниз, відбувається розвиток низхідної тенденції.
  3. Закінчення наявної тенденції. Якщо крива інструменту рухається в бік нульової позначки, то це свідчить про загасання наявної тенденції. У цей період професійні трейдери рекомендують утриматися від створення ордерів.
  4. Відродження тенденції. Якщо крива інструменту зробила поворот, не досягнувши середньої лінії, то можна говорити про відродження тренду. Деякі трейдери вважають подібну ситуацію оптимальної для створення позицій у бік тенденції.

indikator-ravi модифікація інструменту

Класична версія індикатора RAVI є лінійний інструмент. Але останнім часом серед трейдерів користується популярністю його модифікація, яка відображає інформацію на екрані у формі гістограми. Це пов`язано з тим, що інформацію, представлену у вигляді різнокольорових стовпчиків, значно простіше сприймати візуально. Ця версія індикатора RAVI зовні нагадує перевірений часом інструмент MACD, який входить в стандартну комплектацію МТ4. Стовпчики інструменту змінюють своє забарвлення в залежності від того, яка саме тенденція присутня на графіку.

indikator-ravi

Так як ця модифікація індикатора RAVI на дозволяє точно виявляти місця для відкриття позицій, вона не може застосовуватися в якості основного торгового інструменту. Зазвичай індикатор RAVI зміниться спільно з іншими інструментами в складі однієї торгової методики.

У цьому випадку індикатор RAVI застосовується для підтвердження сигналів, які надходять від інших трендових інструментів.

Оптимальним варіантом є застосування індикатора RAVI в парі зі ковзної середньої, яка володіє періодом 60, а також осциллятором Стохастік. Таке поєднання інструментів дозволяє максимально точно виявляти місця для відкриття ордерів.